Gönderen Konu: kilo sorunu:(  (Okunma sayısı 9468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı talihkuşu

• Usta Kampanyacı
  • 1 kuruşa değer...
kilo sorunu:(
« : 06 Haziran 2012, 09:52:10 »
arkadaşlar ben de kilo sorunu var hamilelikten sonra 15 kilo fazlalık kaldı doğum yapalıda yaklaşık 3 ay oldu bebek mamayla besleniyor :(ve ben kilo vermek istesemde veremiyorum balık etli ve su içse yaradı diyen tiplerdenim öneriniz var mı yeşil çayı ve rezeneyi denedim ama hiç bişe yemiyorum neredeyse gene 2 kilo almışım ne yapmalıyım öneriniz varsa sevinirim

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
Ynt: kilo sorunu:(
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2012, 10:07:46 »
Bebeğini güle güle büyüt canım.Benim geçen sene 10 kg fazlam vardı.Yaşam koçuna gittim.Bana kan sonuçlarıma göre bir liste verdim.3 ay uyguladım.Kilolarımı verdim.Artık ne yesemde kilo almıyorum.Ama ölçüyü kaçırmıyorum.Bu işin sırrı su içmekten geçiyor.Ama lıkır lıkr değil.Küçük bir pet şişeyi bana 3 saatte yudum yudum içirdi.2 litreyi böyle içtim.Muhakkak meyvalar ve badem,yaban mersini ile kendine ara öğünler yap.Kahvaltıda iki dilim ekmek ye.Diğer övünlerde yeme.Yemeklerini yavaş yavaş ye.Protein ile karbonhidratı karıştırmamaya dikkat et.Birleşince yağ oluyorlar.Acıktıkça kuru üzüm,ceviz falan at ağzına.Birde yeme işin saat 19.00 gibi bitir.O saatten sonra 21.00 gibi meyva yiyebilirsin.Ben şimdi 59 kiloyum.Boyum 1.67cm. 42 yaşındayım.İnşallah sende verirsin.Ha birde HAFTADA EN 2 GÜN KURU BAKLİYAT YE.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı talihkuşu

• Usta Kampanyacı
  • 1 kuruşa değer...
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2012, 12:21:42 »
çok teşekkür ederim mutlaka uygulayacağım  :-*

Çevrimdışı fatosmurat

• Usta Kampanyacı
  • duble anne :)
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2012, 12:36:19 »
bende evlendiğimde 48 kg XS bedendim. şuan 65 kg ve L bedenim.
aslında hamilelikte çok kg almadım. 7 kg aldım. doğum sonrası kg aldım ben doğumdan sonra 55 tim..
öncesinde çalışıyordum ama şuan evdeyim çalışmıyorum bununda çok etkisi var. hergün aynı şeyleri yaptığınızda vucut alışıyor o tempoya. üzerine bişey koymazsanız zayıflayamıyorsunuz malesef... birde benim çikolata zaafım var.. ve bırakamıyorum  ;D benim için en güzel zayıflama yöntemi tempolu yürümek. daha önce de bu yöntemle 10 kg vermiştim. diyet kesinlikle bana göre değil çünkü bir iki gün denemelerim oldu yapamadım..
inşallah sizde bende kurtuluruz fazla kilolarımızdan.. benim şuan için 6-7 kg fazlam var..
"Ben O'na ne yaptım?" sorusuna yanıt arama.
Muhtemelen iyilik yapmışsındır...

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2012, 12:44:07 »
bende 90 kiloyum :(
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2012, 12:46:52 »
eyefive sorun o bu konularda uzman

Çevrimdışı enavci

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2012, 12:52:09 »
ben de son 5-6 ayda 10 kilo verdim
ve de yiyerek
ama aksam cok az yiyyorum
gunduz tatli, tuzlu canim ne isterse
spor maalesef yapamiyorum
iki cocugun pesinden kosturmak, is ve ev spordan sayilmazsa tabii  ;D
dert etmeyin bebeginiz yurumeye baslayinca siz de pesinde daha cok kosturacaksiniz
bu kilolar onlarin hatirasi  :-*

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2012, 13:54:00 »
14 yaşımda 130 kiloydum ( sene 1994 ) 8 ayda 65 kiloya düştüm. 27 yaşıma kadar 13 sene boyunca bu kilolu korudum. muzaffer kuşhanlar,ender saraç,ibrahim saraçoğlu,ahmet maranki ve tv de zayıflama tüyoları veren bilimum doktorların tv ye çıkma furyalarından 10-15 sene öncesinden ben avrupalı ve amerikalı doktorların kitaplarını okuyup zayıfladım. okumadığım kitap,okumadığım diyet biçimi,hangi yiyeceğin içinde ne madde var,hangi yiyecek neye yarar,kaç kalori hangisi zayıflatır hangisi kilo aldırır,hangi meyveler yenilmez aklınıza ne gelirse hepsini biliyorum. doktor değilim ama diplomasız fahri doktor sayılırım :D

gel gelelim 27 yaşıma kadar 13 sene boyunca koruduğum kiloyu tekrar nasıl aldığıma. 27 yaşımda çok büyük bunalımlar yaşadım,ailesel,aşksal,hayatsal ( hayallerinim gerçekleşmemesi,yapmak istediğim mesleklerde beklentilerime ulaşamamam, ) vs gibi faktörler.

27 yaşımda hayattan soğuduğum yaşamanın bile zor geldiği ruhumun bedenime ağır geldiği bir dönemdi. tekrar 120-130 kilo seviyelerine çıktım. 4 sene boyunca bu seviyede durdu kilom geçen sene 92 kiloya kadar düştü.geçen sene ramazan bayramında 92 kiloydum. ama gene beklentilerim karşısında hayal kırıklığı yaşadım. gene moral bozukluğuyla yemeye başladım.

19 mart 2012 tarihinden 2 hafta önce tartığımda 127 kiloydum.19 marta kadar 2 hafta gene yedim içtim ama tartılmadım. ben düz rakam 130 olmuşumdur diyorum.daha fazla almışımdır ama ben 130 diyorum düz rakam.

19 mart 2012 den bu yana rejimdeyim,yürüyüşte yapıyorum her gün 8-10 km. şu an 97 kiloyum.

bu rejimde makarna,dolma aklınıza gelecek her türlü hamur işi yedim ( tatlı kurabiye mantı türü değil,ev yemeklerinin karbondihrat türüvlerini yedim ama yağsız ve tuzsuz ) ölümcül rejim yapmadım.

hedefim 15 yaşımda ulaştığım kilo 65 e inmek. boy : 180 cm :) 4 ay sonra kalan kiloyuda veririm inşallah.

istesem ayda 10-15 kilo gene veririm ama yavaş vermek en iyisi,daha doğrusu orta hızda vermek.

şuan zaten yapılı gösteriyorum çoğu insan bu halin güzel desede.ben eskiden sürekli en az 7-8 km koşar,top oynar,yüzer,kanoya biner,bisiklet sürer,vücut geliştirir vs sporları aynı anda yapardım 1 gün içerisinde. o yüzden bu eski alışkanlıklarımı sportif tutkularımı geri kazanmam kazım :)

bunları kendimi anlatmak için yada övmek için yazmadım. bu zayıflama konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğumu bilmeniz için yazdım.

bugün tvlerde piyasaya çıkan doktorlar.inanın kendilerinden hiç birşey katmıyorlar.ben bunları ve daha fazlalarını 20 sene önce biliyordum amerikalı avrupalı doktorlardan okumuştum zaten. bizimkiler böyle ünlü yabancı doktorların bilgileirni süsleyerek kendilerininmiş gibi anlatabiliyorlar.

benim zayıflama felsefemim mimarı amerikada yaşayan fransız doktor '' michel montignac ''

bu adamın felsefesiyle zayıfladım ben 20 sene önce çıkardığı kitaplar sayesinde. şuan bu kitapları bulamazsınız ama bazı sarraflarda varmış bu kitaplar.bu kitapları bulursanız felsefeyi çok iyi anlarsınız.

eğer ben doktor kontürolünde diyet ve spor yapıyorum ama bana ekstradan ayda en az 3 kilo daha verdirecek birşey istiyorum diye elma sirkesi,biberiye,mate çayı,yeşilçay

2 çorba kaşığı elma sirkesini sabah kalkar kalmaz yarım litre ılık suya ( oda sıcaklığının biraz üzerinde ısıtılmış ) koy iç. yarım saat sonra yemeğe kahvaltına başla. gece yatmadan 2 saat öncesinden yemeği bitir yani en son yemeğini yedikten 2 saat sonra, 1,25 litre kaynamış suya 2 çorba kaşığı biberiye,2 çorba kaşığı yeşil çay,1 veya 2 çorba kaşığı mate yağrağı at ( çayı diyede geçer ).bunu demle ısıtma kaynatma,su kaynayınca ocaktan hemen al içine at bırak demlensin kendi sıcaklığıyla.sonra bu zaten çeker 1 litre olur.bunu ağzını yaklayacak ama çokta ılık olmayacak ısıda 1 litreyi gece uyuyana kadar içeceksin. ama sakın üzerine su veya her hangi birşey içme yeme.bitince yat.ağzını çalkalayıp dişini fırçalayabilirsin ağzında çok rahatsızlık hissedersen ama suy macun yutma :D

not: günde 5 km en az yürüyüş yapmak çok önemli.zayıflamayı hızlandırır

kitabı bulmazsanız ben buradayım  :D lakin ben her forumda zayıflama derdi olana zayıflamak isteyene yardımcı oldum bu zamana kadar. lakin her forumda çok bilmiş,bilmesede herşey hakkında yazan,konuyu baltalayan,gırgıra alan konuyu sulandıran,yok öyle yapma böyle yap diyen insanlarla çok karşılaştığımın için. böyle konular hakkında pek yazmak istemiyorum açıkcası.

not: bu yazdıklarım sağlıklı,hamilelik ve emzirme durumu,alerjisi olmayan insanlar için geçerlidir.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 14:07:39 Gönderen: eyefive »
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı tostip

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2012, 14:06:56 »
14 yaşımda 130 kiloydum ( sene 1994 ) 8 ayda 65 kiloya düştüm. 27 yaşıma kadar 13 sene boyunca bu kilolu korudum. muzaffer kuşhanlar,ender saraç,ibrahim saraçoğlu,ahmet maranki ve tv de zayıflama tüyoları veren bilimum doktorların tv ye çıkma furyalarından 10-15 sene öncesinden ben avrupalı ve amerikalı doktorların kitaplarını okuyup zayıfladım. okumadığım kitap,okumadığım diyet biçimi,hangi yiyeceğin içinde ne madde var,hangi yiyecek neye yarar,kaç kalori hangisi zayıflatır hangisi kilo aldırır,hangi meyveler yenilmez aklınıza ne gelirse hepsini biliyorum. doktor değilim ama diplomasız fahri doktor sayılırım :D

gel gelelim 27 yaşıma kadar 13 sene boyunca koruduğum kiloyu tekrar nasıl aldığıma. 27 yaşımda çok büyük bunalımlar yaşadım,ailesel,aşksal,hayatsal ( hayallerinim gerçekleşmemesi,yapmak istediğim mesleklerde beklentilerime ulaşamamam, ) vs gibi faktörler.

27 yaşımda hayattan soğuduğum yaşamanın bile zor geldiği ruhumun bedenime ağır geldiği bir dönemdi. tekrar 120-130 kilo seviyelerine çıktım. 4 sene boyunca bu seviyede durdu kilom geçen sene 92 kiloya kadar düştü.geçen sene ramazan bayramında 92 kiloydum. ama gene beklentilerim karşısında hayal kırıklığı yaşadım. gene moral bozukluğuyla yemeye başladım.

19 mart 2012 tarihinden 2 hafta önce tartığımda 127 kiloydum.19 marta kadar 2 hafta gene yedim içtim ama tartılmadım. ben düz rakam 130 olmuşumdur diyorum.daha fazla almışımdır ama ben 130 diyorum düz rakam.

19 mart 2012 den bu yana rejimdeyim,yürüyüşte yapıyorum her gün 8-10 km. şu an 97 kiloyum.

bu rejimde makarna,dolma aklınıza gelecek her türlü hamur işi yedim ( tatlı kurabiye mantı türü değil,ev yemeklerinin karbondihrat türüvlerini yedim ama yağsız ve tuzsuz ) ölümcül rejim yapmadım.

hedefim 15 yaşımda ulaştığım kilo 65 e inmek. boy : 180 cm :) 4 ay sonra kalan kiloyuda veririm inşallah.

istesem ayda 10-15 kilo gene veririm ama yavaş vermek en iyisi,daha doğrusu orta hızda vermek.

şuan zaten yapılı gösteriyorum çoğu insan bu halin güzel desede.ben eskiden sürekli en az 7-8 km koşar,top oynar,yüzer,kanoya biner,bisiklet sürer,vücut geliştirir vs sporları aynı anda yapardım 1 gün içerisinde. o yüzden bu eski alışkanlıklarımı sportif tutkularımı geri kazanmam kazım :)

bunları kendimi anlatmak için yada övmek için yazmadım. bu zayıflama konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğumu bilmeniz için yazdım.

bugün tvlerde piyasaya çıkan doktorlar.inanın kendilerinden hiç birşey katmıyorlar.ben bunları ve daha fazlalarını 20 sene önce biliyordum amerikalı avrupalı doktorlardan okumuştum zaten. bizimkiler böyle ünlü yabancı doktorların bilgileirni süsleyerek kendilerininmiş gibi anlatabiliyorlar.

benim zayıflama felsefemim mimarı amerikada yaşayan fransız doktor '' michel montignac ''

bu adamın felsefesiyle zayıfladım ben 20 sene önce çıkardığı kitaplar sayesinde. şuan bu kitapları bulamazsınız ama bazı sarraflarda varmış bu kitaplar.bu kitapları bulursanız felsefeyi çok iyi anlarsınız.

eğer ben doktor kontürolünde diyet ve spor yapıyorum ama bana ekstradan ayda en az 3 kilo daha verdirecek birşey istiyorum diye elma sirkesi,biberiye,mate çayı,yeşilçay

2 çorba kaşığı elma sirkesini sabah kalkar kalmaz yarım litre ılık suya ( oda sıcaklığının biraz üzerinde ısıtılmış ) koy iç. yarım saat sonra yemeğe kahvaltına başla. gece yatmadan 2 saat öncesinden yemeği bitir yani en son yemeğini yedikten 2 saat sonra, 1,25 litre kaynamış suya 2 çorba kaşığı biberiye,2 çorba kaşığı yeşil çay,1 veya 2 çorba kaşığı mate yağrağı at ( çayı diyede geçer ).bunu demle ısıtma kaynatma,su kaynayınca ocaktan hemen al içine at bırak demlensin kendi sıcaklığıyla.sonra bu zaten çeker 1 litre olur.bunu ağzını yaklayacak ama çokta ılık olmayacak ısıda 1 litreyi gece uyuyana kadar içeceksin. ama sakın üzerine su veya her hangi birşey içme yeme.bitince yat.ağzını çalkalayıp dişini fırçalayabilirsin ağzında çok rahatsızlık hissedersen ama suy macun yutma :D

not: günde 5 km en az yürüyüş yapmak çok önemli.zayıflamayı hızlandırır

kitabı bulmazsanız ben buradayım  :D lakin ben her forumda zayıflama derdi olana zayıflamak isteyene yardımcı oldum bu zamana kadar. lakin her forumda çok bilmiş,bilmesede herşey hakkında yazan,konuyu baltalayan,gırgıra alan konuyu sulandıran,yok öyle yapma böyle yap diyen insanlarla çok karşılaştığımın için. böyle konular hakkında pek yazmak istemiyorum açıkcası.
  gercekten harıka acıklamaydı bu kadar ıcten  samımıyetın ıcın tesekkurler kılo sorunu olan bır kısıde benım neredeyse 8 yasından bu yana kıloluyum takı evlenene kadar evlendıgım sene 20 kılo verdım ama dogumda sadece 5 kılo alıp dogum sonrası cooooooooook kılo alanlardanım bende   kısa surelı rejımler yapıyorum bır yerde hep ıpın ucunu kacıyorum tekrar basa basa basa.....sen bıze bır oncu ol forumda bır konu baslatalım hep bırlıkte zayıflayalım bırbırımıze destek olalım .....
‎(✿◠‿◠)♥♥♥

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2012, 14:26:41 »
@tostip daha önceki yıllar başka forumlara bir liste yazmıştım.onları bulabilirsem ayzarım.bulmazsam artık sorulara göre bir yol çizeriz.herkesin yeme alışkanlığını değiştirmesi çok zor çünkü. ayrıca herşeyin yağsız tuzsuz olanını yemek lazım.bu yüzden.bu rejim aç bırakmaz ama çok kararlı olmak gerekiyor.

ben 1 hafta boyunca ne yiyorum listesini yazarım bir ara siz bakarsınız  ;)

hamilere emzirenlere diyabetten oluşan sağlık sorunu olanlara tavsiye etmiyorum.ben her hangi bir sorunu engeli olmayanlara öneriyorum.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM