Gönderen Konu: kilo sorunu:(  (Okunma sayısı 9524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daphne76

• Usta Kampanyacı
Ynt: kilo sorunu:(
« Yanıtla #40 : 08 Temmuz 2012, 12:21:12 »
b-fit hakkında bilgisi olan var mI?Faydalı mı ki, yazılmayı düşünüyorum da...

Çevrimdışı kaktusche

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #41 : 08 Temmuz 2012, 17:11:29 »
kızlar hepinizi anlıyorum. ve ben size önce kendi hatalarımı ve sonra doğrularımı söyleyeceğim

öncelikle diyete başlamadan önce mutlaka bir kan tahlili yaptırıyorsunuz. tsh , t3, t4 , açlık kan şekeri , tokluk kan şekeri ve insilüne baktırıyorsunuz. bi sorun yoksa o zaman hazırsınız sağlıklı yaşama...

gel gelelim ben 4,5 kg doğan tosun bebek küvezde kaldığım için anne sütünden  mahrum kalmışım. ve amerikan mamaları ile büyüdüm. genelde kilolu diildim ama hafif bi fazlalık vardı. gel gelelim ortaokulda zirve yapmaya başladı. diyabet hastanesine gittik. katı bi diyet listesi verildi. 1 hafta uyguladım bıraktım. artış devam etti... lisedeyken endokrin uzmanına gittim. o sene pek uyamadım listeme, hazır listelerden vermişti. 18 yaşındayken aynı doktora tekrar gittim. vizite ücreti olarak 100 tl ödeyince devlette hemen bana ilaç yazdı. 1 ayda 8 kilo verdim. bırakınca geri aldım 1 sene içinde. yani ilaçlara güvenmeyin

ama koydum kafama bi kere kilo vercem dedim.  her sabah 1,5 saat aletli spor yaptım. sadece meyve, salatalık ve çarliston biber yedim. 1,5 ayda tam 15 kilo verdim. ancak 1 sene içinde 8 kiloyu geri aldım.yani düzensiz beslenme ile zayıflamaya kalkmayın

geçen sene a-2 ay her gün 1 saat tempolu yürüdüm. ve güzelde kilo verdim. beslenmemde iyiydi, kışa kadar... kışın ohhh yedim de yedim eee noldu geri geldi bi kısmı yine . yani ani kilo vermek değil devamlılık önemli

gelelim bu seneye. belimdeki sorun yüzünden 3 ay neredeyse hiç dışarıya bile çıkmadım. ye iç yat durumu.. geldi kilolar.. ama  karar verdim. 14 hazirandan beri çok dikkat ediyorum yediklerime. ilk zamanlarda tatlı konusunda çok zorlandım. ama alıştım şu an. ve tatlıyı bilerek yemiyorum. 1 kere yersem arkası gelecek eminim. sabahları 45 dakika hızlı tempo yürümeye çalışıyorum 1,5 haftadır. yürüyemediğimde ise evde kickbox cardio yapıyorum 10ar dakikadan 2 set. isterseniz videosunu youtubedan ekleyebilirim buraya.. bazen canım hiçbirini istemiyor. o zamanda evde temizlik zamanı hadiiii diyo annem ve canımı çıkartıo  :D
geldiğim nokta??? ayın 14 ünde başlamıştım dediğim gibi. bu gün 24.günüm yani.  toplamda 7,3 kilo verdim. 6 gün sonra muhtemelen 8 kilo vermiş olacağım . ve kendimi hiç sıkmadan :))

not : 2 hafta hiçbir spor yapmadan sadece yediklerime dikkat ederek 4 kilo verdim. şu anda da çok spor yapmıyorum aç karnına . çünkü geçen senelerde en yüksek sınırda olan şekerim bu sene 60 a indi. bi de üstüne yolda bi kaç kere bayılınca kendimi çok riske atmıyorum artık. bu nedenle mutlaka tahlillerinizi yaptırın önce

ayrıca TABDER başkanı Ayhan ERCAN'ın 9 hayat çayı diye bir çay var. orjinalini gittigidiyordan bio store isimli satıcıdan bulabilirsiniz. günde 5 bardak içen bir bey 5 ayda 32 kilo vermiş. kendisi 130 kilo civarındaymış önceden. araştırdım kadın forumlarını. genelde herkes haftada 2 kilo vermiş. ama yukarıda yazdıklarımıda unutmayın :)))
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2012, 17:17:08 Gönderen: kaktusche »

Çevrimdışı kaktusche

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #42 : 08 Temmuz 2012, 17:20:38 »
bu arada elif ekşi yani yeni bir hayat programındaki elif
bana günde 1,5 saatten 4 er set yani toplam 6 saat spor yaptıklarını söyledi. fakat ayağındaki bi sorun yüzünden 3-4 gün spor yapamıyınca anında 5 kilo almış.. yani bu tempoya alıştırırsanız kendinizi yapmadığınız anda hızlıca alırsınız.

bi de halil beyi hatırlarsınız aynı yarışmadan. kendisi 1 haftadır beni takipte :))) bana diyet listesi ve spor verdi. ki belirttiğim gibi onu yapamadığımda evde kickbox cardio yapıyorum. isteyen olursa paylaşabilirim listeyi :))