Gönderen Konu: bilgisayar sakarligi  (Okunma sayısı 1337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
bilgisayar sakarligi
« : 28 Şubat 2014, 00:20:48 »
Aksam uzeri 5 gibi bilgisayarda dosyalari yazarken yaklasik yarim bardak suyu klavyeye boca ettim...sonra laptopu ters filan cevirdim kuruttum sildim vs ve okula gitmek icin ciktim..  enter tusu a b ve n harfleri calismiyor kurtarma umudum varmi yoksa servis yollari sagdan sagdan mi :((
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
Ynt: bilgisayar sakarligi
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2014, 00:31:50 »
Bilgili arkadaşlar beni affetsin, başıma geleni anlatayım:

Küçük oğlum elindeki suyu bile bile klavyeye döktü, eliyle sıvazlarken gördüm, aldım kuruttum, ters çevirdim ama bizimki epey emmiş suyu. Hemen pc yi kapatıp ters çevirmek gerekiyormuş. Sonra da kaloriferde kurutacaksın. Senin de etkilenen devre etkilenmiş herhalde.
Biz servise verdik, 1 ay yurt dışından parça beklendi. Sonunda geri aldım servisten. Bu arada servis sadece tuş takımını değişmesi gerektiğini diğer kısımların etkilenmediğini söyledi. Garantisi de devam ediyor ama sıvı teması olduğu için garanti geçerli değil. 254 tl istediler. Servisten alınca eşimin şirkette pc  tamir edenlere verdik. İnternet üstünden klavye buldular, 58 tl ye mal oldu bize. Tek fark; tuş takımı ışıklıydı, şu an ışıksız. İdare ediyorum. Fena olmadı.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2014, 00:38:51 »
Tamam yandim ben desene :( offf babamin dirdirini simdiden duymaya basladi kulaklarim: baska bilgisayar mi yok? Neden bundasin? Ben agactan para toplamiyorum! Okulun basladi arastirmalarin nerden olcak...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2014, 00:42:44 »
Kübracım modeline göre değişiyormuş. Bence güvendiğin bir tamirciye götür. Klavyeyi değiştirsinler. 40-50 tl ye halloluyor. Benimki sony vaio. Biraz zor bulundu parça. Yada 2. seçenek, 10 tl ye harici klavye al, küçük klavyeler çıkmış, çok şirin. Harici klavyeyi direkt tak, çalışır. O da tecrübeyle sabittir. Denemediğim kalmadı benim de. :(
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı biolog

• Usta Kampanyacı
  • Bağımsız Üye
    • lonesome cowboy
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2014, 01:33:36 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Aksam uzeri 5 gibi bilgisayarda dosyalari yazarken yaklasik yarim bardak suyu klavyeye boca ettim...sonra laptopu ters filan cevirdim kuruttum sildim vs ve okula gitmek icin ciktim..  enter tusu a b ve n harfleri calismiyor kurtarma umudum varmi yoksa servis yollari sagdan sagdan mi :((

Laptopun sığacağı kadar büyük ağzı kapalı olacak bir kabın içine laptopu koy.
Üzerine 1 kilo pilavlık baldo pirinç dök.Kabın ağzını sıkıca kapat.24 saat beklet çıkart.
Sıvı ile temas etmiş elektronik aletler için en iyi yöntem pirinç metodudur.

Laptopu kurtardığımıza göre şimdi gelelim diğer meseleye.

Pirinçleri ılık suda yıka suyun rengi beyazdan şeffaf olana kadar iyice yıka.Pirincin tozunu arındır.
Sonra pirinçleri süzgece dök lavabonun yanına koy.
Bir tencerede 3 kaşık kadar tereyağını erit.Yağ kızınca arpa şehriyeleri at, şehriyeler kızarana kadar kavur.Sonra pirinci dök tencerenin içine.Kalan pirinçleri tahta kaşıkla tenreceye itele.1 Tane bile pirinç kalmasın günah.Tuzunu at.
Sonra pirinçleri kavur.Pirinçler tencerenin kenarına çarptığında çıtınk çıtınk çıtınk diye ses çıkartıyorsa hemen ateşi kıs ve ketıla su koy suyu kaynat.Su kaynayınca suyu pirinçler görünmeyecek kadar dök.2 parmak kadar falan.Tenrecenin üzerini kokusuz beyaz kağıt havlu ile ört ve kapağını kapat.Kısık ateşte beklet.Arada git bi bak kaşıkla falan dibini kontrol et dibi tutmasın.Piştikten sonra biraz dinlendir sonra servis et.

Afiyet olsun.
Beş dakikada değişir bütün işler.

Çevrimdışı betush

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2014, 10:49:59 »
 :D :D :D ben de ikinci bir öneri daha verecek bilgisayarla ilgili diye merakla okuyorum. Allah iyiliğinizi versin.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin   izlemeye alır mısınız?