Gönderen Konu: Öğretmenlere özel Vitamin Öğretmen Portalı yayında!  (Okunma sayısı 1145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simonbolivar

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı

Öğretmenlere özel Vitamin Öğretmen Portalı yayında!

Sebit, Öğretmenler Günü’nü öğretmenlerin meslekî ve kişisel gelişimlerini destekleyen, onları başarıya götüren öğretmen portalı ile kutluyor: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve bilgi teknolojileri şirketi Sebit, Vitamin Öğretmen Portalı’nı öğretmenlerimizin hizmetine ücretsiz olarak sunuyor. Türk Telekom, geçtiğimiz yıl da Öğretmenler Günü’nde, Sebit tarafından geliştirilen Vitamin eğitim yazılımlarını öğretmenlerin kullanımına açmıştı.

İnternet ortamında bir bilgi ve paylaşım alanı olan Vitamin Öğretmen Portalı, öğretmenlerimizin ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip ederek meslekî yetkinliklerini geliştirmelerini amaçlıyor. Öğretmenler, bu portal ile aynı zamanda eğitimlere katılabilecekleri, eğitsel videolar izleyebilecekleri, meslektaşlarıyla bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini aktarabilecekleri, eğitsel dokümanlarını paylaşabilecekleri ve birbirleriyle iletişime geçebilecekleri yaygın bir ortama kavuşuyorlar. Vitamin Öğretmen Portalı’na Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin adresinden ulaşılıyor.

Vitamin Öğretmen Portalı’nda, kişisel, meslekî ve akademik eğitimlerin yanı sıra, yine Sebit’in geliştirdiği eğitim yazılımı olan Vitamin’in derslerde kullanımıyla ilgili örnek uygulamalar da sunuluyor.

İnternet üzerinden aynı anda pek çok kullanıcının katılabildiği, yüz yüze eğitimlerin Sanal Sınıflar üzerinden verilebildiği bu modelde katılımcılar, eğitim veren uzmanı bilgisayar ekranlarından izleyebiliyor, sorularını ya da yorumlarını canlı olarak iletebiliyorlar. Bu eğitimlerde, sınıf yönetimi, ölçme değerlendirme, motivasyon, derslerde kullanılabilecek aktivite önerileri gibi farklı ve güncel konularda içerikler, öğretmenlerin kullanımına sunuldu. Canlı eğitimlerin kayıtları, eğitim sonrasında eğitimi kaçıranlar ya da tekrar faydalanmak isteyenler için diğer pek çok eğitim videosu ile birlikte yine portalda paylaşılıyor.

Sebit Genel Müdürü Sn. Ahmet Eti, yaptığı açıklamada, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğretmenlerimizin kişisel ve meslekî ihtiyaçlarını karşılayan böyle önemli bir desteği veriyor olmaktan mutluyuz. Sebit olarak Türkiye`nin bilgi toplumuna dönüşümüne katkıda bulunma misyonuyla hareket ediyor ve bu yolda en önemli görevi üstlenen öğretmenlerimizin yetkinliklerinin geliştirilmesine destek olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.