Gönderen Konu: söz vermek hakkında...  (Okunma sayısı 839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozcartman

• Ziyaretçi
söz vermek hakkında...
« : 29 Kasım 2013, 21:13:20 »
Arkadaşlar söz verildiyse ölüm vb bişey dışında ne olursa olsun tutulması gerektiği taraftarıyım. Ancak üzülerek söylüyorum ki insanlar sözleri verip sonra olmayacak nedenlerle tutmayıp bir de üstüne tutamadım napim yani benzeri tavırlara giriyorlar. tahminim bir çoğunuz benzer durumlarla karşılaşıyordur. siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında. söz namustur diyenler yanlış mı demişler? hata bende ve benim gibi düşünenlerde mi?

Çevrimdışı cangz

• Usta Kampanyacı
Ynt: söz vermek hakkında...
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2013, 21:17:41 »
Söz verildiği halde yapılması mümkün olmayan zamanlar da olabiliyor bazen.Karşıdaki kişi bizi tanıyorsa çok önemli olmamalı.Ama bunu suistimal edenlerde var o zaman bende çok kızıyorum.

ozcartman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2013, 21:22:01 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Söz verildiği halde yapılması mümkün olmayan zamanlar da olabiliyor bazen.Karşıdaki kişi bizi tanıyorsa çok önemli olmamalı.Ama bunu suistimal edenlerde var o zaman bende çok kızıyorum.

yapılmaması mümkün olmayan zamanlar mutlaka olur, olacaktır da ancak sebep dediğimiz şey herkese göre değişiklik gösterdiği için herkese göre kendi sebebi en yeterli sebep oluyor. öyle komik bi neden öne sürüyor ki anlamak mümkün değil; ancak bunun bi ölçütü olmadığı için bana göre yeterli bi neden diyebiliyor. halbuki bana kalırsa söz verip de tutmayacak insanın ölüm ve en az onun kadar önemli bi gerekçesi olmalı.

Çevrimdışı cangz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2013, 22:17:53 »
Çok haklısınız elbette elle tutulan geçerli bir neden olmalı.