Gönderen Konu: Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark  (Okunma sayısı 3392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
Ynt: Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark
« Yanıtla #30 : 24 Mart 2014, 11:29:56 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Arkadaşlar, geçen hafta özel bir hastanenin psikiyatri bölümüne gittim.Ama bin pişman oldum. İnanır mısınız, bir an kendimi bir başkasıyla kendi dedikodumu yaparken buldum.Gerçekten ama gerçekten her şey insanın kendinde bitiyor.Ne kadar profesyonelde olsa doktor bazen çare olamıyor.O kadar ilgisiz, samimiyetsiz diki durum anlatamam.Sırf yarım saati doldurmak için bunca çaba.Muayenenin son dakikasında ağzımdan bir cümle daha çıkar da konuşma uzar diye Dr.hn ecel terleri döktü resmen.Geçmişte yapılan hatalar, geçen zaman geri getirilemiyor maalesef.Bununla savaşmak zorundasınız bir şekilde.
hastane ortamında hizmet veren psikolog ve psikiyatristler yeterince ilgilenmiyor.Benim kızım içinde sınav kaygısı yüzünden özel bir psikoloğa götürmüştüm.Çok faydalı oldu.Yalnız bu seanslar bayağı maliyetli.Devlette o düzeyde ilgilenme olmuyor.

Bende özel hastaneye gittim.Çok fazla maliyeti yoktu yeter ki işe yarasın diye düşündüm ama.Maalesef :(
bulunduğunuz yerde bir psikolog araştırın.Özel tek başına hizmet verenlerden.İsim yapmış tipler daha başarılı oluyor.Benim kızım üniversite sınavında kalaem oynatamayacak düzeydeydi.Çok faydası oldu.Birde tek bir seans çözüm olmuyor.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #31 : 24 Mart 2014, 21:08:38 »
evet bencede herşey insanın kendinde bitiyor.allaha tevekkül edin.allaha sığının derim ben.sakın kesinlikle antidepresan kullanmayın.insanı aptala çeviriyor.beyne seratonin denilen mutluluk hormonu salgılayan depresanları dayıyolar önünüze sonra inanın salaklaşıyorsunuz.ben 1 ay kullandım çok kötü oldum.inanın allahtan başka hiçbiryere sığınmayın bu psikoloji konusunda derim ben..
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #32 : 25 Mart 2014, 02:30:03 »
psikolog ve psikiyatrist arasinda daglar kadar fark var,psikolog gecici rahatlamalar saglar hicbir tibbi donanimi yoktur psikologlara hastanelerde gorev verilmesi ilginc alzheimer,demans yani bunama gibi ciddi rahatsizlari olan hastalara psikolog ne yapabilir?
6 sene tip egitimden sonra uste tusu kazanip 4 yil daha egitim alan ve ilac yazma yetkisi olan ustadlara yer olmali bence hastanelerde insani bazen delilige goturen ciddi rahatsizliklarin tedavisinde edebiyat fakultesi mezunu birinin faydasi olamaz,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,