Gönderen Konu: Yurt Dışı seyahat kampanyalarında TALİHLİ TALİHSİZ olmayın!  (Okunma sayısı 5396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı penelope

• Yeni Kampanyacı
  • *
ibiza talihlilerinden biride benim kampanyalardan tanıdığım bir arkadaş. Evraklarını hazırlayıp vize müracaatını kendisi yapmak istedi ama İspanya konsolosluğu bayram sebebi ile vize müracaatlarını belli bir tarihten sonra almadığı için İspanya vizesi için evraklarını içeri veremediler.

İspanya Vize için evraklarını almayınca arkadaşlar prontoya haber vermişler, firma "bizimde elimizde şuan vizeye müracaat edemediğimiz talihliler var dilerseniz hepsini birden İtalya yada Fransa konsolosluğuna verelim" demiş. Ama o vize shopping denilen yasak hatta suç niteliğinde bir işlemmiş... O yüzden arkadaşlar Vize sorunu yaşamamak için bunu kabul etmemişler. Çünkü vize ile ilgili bir sorun yaşansa her vize alımında ve yurt dışı seyahatlerinde zorlanılır diye bu riski göze almamışlar.

Senin vizende hangi ülkenin reddi var? İspanya değilse en başta burdan artıda olabilirsin.

Bu arada İspanya Avrupa Birliğine girmemizi istemeyen ülkelerden biri. Ondanda sorun çıkarıyor olabilirler. En ufak bir şeyi sorun olarak gösteriyor olabilirler. Ama sanırım en büyük suç Pronto turda.

Çevrimdışı korgeneral

• Acemi Kampanyacı
  • **
bende daha önce ispanya seyehati ve avrupa seyahati kazanmıştım iyi ki ikisinde de gitmekten son anda vazgeçmişim aynı şeyler benimde başıma gelebilirdi...
Bana 1 oy veren benden 1000 oy istesin
lütfen destek isteğinizi ö.m ile iletin

Çevrimdışı hazong

• Deneyimli Kampanyacı
vizesiz yerleritercih etmemiz lazım, yoksa sorunlar olacağı belli.....

Çevrimdışı cocacola

• Acemi Kampanyacı
  • **
Eğer seyehata daha zaman varsa aynı konsolosluğa eksik belgeleri toplayıp yani orjinal belgelerle birlikte tekrar başvurun derim ben. Vize ücretini tekrar ödersiniz sadece diğer hersey hazirdir zaten

Çevrimdışı simonbolivar

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
ibiza talihlilerinden biride benim kampanyalardan tanıdığım bir arkadaş. Evraklarını hazırlayıp vize müracaatını kendisi yapmak istedi ama İspanya konsolosluğu bayram sebebi ile vize müracaatlarını belli bir tarihten sonra almadığı için İspanya vizesi için evraklarını içeri veremediler.

İspanya Vize için evraklarını almayınca arkadaşlar prontoya haber vermişler, firma "bizimde elimizde şuan vizeye müracaat edemediğimiz talihliler var dilerseniz hepsini birden İtalya yada Fransa konsolosluğuna verelim" demiş. Ama o vize shopping denilen yasak hatta suç niteliğinde bir işlemmiş... O yüzden arkadaşlar Vize sorunu yaşamamak için bunu kabul etmemişler. Çünkü vize ile ilgili bir sorun yaşansa her vize alımında ve yurt dışı seyahatlerinde zorlanılır diye bu riski göze almamışlar.

Senin vizende hangi ülkenin reddi var? İspanya değilse en başta burdan artıda olabilirsin.

Bu arada İspanya Avrupa Birliğine girmemizi istemeyen ülkelerden biri. Ondanda sorun çıkarıyor olabilirler. En ufak bir şeyi sorun olarak gösteriyor olabilirler. Ama sanırım en büyük suç Pronto turda.

Pronto tour vize konusunda çok acemi birini görevlendirmiş, biz ilk kez şhegen vizesi başvurusu yapacağımız için şhsen üstelik ankaraya başvurmamız gerekiypordu fakat görevli bizden 120 euro isteyip istanbuldan vize aldırmaya yöneltti önce sonra biz adana'ya ankaranın ba konsolosluğunun baktığını söyleyince evt siz ankaraya şahsen başvuracaksınız dediler, ben şunu merak ediyorum ben prrontoturdan tur satın alsaydım biletimi kessmeden mi vize başvurusu yapacaklardı? hayır çünkü vize son günde de çıkabiliyor bize ısrarla 18 yıldır vize başvurularını bu şekilde yaptıklarını söylediler,ama inanmıyorum şahsen

Çevrimdışı simonbolivar

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
Pronto tour o kadar acemi ki italya ve ya başka bir ülkeden alınan vize ile ilk girişin İSPANYA'YA yapılamaycağını bilmiyor mu? Çok ilginç gerçekten

Çevrimdışı korgeneral

• Acemi Kampanyacı
  • **
Pronto tour o kadar acemi ki italya ve ya başka bir ülkeden alınan vize ile ilk girişin İSPANYA'YA yapılamaycağını bilmiyor mu? Çok ilginç gerçekten
hocam yerinizde olsam şikayet ederim bu firmayı çünkü sizin bir suçunuz yok maddi manevi kaybınız var karar sizin
Bana 1 oy veren benden 1000 oy istesin
lütfen destek isteğinizi ö.m ile iletin

Çevrimdışı burcu84

• Usta Kampanyacı
    • Renkli Bahçem
Vize reddi konusunda şoku attıktan sonra vize red belgesini tekrar inceleyim dedim, diğer RED nedeni de seyahate ait belgelerin inandırıcı olmamasıymış, burada bizimle ilgilenen Pronto tour'un  ilgisizliği var çünkü bize fotokopi şeklinde uçak ve otel belgesi verdi, biz de bunlarla başvurduk.  Uçak biletinin  VOUCHER VE PNR nosu yok, bunlar olmadan Bilet kesilmiş olmuyor Otel voucher belgesi yok, her insanın hazırlayabileceği bir fotokopi ile uçak ve otel rezarvasyonu yollayarak konsolosluktan vize almamızı beklemişler, belki de danışıklı döğüştür bilemiyorum. Önceki seyahat kazanan arkadaşlar acaba seyahat acentası size hangi belgeleri yollamıştı yardımcı olan olursa sevinirim. Büyük ihtimalle bize verilen fotokopi şeklindeki konfirme edilmemiş  otel ve uçak  rezervasyonları vize reddine neden oldu. Eğer böyleyse bu işin peşini bırakmam, ibiza gidecek olanların şimdi neden vize alamadıklarını anlamış oldum. Çünkü benim durumumda başka talihliler de vardı. İlk iş olarak sayfalarına yazdım, araştırıp döneceklerini yazdılar. Şikayet var sayfasına PRONTO TOUR VE Coca cola sayfasına yazdım. En son işim Tüketici hakem heyeti olacak.

ben erasmus kapsamında gitmiştim italyaya. İtalya en zor ülkelerden biri vize almak için . bizde uçak bileti yerine  o çıktı aldıkları kağıdı verdik otel rezervasyonumuz yoktu meselaa . bu şekildebile verdiler bize vize ama belki öğrenci olduğumuz için kolaylık sağlamışlardır diye düşünüyorum ama vermedilermi de vermiyolar

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı

ben İtalya vizesiyle hollandadan girdim ispanyadan çıktım. İtalyaya uğramadım bile.. İkinci başvurumda tekrar İtalyadan aldım vize. Yani nerden alırsan ordan girmelisin bi şehir efsanesi. Ayrıca verdiğim belgelere göre ne öğrenciyim ne de sigortalı çalışan. Yüzyüze görüşmeye de gitmedim. Ama vizemi tam uçak tarihinin olduğu günlere vermişler tam seyahat günü kadar, uçağı kaçırsan bi de kaçak durumuna düşüceksin.. Demek istediğim doğru belgelerle vize almamak için hiç bir sebep yok. Burda problem yönlendirenlerin acemiliğinde bence..

Bu arada gerçekten üzüldüm bu talihsizliğe..

yeni çekilişlere artık..
Lütfen takip :)
referans linklerim Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı ayan

• Usta Kampanyacı
bende daha önce ispanya seyehati ve avrupa seyahati kazanmıştım iyi ki ikisinde de gitmekten son anda vazgeçmişim aynı şeyler benimde başıma gelebilirdi...

yazık etmişsiniz ama, nerelerden kazanmıştınız, yedekte gidememiştir son anda vaz geçtiğiniz için...