Gönderen Konu: Bazı 444'lü numaraların sabit numara alternatifleri  (Okunma sayısı 1117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cloves

• Usta Kampanyacı
Ben 444 lü numaralarla oldukça haşır neşirliğim oluyordu malesef telekom satıldık dan sonra BTK kararı ile 444 numaralar ücretli oldu ve paket dakikalarla arayamıyoruz,sanırım sadece vodafone paket dakikalarla arayabiliyor turkcell ve avea ücretli.
444'lü numaraların çalışma prensibi pbx santraller ve sabit numaranın gelen aramayı mh aktardığı 444 lü numaralar,yani biz 444'lü bir numarayı arayınca firmanın 212 veya 216 lı başında mh.duran bir operatöre aktarılıyor önemli olan bu ana numarayı bulabilmek.Mesela yurtiçi kargo çoğu firmalar yk.ile çalışıyor ama yk.düzgün çalışmıyor ki! (en azından burada)kargo takibi için bedava dakikanız olan hattınızla 444 ararsanız ücret ödersiniz ama 0212 365 2365 de mh. dir.Bazı numaralar çalışmıyor olabilir çünkü durumu anlayan firmalar ana numaraları değiştirmiş olabilirler finansbankı aradım çalışmıyor mesela.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı ¢яєαтσя

• Usta Kampanyacı
  • ρѕу¢нσ™ - 35
Ynt: Bazı 444'lü numaraların sabit numara alternatifleri
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2012, 23:51:43 »
4440120 ye tup sıparıs etmeye calısıyorum sırayla. hatay istanbul mersın denızlı
hepsıne baglandım ıkı gundur :D kafayı sıyırcaktı genel bayı aldı sıparısı gerı dondulerde kurtuldum. :D
-`.ılı.`Б`'-'Ǿяqiи⣠ÇâhtŁâq -`.ılı.`Б`'-

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
Artık 444'lü numaralar yok
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2012, 12:38:47 »
444'lü numaraların adı 'Yerel Aranır Numaralar' olarak değiştirildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan değişiklikle 444'lü numaraların adı ''Yerel Aranır Numaralar'' olarak değiştirildi.

444 YERİNE YEREL ARANIR NUMARALAR OLDU
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ''Numaralandırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' ile ''Bilgi ve Danışma Numaraları'' ibaresi ''Yerel Aranır Numaralar'' olarak değiştirilirken, numara gruplarının belirlenmesi, tahsisi ve kullanımında uygulanacak usul ve esaslar konusunda yetkili kuruluş BTK olarak belirlendi.

Halihazırda 444 XXXX şeklinde kullanılan numaralarla ilgili değişiklikle, yönetmelikteki ''tahsis edilen'' ibaresi ''ikincil tahsisi yapılan ve ülkenin her yerinden 7 hane çevrilmek suretiyle aranan'' biçiminde değiştirildi.
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2012, 12:53:35 »
ya valla bu 444 tama lanet ya tarifemde dakikam var arayamıyorum ücret gidiyor 7 den sonra bedava yine aranmıyor şimdi bu yeni düzenlemeyle ne olmuş yani

Çevrimdışı efem-35

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2012, 13:17:27 »
ya valla bu 444 tama lanet ya tarifemde dakikam var arayamıyorum ücret gidiyor 7 den sonra bedava yine aranmıyor şimdi bu yeni düzenlemeyle ne olmuş yani
aynen bende merak ettim....