Gönderen Konu: Küresel ısınmayı objektifinize hapsedin  (Okunma sayısı 1782 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

  • Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
  • *****
  • İleti: 9205
    • Her Gün Kampanya
Küresel ısınmayı objektifinize hapsedin
« : 22 Temmuz 2008, 09:54:37 »
Doğal kaynaklarımızı, tarih boyunca görülmemiş biçimde ve dünyamızın yenileyebileceğinden daha büyük bir hızda tüketiyoruz. Bu aşırı tüketimin, öngörülebilir ve ürkütücü sonuçları ile yüzleşmeye başladık bile. Ülkemizde alışılmadık kuraklıklar, seller ve artan sıcaklıklar ile karşı karşıyayız. Göllerimiz kuruyor, ormanlarımız yok oluyor.

Önlem almak için geç değil. Küresel iklim değişikliğinin etkilerini azaltabiliriz. Bunun için, enerji tüketimini azaltmak, kaynakları, doğal yaşamı ve çevreyi korumak, suyu bilinçli tüketmek ve çöpü önlemek gerek. Yaptığımız her akıllı hareket gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmamızı sağlayacak .

Dünyanın en büyük organizasyonları bile, küresel iklim değişikliğinin kaçınılmaz sonuçları ile yalnız başına mücadele edemez. Bu konuda toplumun her kesimine görev düşüyor.

Ytong; “Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin!” konulu bu fotoğraf yarışması ile Ülkemiz de iklim değişikliğinin çevre ve doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini fotoğraf sanatı ile belgelemeyi ve değişime tanıklık etmeyi, eserleri kitlelerle paylaşarak, bu konuda bilinç yaratmayı, sorumluluğu paylaşmayı ve harekete geçirmeyi amaçlamaktadır.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin