Gönderen Konu: Chip Anket  (Okunma sayısı 8912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackday

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Tam Bir Blog
Chip Anket
« : 21 Mart 2009, 01:41:53 »
Microsoft'un katkılarıyla ödüllü Windows 7 testi: 5 soruyu bilin, 100 hediyeden birini siz kazanın.

cevaplarda tedirginim arkadaşlar hep birlikte bulalım
 konu açıldıysa hemen silebiliriz...

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Soruları bilin, hediyeleri kapın!
CHIP Online ve Microsoft işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Windows 7 testinde tam 100 hediye veriyoruz!
CHIP Online ve Microsoft işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Windows 7 testinde tam 100 hediye veriyoruz! 2009 yılı içerisinde raflarda baş göstermesi beklenen Windows 7 şimdiden büyük sükse yapmış durumda. Windows 7 beta download aleminde yüzünü gösterir göstermez milyonlarca kişi tarafında indirildi, kuruldu ve incelendi. Hala da inceleniyor. Windows 7’nin CHIP Online ziyaretçileri için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu ay Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz bu özel çalışmada CHIP Online ziyaretçilerinin Windows 7 ile ilgili deneyimlerini kullanarak ödüller kazanmalarını sağlıyoruz!

SORULAR::::
1.    Windows 7 görev çubuğuna eklenen pratik özellikler nelerdir?

Son kullanılan herhangi bir belgeye o belgeyi açan programın simgesinden sağ tıklayarak erişmek.
   Başlat menüsünde yer alan program simgelerinin sağ tarafında açılan menülerde en son açılan belgelerin görüntülenmesi.
   Açılan herhangi bir belge veya programı sağ tıklayarak Başlat menüsüne sabitleme seçeneği
   Yukarıdakilerin tümü.

2.    Windows 7 ile beraber gelen yeni Aero arabiriminin en ilginç özelliği hangisidir?

Windows – Tab tuşları ile çalışan programların pencerelerinin görsel olarak geçilmesi.
   Aero Shake özelliği ile ekrandaki açık pencereyi tutup salladığınızda diğer pencerelerin simge durumuna küçülmesi.
   Görev çubuğundaki pencere simgelerinin üzerine fare ile gidildiğinde pencere içeriğinin önizlemesinin küçük bir pencerede görülmesi.
   Yukarıdakilerin tümü.

3.    Windows 7 ile beraber tüm diyalog kutularına eklenen Library (Kütüphane) seçeneği ne işe yarar?

Araştırma yaparken kütüphanelerden destek almak için kullanılır.
   Uygulamalarda notlar tutabileceğiniz bir not defteri açar.
   Aynen Internet Explorer sık kullanılanları gibi çalışır, bilgisayarınızda en sık kullandığınız klasörleri bu bölüme ekleyip istediğiniz an içeriğine ulaşabilirsiniz.

4.    Windows 7 ile beraber gelen yeni hesap makinesine aşağıdaki özelliklerden hangisi eklenmiştir?

Yapılan işlemlerin şerit şeklinde kaydedilmesi.
   Pratik kullanıcılar, bilim adamları, istatistikçiler ve programcılar için özelleştirilmiş görünümler.
    İki tarih arasındaki farkı hesaplamaya, birimleri dönüştürmeye vs. yarayan pratik tuşlar.
   Bu özelliklerin tümü

5.    Windows 7 ile gelen USB Bitlocker neye yarar?

Bilgisayarınıza yeni USB aygıtlar eklemeyi kolaylaştırır.
   USB disklerin içeriğini şifreler, USB aygıt kaybolsa da bulan kişi şifreyi bilmeden diskin içeriğini göremez.
   Gelecekteki USB 3.0 standardına destek veren bir platform hazırlar.

Bu da benim blogum Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı muku

• Usta Kampanyacı
Ynt: Chip Anket
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2009, 08:24:35 »
araştırmaya başladım...

Çevrimdışı muku

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2009, 08:46:36 »
Yukarıdakilerin tümü.
Aero Shake özelliği ile ekrandaki açık pencereyi tutup salladığınızda diğer pencerelerin simge durumuna küçülmesi.
Aynen Internet Explorer sık kullanılanları gibi çalışır, bilgisayarınızda en sık kullandığınız klasörleri bu bölüme ekleyip istediğiniz an içeriğine ulaşabilirsiniz.
Pratik kullanıcılar, bilim adamları, istatistikçiler ve programcılar için özelleştirilmiş görünümler.
USB disklerin içeriğini şifreler, USB aygıt kaybolsa da bulan kişi şifreyi bilmeden diskin içeriğini göremez.

diye düşünüyorum.fikri olan paylaşşsın.henüz yollamadım cevaplarımı

Çevrimdışı dilemma21

• Usta Kampanyacı
    • Bedava hediye
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2009, 09:01:27 »
teşekkürler
Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.

Çevrimdışı nikals

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2009, 10:38:21 »
teşekkürler..

Çevrimdışı blackday

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Tam Bir Blog
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2009, 11:00:44 »
Yukarıdakilerin tümü.

diye düşünüyorum.fikri olan paylaşşsın.henüz yollamadım cevaplarımı
ben 2. sorunun hepsi olduğunu düşünüyordum...
Bu da benim blogum Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı muku

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2009, 11:19:45 »
öylee de düşündüm ama emin olamadım

Çevrimdışı lonelycocuq

• Usta Kampanyacı
  • Beşiktaşım Oleyyyy
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2009, 12:30:32 »
cevapları tam bilen var mı ???

Çevrimdışı darkinangel

• Usta Kampanyacı
  • SAHİP OLDUĞUN GÜCÜ ASLA GÖSTERME...!!!
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2009, 12:35:03 »
ben mukuya katılıyorum cevaplarımı o yönde verdim  ;D

erentanrikulu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2009, 12:44:42 »
sevgili arkadaşlar; 5. soruda bitlocker ifadesi geçiyo :) lock kilit demekse şayet şifrelemek anlamında bişiler çıkar. Dolayısı ile ben sorunun cevabını şöyle düşünüyorum:
-USB disklerin içeriğini şifreler, USB aygıt kaybolsa da bulan kişi şifreyi bilmeden diskin içeriğini göremez.

4. soruda ise cevabın şu olduğunu düşünüyorum:
-İki tarih arasındaki farkı hesaplamaya, birimleri dönüştürmeye vs. yarayan pratik tuşlar.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2009, 12:47:20 Gönderen: erentanrikulu »