Gönderen Konu: Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark  (Okunma sayısı 3390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orkide28

• Usta Kampanyacı
Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark
« : 29 Kasım 2013, 12:22:26 »
Hepimiz biliyoruz hayat çok zor. Arkadaşlar aranızda Psikolog veya Psikiyatri'ye giden var mı? Faydasını gören.Tavsiyelerini benimle paylaşacak olanlar...
Gayret değil, Niyet önemli.

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
Ynt: Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2013, 12:39:03 »
Psikiyatr ilaç da yazabilsen Dr.
 Psikolog konuşarak terapi yapıyor ilaç yazamıyor

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2013, 12:46:23 »
psikiyatrist ilaç yazar yani onlar tıp mezunu. TUS sınavı sonucu bölüm seçiyorlar ve ayrılıyorlar. Şimdi problemin ne ona göre cevap vereyim. 1 sene NLP eğitimi de aldım,kuzenim de psikiyatrist. Arkadaşlarım da psikolog. Yani universite sınavı sonucu psikoloji bölümünü secenler ve mezun olanlar. Eğer sohbet etmek ve dertlerini anlatacak yegane birini arıyor isen psikologa git derim yalnız seansları 200 den filan başlıyor. Ama dersen ki uyuyamıyorum,bulantım var,başım dönüyor,hep ağlıyorum psikiyatriye git derim çünkü antidepresan yazabilirler rahatlaman için. Bir de bazen depresyon geçiriyoruz farkında bile olamıyoruz mesela böyle durumlar da var. En iyisini sen bilirsin yine de. Psikiyatriler özel muayenelerden sanırım 300 civarı alıyorlar ama tam teşekküllü bir hastanede psikiyatriler çok başarılılar, çevreden ve google dan yardımcı al. Hani tek hallederim dersen tevekkule sarıl ve tasavvufa yönel diyebilirim ayrıca nefes açma kursları var bak gidebilirsin onlara da. Bir de TEGV gibi vakıflara uye ol gercekten gönullu olmak nasıl ıyı gelıyor bır bılsen...

baya uzun yazdım ama açıkcası durum bu...
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2013, 12:48:23 Gönderen: balca »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı orkide28

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2013, 12:49:22 »
Açıkçası tam teşekküllü bir hastane düşünüyorum. Psikiyatr'a gitmeyi düşünüyorum.
Gayret değil, Niyet önemli.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2013, 12:51:39 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Açıkçası tam teşekküllü bir hastane düşünüyorum. Psikiyatr'a gitmeyi düşünüyorum.

kesınlıkle ıyı dusunce. Ha psıkıyatrıstler de muayene edıyorlar bak unutma bunu. Refleks testlerı de yaptırabılırsın,antıdepresan verır ıse sana yardımcı da olabılırım dm atarsın,bazı antıdepresanlar cıddı anlamda kılo aldırırlar ısım sımdı veremem sanırım forumda yasak ama dm atabılırım ısımler konusunda. en basıt antıdepresan ıste, baya da netten arastır. Ha bır de bır sıte var ama versem reklam olurmu ordakı doktorlara da sorabılırsın...dedıgım gıbı yardımcı olurum seve seve

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2013, 12:52:37 »
Geçmiş olsun, biraz rahatlamak istersen pasiflora içebilirsin bitkisel bir sakinleştirici faydası olur.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2013, 12:55:25 »
Geçmiş olsun, biraz rahatlamak istersen pasiflora içebilirsin bitkisel bir sakinleştirici faydası olur.

bıtkıseldır ancak bazı bunyelerde iştah acar...muhakkak doktora sorularak kullanılması gerekır dıye de ekleyelım

ozcartman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2013, 13:47:35 »
psikiyatrist muayene eder yada çoğu etmez 5 dakika yalandan dinler belli bi ilaç vardır kafasında onu yazar gönderir. psikolog seans şeklinde sana zaman ayırır ancak ciddi masraf gerektirir. 150 TL civarıdır seansı. haftada bir defa çağırsa ayda 600 tl ayırırsınız. çünkü bu ülkede psikoloji ve diş sağlığı lükstür. hiç bir özel hastanenin diş konusunda da psikoloji vb konularda da devletle anlaşması yoktur. ikisi için zengin olmanız gerekir.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2013, 13:50:07 »
psikiyatrist muayene eder yada çoğu etmez 5 dakika yalandan dinler belli bi ilaç vardır kafasında onu yazar gönderir. psikolog seans şeklinde sana zaman ayırır ancak ciddi masraf gerektirir. 150 TL civarıdır seansı. haftada bir defa çağırsa ayda 600 tl ayırırsınız. çünkü bu ülkede psikoloji ve diş sağlığı lükstür. hiç bir özel hastanenin diş konusunda da psikoloji vb konularda da devletle anlaşması yoktur. ikisi için zengin olmanız gerekir.

ıyı bır yere gıdersenız emın olun pıyasaya dökmuyor psıkıyatrıstler...ama ılac vermelerı de ınsıyatıf meselesı herkesı aynı kefeye koymayalım bence...cogu yapıyor dıye %100 dıyemeyız... psıkologlar dınlıyor evet ama dedıgınız gıbı cok pahalı,hos sımdı neler neler cıktı yaşam kocundan tutunda terapıstlere...

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2013, 13:52:03 »
yani Uğur yakında numaralı gözlükleri bile kurumlar karşılamayacakmış,senin söylediğin harbi lüks ;D
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...