Gönderen Konu: facebookta sahte hesap  (Okunma sayısı 903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gizgizar

• Usta Kampanyacı
facebookta sahte hesap
« : 18 Haziran 2011, 22:59:15 »
çok gerildim.annemin adına biri mail adresini kullanarak sahte hesap açmış,ben de facebook şifresini ve gmail şifremi değiştirdim.duvarına da yazdım..nasıl annemin mailine girebilir ya,şifreyi nerden bilecek?anlamadım..bu arada şahış kampanyacı...
şimdi ben bu şahsı nereye şikayet edeyim? >:( >:( yol gösterin lütfen

Çevrimdışı burcu84

• Usta Kampanyacı
    • Renkli Bahçem
Ynt: facebookta sahte hesap
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2011, 23:24:54 »
bilisimsuclari.iem.gov.tr   adresine şikayette bulunabilirsiniz  insanlarr ne zevk alır bunlardan anlamıyorum

buda mail adresi : Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı creeptomonet

• Yeni Kampanyacı
  • *
Ynt: facebookta sahte hesap
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2011, 02:57:18 »
buradaki herkes çok uzun süredir internet kullanıyor ama hala öğrenemediğiniz çok fazla şey var.

hotmail den aldığınız mail hesabına 3 ay süreyle giriş yapmazsanız hesap havada kalıyor. hesap havada kalırsa örneğin sizin mail adresiniz ahmet123@hot  gibi bir mail adresi, 3 ay boyunca o maile giriş yapmadınız (süre 3 ay mı eskisi gibi 1 ay a mı indirildi emin değilim) ve hesap havada kaldı. ahmet mehmet isimli vatandaş kendine mail almak isteyip hotmaile girip ahmet123@hot  diye yazdığı an bu mail id si sanki hiç kimsenin değilmiş gibi uygun gözükür ve o kişi isterse o mail hesabını sanki ilk kez açıyormuş gibi alabilir. içerisindeki eski mailler sıfırlanır ve yeni açılmış bir mail gibi artık o kişinin olur.

ve eğer bu mail hesabına ait bir facebook hesabı varsa, facebook hareketleri mail açıldıktan sonra yine maile düşmeye devam eder. bu da eğer kişi ne olduğunu anlayamamışsa facebook hesabınıda istemeden almasına sebep olur.

Burada sizin yapmanız gereken "aman mailim çalındı face hesabım çalındı" diye dövünmek oraya buraya şikayet edeceğim demek yerine, facebook hesabınızı açtığınızda eğer anasayfanız size mailiniz güncel değil uyarısı veriyorsa bilin ki o mail 3 aydır açılmamıştır.

Bilişim suç merkezine şikayet etseniz bile hiç bir şey elde edemezsiniz. Çünkü mail hesaplarının yüzde 70 i o hesaplara uzun süredir giriş yapılmadığı için başkaları tarafından tekrar alınıyor. Bu da tamamiyle hotmail in kendi oluşturduğu bir uygulama, yani çöp maili engellemek için.

Mail hesaplarınıza arada bir giriş yapın ki facebook ve diğer sosyal ağ hesaplarınız yerinde kalsın.