Gönderen Konu: Yeni üye olanlar konu linklerini göremesin..  (Okunma sayısı 7825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihbedri

• Yeni Kampanyacı
  • *
Ynt: Yeni üye olanlar konu linklerini göremesin..
« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2010, 21:40:30 »
böyle bir uygulama yapılırsa yeni üyeler hiç gelmez zaten
insan bilmediği şey hakkında yorum yapabilir mi?

Çevrimdışı medusazuu

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #21 : 21 Ocak 2010, 10:24:38 »
arkadaşlar bir başka kampanya sitesinde böyle bir uygulama var. banada ilk başta saçma gelmişti ama sonra hak verdim.

şöyleki üye adaylarının kampanya başlıkları diye bir bölüm açmışlar, oraya, üye adayları konu açabiliyor, açılan konulara msj yazabiliyor vs. 1 ayın sonunda üye adaylarının performansına göre foruma kabul etmeye karar veriyorlar.

bu düzen üye olup sadece okuyup, katılıp hiç konu açmadan tüketen üyelere karşı bir önlem.
eğer siz konu açan bir üyeyseniz telaşlanacak birşey yok zaten.

msj sayısına gelince, biraz sabırlı olmak lazım. en nefret ettiğim msj; tebrikler, bende katıldım msjları. bunlar kesinlikle yasaklanmalı. aktiflik bu msjları yazmak değildir. sayfalarca gereksiz yazı okuyup, zaman öldürmekden bıktım. eminim birçok kişide bıkmıştır.

bazı arkadaşlar bizdemi tebrikler vs. le msj sayımızı arttıralım demişler, tabiki hayır, mesela açılan konuyla ilgili ipucu, soruysa cevabını, püf noktasını paylaşabilirsiniz. konuyu inceleyen kişi 300 hatta 1000 leri buluyor ama cevapları yazan, ipucu veren kişiler hep aynı kişiler. işte bu haksızlık arkadaşlar.

üyelik sisteminin değişmesini kesinlikle destekliyorum. aktif üyeler linkleri görebilmeli. üye adayı sistemi getirilmeli. konu açmayan, dişe dokunur msj yazmayan üye olarak alınmamalı.

13 bin üye olmuş, şurda konu açan, işe yarar msj yazan sayısı 300 hadi bilemedin 500 dür.

sabır ve emek gösteren üyeler bu forumu ayakta tutmak için yeter.

destek konusunda özelden gelen msjlardan gına geldi. msj sayısı 1 olan üyede, usta kampanyacıda destek istiyor. hatta bazı üyeler başka forumlara konular açıp, burada paylaşımda bulunmayıp özel msjlarla destek toplamak amaçlı bile kullanıyor.

umarım admin ve moderatörler bu konuda hassasiyet gösterirler ve adil bir sistem geliştirirler.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

oy lütfennnn :)
oy verenler lütfen öm atın, takip edemiyorum oy verenleri.

Çevrimdışı neron54

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #22 : 21 Ocak 2010, 11:00:19 »
arkadaşlar bir başka kampanya sitesinde böyle bir uygulama var. banada ilk başta saçma gelmişti ama sonra hak verdim.

şöyleki üye adaylarının kampanya başlıkları diye bir bölüm açmışlar, oraya, üye adayları konu açabiliyor, açılan konulara msj yazabiliyor vs. 1 ayın sonunda üye adaylarının performansına göre foruma kabul etmeye karar veriyorlar.

bu düzen üye olup sadece okuyup, katılıp hiç konu açmadan tüketen üyelere karşı bir önlem.
eğer siz konu açan bir üyeyseniz telaşlanacak birşey yok zaten.

msj sayısına gelince, biraz sabırlı olmak lazım. en nefret ettiğim msj; tebrikler, bende katıldım msjları. bunlar kesinlikle yasaklanmalı. aktiflik bu msjları yazmak değildir. sayfalarca gereksiz yazı okuyup, zaman öldürmekden bıktım. eminim birçok kişide bıkmıştır.

bazı arkadaşlar bizdemi tebrikler vs. le msj sayımızı arttıralım demişler, tabiki hayır, mesela açılan konuyla ilgili ipucu, soruysa cevabını, püf noktasını paylaşabilirsiniz. konuyu inceleyen kişi 300 hatta 1000 leri buluyor ama cevapları yazan, ipucu veren kişiler hep aynı kişiler. işte bu haksızlık arkadaşlar.

üyelik sisteminin değişmesini kesinlikle destekliyorum. aktif üyeler linkleri görebilmeli. üye adayı sistemi getirilmeli. konu açmayan, dişe dokunur msj yazmayan üye olarak alınmamalı.

13 bin üye olmuş, şurda konu açan, işe yarar msj yazan sayısı 300 hadi bilemedin 500 dür.

sabır ve emek gösteren üyeler bu forumu ayakta tutmak için yeter.

destek konusunda özelden gelen msjlardan gına geldi. msj sayısı 1 olan üyede, usta kampanyacıda destek istiyor. hatta bazı üyeler başka forumlara konular açıp, burada paylaşımda bulunmayıp özel msjlarla destek toplamak amaçlı bile kullanıyor.

umarım admin ve moderatörler bu konuda hassasiyet gösterirler ve adil bir sistem geliştirirler.

yüzde yüz katılıyorum..

Çevrimdışı medusazuu

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #23 : 21 Ocak 2010, 11:13:12 »
Üye hiç birşey göremezse mesaj sayısını nasıl yükseltecek? :)

diye yazmıştım.

yani üye adayı bir zahmet emek verecek araştırıp üye adaylarının konu açabildiği bölümde konu açacak.

bu konular zaten usta kampanyacıların görebildiği bölümlerde olacağı için herhangi bir sömürü sözkonusu olmayacaktır. bu sadece emek verenlerin görülebilmesini sağlayacaktır.

msj sayısını yükseltmek bu kadar önemli değil arkadaşlar. birkaç ayda zaten msj sayınız yükselecektir. sürekli takip, sabır ve emekle tabiki. biran evvel al-sat bölümünü görmek de çok önemli değil ayrıca..

oy lütfennnn :)
oy verenler lütfen öm atın, takip edemiyorum oy verenleri.

Çevrimdışı artun

• Usta Kampanyacı
  • Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kuralı koyar!
« Yanıtla #24 : 23 Ocak 2010, 18:02:23 »
Aslında çok haklısınız, parazit yaşam süren üyeliklere bir çözüm bulmalısınız.

Ama şöylede birşey var;

Ben aranıza çok kısa zaman önce katıldım, elimden geldiğince durumu çözüp yeni kampanyalar duyurmak için çalıştım ama şimdiye kadar 1 veya 2 tane konuya yetişebildim. Bunun nedenide bu forumda konu açan üyelerin yeterince deneyimli olmaları. Ben " aa kampanya dur paylaşayım" dedim, baktım zaten paylaşılmış. Hatta birkaç defa aynı konuyu açtığımı fark ettim ve gariptir ben konunun daha önce paylaşıldığını fark edip konuyu silene kadar aranızda bazı arkadaşlarım çok garip bir şekilde tepki vediler " görmüyormusun açık işte bu konu ne anlıyorsun tekrar açmaktan" dediler. Pek aldırış etmedim ama uslubunuda beğenmedim. Herneyse sonuç olarak bende parazit olarak yaşayan üyeler konusunda sizinle hemfikirim umarım yapılacak olan sistem güzel olur...

Çevrimdışı la_edri

• Acemi Kampanyacı
  • **
  • http://www.encokbanabravo.com/index.php?/users/409
« Yanıtla #25 : 10 Haziran 2010, 11:15:42 »
birşey sormak istiyorum şimdi olay mesaj sayısı mıdır yoksa kaliteli paylaşımlar yapmak mıdır?mesaj sayısı en önemli şeyse o zaman en çok sayıda mesaj atanlar foruma en çok faydası dokunanlar mı oluyor?hayır şimdi bir üye canım,cicim,börtü,böcek yazmayı sevmiyorsa,sadece gerektiğini düşündüğü yerlerde katılım yapıp rastladıkça da kampanya paylaşıyorsa ve mesaj sayısı da -diğerlerine göre- azsa kötü ve dışlanmış üye mi oluyor?eee sabahtan akşama kadar gevezelik edelim o zaman ya da habire aba altından sopa gösterelim.bunların hiçbiri doğru yaklaşımlar değil.ne bencil olalım ne de zalim ne de cıvık.kimsenin kimseyi dışlamaya da itham etmeye de hakkı yok unutmayınız.

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #26 : 10 Haziran 2010, 12:07:16 »
donanımhaber forumundaki gibi cep telefonu aktivasyonu ile üye olunsun.

Çevrimdışı K0LeRa

• Usta Kampanyacı
  • in every job there is a no :) :)
« Yanıtla #27 : 10 Haziran 2010, 12:29:58 »
birşey sormak istiyorum şimdi olay mesaj sayısı mıdır yoksa kaliteli paylaşımlar yapmak mıdır?mesaj sayısı en önemli şeyse o zaman en çok sayıda mesaj atanlar foruma en çok faydası dokunanlar mı oluyor?hayır şimdi bir üye canım,cicim,börtü,böcek yazmayı sevmiyorsa,sadece gerektiğini düşündüğü yerlerde katılım yapıp rastladıkça da kampanya paylaşıyorsa ve mesaj sayısı da -diğerlerine göre- azsa kötü ve dışlanmış üye mi oluyor?eee sabahtan akşama kadar gevezelik edelim o zaman ya da habire aba altından sopa gösterelim.bunların hiçbiri doğru yaklaşımlar değil.ne bencil olalım ne de zalim ne de cıvık.kimsenin kimseyi dışlamaya da itham etmeye de hakkı yok unutmayınız.

Çok haklısın. Millet almış başını gidiyor mesaj konusunda. Mesaj sayısı çok olunca sanki bi rütbe kazanacak. İsterse 5.000 mesaj sayısı olsun mesajlar boş boş mesaj olduğu sürece hiçbir işe yaramaz. Az olsun öz olsun.

Çevrimdışı Scorpion

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #28 : 13 Haziran 2010, 22:03:11 »

Çok haklısın. Millet almış başını gidiyor mesaj konusunda. Mesaj sayısı çok olunca sanki bi rütbe kazanacak. İsterse 5.000 mesaj sayısı olsun mesajlar boş boş mesaj olduğu sürece hiçbir işe yaramaz. Az olsun öz olsun.

Sanırım bu taş bize. Evet mesaj sayımız 5.000 olunca seninde dediğin gibi bize madalya vermeyecekler yada ödül falan kazanmıycaz biz bunu bildiğimiz halde yeri gelince paylaşım yeri gelince muhabbet ettik öyle arttı mesaj sayımız. Senin tanımınla boş boş mesaj atmak değidi bizim yaptıgımız. Ama nedense bazıları bu durumdan çok rahatsız olmuş.Senin mesaj sayın az ve öz'se diğer üyelere karışma aynen devam et böyle. Bu tarz şeyler yazarak bıkkınlık getirdiniz zaten şu forumu canlandırmaya calısan üyelere. Al forum senin olsun tepe tepe kullan ;D
Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın dostlarınız sizi geçsin... La Rochefoucauld

Çevrimdışı devrim1986

• Usta Kampanyacı
  • P.S. ✿ I Love You..✿
« Yanıtla #29 : 14 Haziran 2010, 01:05:53 »
kanka ek olarak profilimize mp3 player koysak ne güzel olurdu..bunu da ek olarak düşünmek gerekiyor :)
Dünyalar kadar değil aşklarım kadarsın...