Gönderen Konu: British Council "Bilime Susamak" Yarışması  (Okunma sayısı 1726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
British Council "Bilime Susamak" Yarışması
« : 11 Mart 2016, 12:36:29 »
Lise öğrencileri için yarışma

2015 yılı “Birleşik Krallık – Türkiye Bilim ve İnovasyon Yılı” olarak belirlenmiş ve bu yıl boyunca Birleşik Krallık ve Türkiye arasında geliştirilecek  iş birliklerinin ilerletilmesi için, bu yıl içinde,iki hükümet arasındaki; ortaklıkları ve iş birliğini destekleyecek çok sayıda iş birliği projesi geliştirilmiştir. Bilim ve İnovasyon Yılı her iki ülkenin resmi kurumları, araştırma konseyleri, inovasyon merkezleri ve sivil toplum kuruluşlarının girişimiyle sene boyunca çeşitli etkinliklerle desteklenmiştir.

Nisan 2016’da sona erecek “Birleşik Krallık – Türkiye Bilim ve İnovasyon Yılı”nda yapılan etkinliklerin temel hedeflerinden biri gelecek neslin öğrencilerine üniversite eğitimleri için STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanları arasında tercih yapma konusunda ilham vermekti. Bu amaçla geliştirilen kampanyaların sonuncusu “Bilime Susamak” yarışmasıdır. Lise öğrencilerinin katılımına açık yarışma; suyun hayatımızdaki önemini göstermek ve sürdürülebilirliğinin altını çizmek için tasarlanmıştır. Yarışmada 10 soruyu dogru cevaplayan katılımcılar arasından yapılacak çekiliş ile aşağıdaki ödüller verilecektir.

•  Londra Uçak Bileti ve Londra Bilim Müzesi hediye kartı

•  Raspberry eğitim seti

•  E-Reader

•  BBC- DVD Collections (4)

•  BBC- DVD Collections (4)

Yarışmaya katılmadan önce aşağıda bulunan katılım koşulları dokümanını okuyabilirsiniz. "Bilime Susamak" yarışması, lise öğrencilerinin katılımına açık olup; suyun hayatımızdaki önemini göstermek ve sürdürülebilirliğinin altını çizmek için tasarlanmıştır

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı _emin

• Usta Kampanyacı
Ynt: British Council "Bilime Susamak" Yarışması
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2016, 14:30:43 »
Nerde hatırlamıyorum ama konuyu açmıştım ben :)
Toplumsal Değerlerimiz İçerisinde Yaşamaya Çalışıyorum Ama Yaşayamıyorum