Gönderen Konu: kilo sorunu:(  (Okunma sayısı 9523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
Ynt: kilo sorunu:(
« Yanıtla #20 : 07 Haziran 2012, 12:39:17 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
emzireceksin bol bol emzirmek kilo verdiriyor ebru şallı nasıl incecik, çocuk 2 yaşına gelmiş hala emziriyo

emziremiyorsanız da annelere yönelik makineler vs. var bir deneyin
;D emzirmek kilo verdiriyormu bilmem ama ben veremedim kızımı sütten keseli çok fazla olmadı :D

bünyeye göre de farkedebilir ama verdiriyormuş, ben ve arkadaşlarımdan da emzirerek kilo verenler var. 

Çevrimdışı erimce

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #21 : 07 Haziran 2012, 12:46:36 »
bende son zamanlarda aldığım kilolardan muzdaribim :( evlendiğimde 52 kg dum..7 sene sonra 58 kg ile hamile kalıp 78 kg ile doğuma girip 64 le çıktım ikizlerimi 1.5 yaşına kadar emzirdim kilom 60 kadar düşmüştü...emzirmeyi bıraktım ve sürekli kilo almaya başladım 36 yaş 70 kg beni zorluyor..ilk önce yeme alışkanlıklarımızdan başlamalıyız diye düşünüyorum....burdan sizi takip edicem forumca forumda kalalım :) teşekkürler arkadaşım...listeleri bekliyoruz...sağlıkla formda kalmak dileğiyle..

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #22 : 07 Haziran 2012, 13:10:08 »
ha bu arada ideal boy kilo orantısı,kitle endeksi şu şekilde. kişiden kişiye,insanın kemik kas yapısına göre değişir. kimisinin kasları fazladır kilo olarak ağır basar ama zayıf sıkı bedenlidir.kimisi aynı şekilde zayıf gösterir ama kemikleri kalın ve iridir kiloda ağır basar.bu durumlar için bu kitle endeksi geçerli değildir.

BOY: 1.80 cm ise Kilonuzun 70 Kg olması Lazım. Yani Boyunuzun İkinci basamağındaki 2 rakamlı haneden ( 80 ) kilonuz 10 rakam düşük yani ( 70 ) olmalı.

Boyunuz 1:53 ise Kilonuz 53-10=43 olmalı.

bu durumda insanın bedensel fiziki yapılarının farklılığına göre 3-5 kilo fazla olabilir. yani 43 yerinde 45-47 gibi.

DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı dhande

• Usta Kampanyacı
  • bir varmış bir yokmuş!
« Yanıtla #23 : 07 Haziran 2012, 13:15:27 »
ha bu arada ideal boy kilo orantısı,kitle endeksi şu şekilde. kişiden kişiye,insanın kemik kas yapısına göre değişir. kimisinin kasları fazladır kilo olarak ağır basar ama zayıf sıkı bedenlidir.kimisi aynı şekilde zayıf gösterir ama kemikleri kalın ve iridir kiloda ağır basar.bu durumlar için bu kitle endeksi geçerli değildir.

BOY: 1.80 cm ise Kilonuzun 70 Kg olması Lazım. Yani Boyunuzun İkinci basamağındaki 2 rakamlı haneden ( 80 ) kilonuz 10 rakam düşük yani ( 70 ) olmalı.

Boyunuz 1:53 ise Kilonuz 53-10=43 olmalı.

bu durumda insanın bedensel fiziki yapılarının farklılığına göre 3-5 kilo fazla olabilir. yani 43 yerinde 45-47 gibi.

boyumu biliptemi yazdın hihihih :) 48 olsam yeter annem onun altına düştüğümde yedirmeye başlıyor zorla :)
Bir umuttu yaşatan insanı aldım elime sazımı!! (:

Çevrimdışı betty86

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #24 : 07 Haziran 2012, 16:20:14 »
bende 2. çocuğuma hamileyim 5 aylık. şu ana kadar 4 kilo aldım. ilk kızımda toplamda 7 kilo almıştım ve 4 kiloya yakın doğmuştu . çevremdekiler çok şaşırmıştı . genelde bebeğime yarayacak şeyleri sıvı olarak almaya çalışıyorum. fırsat buldukçada yürüyüş yapıyorum. inşallah doğuma kadar 10 kilonun üzerine çıkmam. benim eşim 2 yıl önce 120 kiloydu 2 ay gibi bir sürede 98 kiloya düştü. nasıl derseniz. ekmeksiz ve hamur işi olmadan normal kahvaltı ve yemeklerini yedi ve birda sauna eşofmanı almıştı onla terden su olana kadar yürüyordu. nerdeyse hiç aç kalmadan 22 kilo verdi çok şükür. inşallah sizde ideal kilonuza kavuşursunuz.

Çevrimdışı adriana1983

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #25 : 07 Haziran 2012, 18:25:55 »
Bende evlendiğimde 46 kiloydum hamileğimde 60 kilo oldum doğumdan çıkınca 50 kiloydum ama emzirirken midem çok kazınıyordu geceleri ekmek arası filan yiyordum hep o dönemde yakıyordum hiç kilo almadım fakat emzirmeyi bırakınca gece alışkanlık yine ekmak arası filan derken 62 kilo oldum boyumda 1,57 filan gören -kilo almışsın ama çok yakışmışşş diyor ben hoşlanmıyorum o yüzden yaklaşık bir haftadır ekmeği çok azalttım çayı şekersiz içiyorum hemen 1-2 kilo verdim tatilden sonrada yüzme ve fitness'a başlamayı düşünüyorum çok sinir olurdum evlendikten sonra kendini salan bayanlara ama biraz ihmal edince kilo almak çok kolay vermek zor maalesef
pilates yapan var mı gerçekten faydası oluyor mu yada pilates mi fitness mı?
elma sirkesinede hemen başlıyorum teşekkürler Eyefive :)

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #26 : 07 Haziran 2012, 18:58:50 »
Pek Sevgili dostlarım pazar süprizinde yayınlanan 9 hayat adlı zayıflatan cayın tarıfı

KEKİK -BİBERİYE-FUNDA YAPRAGI-MATE-ÇOBANÇÖKERTEN-BARUTAGACI KABUGU -YEŞİL ÇAY - SİNİRLİ OT -CİNNEMA

BUNLAR demlenecek kaynatmak yok hepsinden birer ufak tutam olacak ama yeşil çay biraz daha fazla olacak ..KEKİK bilye tipi olacakmış aklınızda olsun

yediğinize içdiginize dikkat edipde bu çaydan da gunde 3 fıncan az kılosu olan çok kılosu olanda 5 fıncan hele sabah aç karnına baslanırsa cok ıyıymıs halsızlık olmuyormus ve tatlı isteginizi kırıyormuş bu çay CİNNEMA denılen ot yenılen tatlının %30 emılımını azaltıyormuş .İki yaprak koyacaksınız cinnema dan

İNSÜLİN DİRENCİ İÇİNDE

AKSAMLARI SADECE SALATA VE ALTIN ÇİLEK YENECEK
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #27 : 07 Haziran 2012, 20:02:26 »
@adriana1983 fitness komple hareketler yapılırsa daha fazla kalori harcatır. ama evde fitness zordur.salona para vermekte bence gereksiz. günde en az 5 km kadar yürüyüş yaparsanız verirsiniz. siz sonuçta vucut geliştirmeyeceksiniz.fitness fazla kilolular için kalınlaşma yapar.önce biraz yürüyüşle verip geriye kalanını fitness ile yapabilirsiniz.

@lerzan kara o 9 hayat çayı tamamen para kazanmaya yönelik.izledim onu showda.ne kadar çok bitki alırsak aktarlar o kadar kazanır. 3 tane bitki yeter fazlası sadece cebinizi zayıflatır  :D

mesela ben sadece biberiye içerek zayıflamıştım bundan 15 sene önce  :D mate ve yeşilçay yoktu ozamanlar piyasada.ama bu çaylar son zamanlarda çok popüler oldu bende araştırdım ekledim.

siz 9 hayat 19 bayat felan bunlara kanmayın. ;D çünkü ona bakarsanız mısır püskülü,kiraz sapı,funda yaprağı,avakado yaprağı,kara hindibağ bunun gibi şuan aklıma gelmeyen dolu nivce bitki var.bunların hepsi yağ yakıcı zayıflatıcı bitkiler.

iyi ozaman 30 tane bitkiyi kaynatalım aynı özelliğe sahip aktarlar kazansın ohh ne ala  :D

siz biberiye,mate,yeşilçay bunları yapın yeterli  ;) elma sirkeside tabi  :)

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2012, 20:03:32 Gönderen: eyefive »
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı adriana1983

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #28 : 07 Haziran 2012, 20:57:42 »
@adriana1983 fitness komple hareketler yapılırsa daha fazla kalori harcatır. ama evde fitness zordur.salona para vermekte bence gereksiz. günde en az 5 km kadar yürüyüş yaparsanız verirsiniz. siz sonuçta vucut geliştirmeyeceksiniz.fitness fazla kilolular için kalınlaşma yapar.önce biraz yürüyüşle verip geriye kalanını fitness ile yapabilirsiniz.

yürüyüş yapmaya pek fırsatım olmuyor maalesef ama spor a.ş.'ye ait spor salonlarında ücretsiz yararlanma imkanı olduğu birde orada kreş olduğu için oraya başlamayı düşündüm bu kurslar 2,5 aylık kurlar halinde ve benim daha çok bölgesel incelmeye ihtiyacım var kimisi pilates daha iyi diyor kimisi fitness karar veremiyorum

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #29 : 07 Haziran 2012, 21:09:53 »
başlığa bak direk balca gelsın der gibi oldum  :D

efendim ben hep kiloluydum...hatta eski bir aikidocu olarak hocalarım bile şaşırırdı...lisedeyken 50 beden giyiyordum :)  lisedeyken Ankara ekibi bilir hep Gürel'den alabilirdik kıyafetlerimizi.Bir genç kızdan bahsediyorum dikkat çekerim. ;D

2005 te çok üzücü bir olay yaşadım ki çoğunuz bilir 90lardaki kilom sadece üzüntüden 70lere düştü. 1 aylık kısa bir sürede. Sonra ise o kiloyu tabiki almadım ama kilolu denecek halde kaldım.

Aikidoya devam ediyordum hep ben.2009 da ise okulda düştüm ayağım 5 yerinden kırıldı 2 platın,çivi ve pul takıldı.Benimde aikido sayfam kapandı. Sonra 70lerden bir anda yeniden 80lere doğru çıktım.Stres,okulun zorluğu,evdeki kasvetli hava filan falan.

Mezun olduk iş derdi bu sefer...Daha sonra gizli guatr problemim ortaya çıktı. İşe girdik bu sefer çalışanlar bilir özel sektörde pek de düzgün bişeyler yiyemezsin. Kaldım 77-78 lerde.

Bu sene başında 74-75 dim! Sonra müdürün entelliğiyle dukana başladım! Amanın o ne zor diyettir öyle! O nedir öyle.4 günde 4 kg verdim ama ömrumden ömür gitti bir de migren ataklarım arttı.Daha sonra kuzenım bişey gönderdi şimdi onunla devam ediyorum! 8 kg verdim! :) Haaaa arada bozdum akılsız gibi ama devam ediyorum hala :)

En birincisi porsiyonlarınızı küçültün :) Siret harika şeyler yazmış bu arada:)

Bir de benim karışımım var :) Bir limon, 4 parça kuru tarçın, 2 elma, 4-5 yaprak defne, kiraz sapı...Minik bir demliğe koyup kaynatın:) 2 günde bir bunu için :)))

42-44 gyen ben şu an 40 giyiyorum :) Bir bayan için fazla dürüst bir yazı oldu  :P
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter