Gönderen Konu: banka dosya masrafı geri iadesi  (Okunma sayısı 7400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ezel59

• Usta Kampanyacı
  • eski türk filmlerine hayran bahtsız kampanyacı..
banka dosya masrafı geri iadesi
« : 01 Mart 2012, 15:54:23 »
bankadan kredi çekerken ödediğimiz dosya ve ekspertiz masrafları tüketici heyetine vereceğimiz dilekçe ile geri iadesini talep edebiliyormuşuz, bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi..

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
Ynt: banka dosya masrafı geri iadesi
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2012, 15:58:17 »
Bir çok banka bu masraflarla ilgili siz krediyi çekerken size bir kağıt imzalatıyor. Ama kimi bankalar imzalatmıyormuş. Kağıt imzalamayanlar tüketici heyetine başvurup masrafları aldılar. Bende başvurdum ama henüz bankadan ses çıkmadı. Beklemedeyim. Kağıt imzalayanlar için banka kağıdı gösteriyor. Ama yinede heyet mahkeme yolu ile bu masrafları geri alabilceğini söylüyor. Etrafımda bi çok kişi başvuru yaptı. Beklemedeyiz hep birlikte.
Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı ezel59

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2012, 16:09:26 »
imza atıp atmadığımı bilmiyorum ama muhtemelen attırmışlardır birsürü evrağa imza atıık çünkü bankacıdan en az 20 kere istedim imzaladığım sözleşmenin örneğini ama hep bi bahane buldu ve vermedi biz krediyi geçen sene çektik ve iadeyi yeni duyduk bakalım başvuru yapıcaz şimdi sanırım tüketici heyetine başvuru yapıyoruz daha sonra banka itiraz ediyo ve mahkeme açılıyo öyle okudum ama izlememiz gereken yolu tam olarak yazabilir misiniz..

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2012, 16:11:21 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Bir çok banka bu masraflarla ilgili siz krediyi çekerken size bir kağıt imzalatıyor. Ama kimi bankalar imzalatmıyormuş. Kağıt imzalamayanlar tüketici heyetine başvurup masrafları aldılar. Bende başvurdum ama henüz bankadan ses çıkmadı. Beklemedeyim. Kağıt imzalayanlar için banka kağıdı gösteriyor. Ama yinede heyet mahkeme yolu ile bu masrafları geri alabilceğini söylüyor. Etrafımda bi çok kişi başvuru yaptı. Beklemedeyiz hep birlikte.

bu tip bir dilekçe örneğini bulabilir miyim acaba nette
Lütfen takip :)
referans linklerim Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı ezel59

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2012, 16:13:18 »

bu tip bir dilekçe örneğini bulabilir miyim acaba nette

okuduğum kadarıyla tüketici heyetine gidecekmişiz orda varmış dilekçe biz sadece doldurup başvuru yapacakmışız tam olarak öğrenirsem yazarım..

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2012, 16:18:58 »
Bulunduğunuz İlçenin kaymakamlığına gidiyorsunuz. Kaymakamlıkta Tüketici heyeti var. Buradan size 2 adet form verecekler. Bu iki formu doldurup 2'şer adette kopya çektireceksiniz. Bu kopyalardan biri kaymakamlıkta kalacak birini iadeli teahhütlü bankaya göndereceksiniz biride sizde kalacak. Bu işlemden sonra size gün verecekler. Ben başvurdum 6 ay sonra verdiler. Banka bu güne kadar parayı iade ederse sorun yok. Ama iade etmesse size verilen günde kaymakamlıkta siz heyetten bir kişi ve bankanın avukatı evrakları ile gelerek size olayın yasal olduğunu anlatmaya çalışacak. Eğer imzalı kağıt yoksa zaten heyet size parayı vermesi yönünde karar alacaktır. Ama imzanız varsa heyet bankaya dava açarak bu parayı alma yoluna gidecek.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 16:19:26 Gönderen: numberone2000 »

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2012, 16:39:08 »
Birde unutmadan. Kaymakamlığa gitmeden önce size geri iadesini isteyeceğiniz ücretlerin dekontrlarını bankadan almanız gerekiyor..

Çevrimdışı ezel59

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2012, 16:40:20 »
peki heyete başvururken yanımızda evrak bulunması gerekiyormu tapu fotokopisi, banka dekontu vs., birde mahkeme açılırsa ve biz imzaladığımız için davayı kaybedersek birde dava masrafını ödeme zorunda kalırmıyız..

bankadan ne şekilde dekont almamız gerekiyo bizim kredici herşeye karşı çıkan biri bunada birsürü bahane bulacaktır ne diyip alacağız ve vermeme gibi bişey diyebilir mi..
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 16:41:49 Gönderen: ezel59 »

Çevrimdışı ilginç

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2012, 16:44:25 »
bızde 1yıl once konut kredısı cektık sımdı dırek bankaya gıdıp sozlesmenın fotokopısını ıstesek olurmu   

baktıkkı ımza atmısız ozmaan basvuru yapamayız dımı

son sorum eve t mahkeme yoluna gıdılırde kaybedersek bızmı oderız masrafı

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2012, 16:45:03 »
Benim çalıştığım bankadaki arkadaş sen alabilirsen bende başka bankadan çektim bende başvurayım demişti :D

Kaymakamlığa bağlı tüketici heyeti hiç bir masraf talep etmiyor. Tamemen ücretsiz.

Sonuç olarak bankanın size bu evrakları vermesi mecbur. Yokuş yaparlarsa hesap cüzdanına tüm hareketleri bastırmasını isteyin. Hesap cüzdanıda işinizi görecektir.