Gönderen Konu: Twiter hesabım hacklenmişmi yardım  (Okunma sayısı 2168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pamukseker

• Usta Kampanyacı
  • Sabır şükür,dua açar her kapıyı
Twiter hesabım hacklenmişmi yardım
« : 27 Temmuz 2013, 16:27:48 »
merhabalar bugün twiter hesabımda Your account  is currently suspended.yazıyor ve followers ve followinglerim sıfırlanmış ne yapabilirim bilemedim. takibe alamıyorum hiç birşey yapılmıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
Kaf dağı kadar yüksekte oIsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma! Her şeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzüIürsün..

Çevrimdışı tulinkurt

• Usta Kampanyacı
Ynt: Twiter hesabım hacklenmişmi yardım
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2013, 16:36:18 »
Askıya alınmış hesabınız. Durumunuzu anlatan mesaj atın. Benimki de alınmıştı 2-3 gün önce. Mesaj attım ertesi gün düzeldi :) Ama bu yoğunluğa bağlı değişir.

Buraya yazacaksınız:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Anlatım yapılmış burda güzelce, bi bakın: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Kendiniz de yazabilirsiniz. Ama örnek mesaj şu:Hi! My account is suspended. Sorry. I don't keep the rules. I accept my mistake. I will follow the rules to here after. Can you open my account please?

Çevrimdışı pamukseker

• Usta Kampanyacı
  • Sabır şükür,dua açar her kapıyı
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2013, 16:38:08 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Askıya alınmış hesabınız. Durumunuzu anlatan mesaj atın. Benimki de alınmıştı 2-3 gün önce. Mesaj attım ertesi gün düzeldi :) Ama bu yoğunluğa bağlı değişir.

Anlatım yapılmış burda güzelce, bi bakın: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Kendiniz de yazabilirsiniz. Ama örnek mesaj şu:Hi! My account is suspended. Sorry. I don't keep the rules. I accept my mistake. I will follow the rules to here after. Can you open my account please?

teşekkür ederim yazdım az önce google da bulup. inşallah düzelir. neden oldu anlamadım hiç bişeyde yapmamıştım :(
Kaf dağı kadar yüksekte oIsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma! Her şeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzüIürsün..

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2013, 16:42:27 »
Benim de aynı şekilde oldu. 2 gündür kullanamıyorum. Yazı yazdım, açılmasını bekliyorum.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı tulinkurt

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2013, 16:45:22 »
Benim de aynı şekilde oldu. 2 gündür kullanamıyorum. Yazı yazdım, açılmasını bekliyorum.

Mail hesabınza gelen mesaja da aynı yazınızı yazın, yanıtlayın. 2-3 tane atın böyle. İnşallah sizinki de hemen düzelir.

Çevrimdışı furkandemirci

• Usta Kampanyacı
  • FD
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2013, 02:53:50 »

teşekkür ederim yazdım az önce google da bulup. inşallah düzelir. neden oldu anlamadım hiç bişeyde yapmamıştım :(

Çoğu hesapta, güvenlik nedeniyle bu şekilde askıya alınma durumu söz konusu. Hatta bazı büyük firmaların bile hesabının askıya alındığını gördüm :) Endişelenmenize gerek yok.

Çevrimdışı nehir_1

• Usta Kampanyacı
  • Bir nefes deniz....
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2013, 15:47:56 »

Twitter çok fazla etkileşimde bulunmayan hesapları önce askıya alıyor sonra kapatıyormuş.

Açıp unuttuğum, takipçi edinmek mi oda neki dediğim, RT edin dediklerinde kopyala yapıştır yaptığım, hastang (ya da her nasıl yazılıyor ve neyse işte  :P) dediklerinde aval aval bakındığım hesabım takipçimin az olmasınden bile kapatılabilirmiş

Arkadaşım uyardı. Ve hatta bana çok boş, yumurta kafa gibi görünüyorsun dedi  :'(
@sheymcan

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2013, 16:54:26 »
az evvel baktığımda benimde hesabım askıya alınmış
bu ne saçmalık yahu :) sürekli kullandığım ve adımı taşıyan hesap fake olmadığı ortada yanii
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı BayanProfesor

• Usta Kampanyacı
  • Beynini ''hobi'' olarak kullanan insanlar var.
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2013, 19:00:52 »
3gundur benimde aynı ben mesjaımı türkçe yazıyordum sanırım ondan düzelmedi :D :D
Güneşin batışını romantik sayanlar , doğuşunun aşk olduğunun farkında olmayanlardır....

Çevrimdışı muhsin43

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2013, 10:35:54 »
Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, tüm dünyada sahte ve aktif olmayan ‘yumurta’ hesapları bir bir kapatıyor. Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının takipçi sayısını da olumsuz etkileyen operasyonda sıradan kullanıcılar bile etkilenebiliyor. Twitter CEO'su Dick Costolo ise hükümetle anlaşıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Son dönemde ‘Gezi’ olaylarıyla Türkiye’de gücünü artıran dünyanın en popüler sosyal paylaşım araçlarından ‘Twitter’da ‘yumurta operasyonu’ düzenlendi. Bir anda takipçi sayılarında yaşanan azalmayla gündeme gelen operasyonda, Twitter aktif olmayan ve/veya sahte hesapları silmeye başladı. Türkiye’deki kullanıcılar, sahte olmayan bazı aktif hesapların da askıya alınması başta olmak üzere şikâyetlerini dile getirirken, operasyonun sadece Türkiye’yi kapsamadığı bütün dünyada yapıldığı anlaşılıyor. Twitter ise konu hakkında şu ana kadar bir açıklama yapmadı.
YÜZDE 5 KURALI BULUNUYOR

Twitter hesaplarının askıya alınması için birçok farklı sebep bulunuyor. Bir algoritma tarafından tespit edilen yumurta takipçiler, özellikle IP adres kayıtlarına göre tek tek bulunuyor. Kapatılan hesapların başında aynı içeriği farklı kişilere yollayan kullanıcılar da bulunuyor. ‘Kopyala-yapıştır’ yöntemiyle yapılan bu tip paylaşımlar Twitter’ın söz konusu içerikleri ‘spam’ (istem dışı alınan içerik ve mesajlar) olarak tanımlanmasına sebep oluyor. Söz konusu paylaşımı yaklaşık 10 kez yapanların hesapları kısa bir süre içinde kapatılabiliyor. Bunun yanı sıra Twitter algoritmasında ‘yüzde 5’ kuralı olduğu da iddia ediliyor. Bu kurala göre takipçi sayısının yüzde 5’i kadar spam olarak işaretlenmesi, Twitter hesaplarının kapatılmasına neden oluyor. Örneğin; 100 takipçisi olan bir kullanıcının beş kez spam olarak işaretlenmesi o hesabın kapanmasına neden olabiliyor. Son dönemde özellikle siyasi parti ve oluşumların karşıt görüşlerdeki kullanıcılara aynı yöntemi kullandığı belirtiliyor.

TAKİPÇİ SATANLARA DARBE

Askıya alınan Twitter hesaplarının için bir ‘Twitter Kuralları’ sayfası bulunuyor. Support.twitter.com adresinde yer alan bilgilerde, hangi hesapların askıya alınabileceği konusunda ayrıntılı bilgiler mevcut. Kimlik taklitçiliği, telif hakları, kanunsuz kullanım, şiddet ve tehdit içerikli paylaşımlar askıya alınabilecek hesaplar arasında. Kısa bir zaman zarfında çok fazla tweet atmak, 2 binden fazla kullanıcıyı takip etmek hesapları da tehlikeye atıyor. Öte yandan Twitter’ın yumurta operasyonu gerçekleştirmesinin en büyük sebeplerinden biri reklamverenler olduğu paylaşılıyor. Reklam ölçümlemelerinde sahte takipçilerin de reklamcılık açısından büyük sorun yarattığı iddia edilenler arasında bulunuyor.

Köse’nin kaybı 1 milyonu aştı

Twitter’da İngilizce yazan birçok kullanıcı da aktif olmayan hesaplarının silindiğini belirtiyor. Son olarak 12.9 milyon takipçisi bulunan Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Miley Cyrus’un hayranları bu durumdan şikâyetçi oldu. Cyrus için Twitter’da başlatılan “13 milyon takipçiye ulaşsın” kampanyası darbe yedi. Twitter’da @Smiler4Life16 ismini bir Cyrus hayranı, “Twitter’ın aktif olmayan hesapları silmesi çok çılgınca. Miley çok sayıda takipçi kaybetti! : #MileyTo13Million” diyerek tweet attı. Türkiye’de de yoğun twitter kullanıcısı olan Erol Köse’nin takipçi sayısı yaklaşık 2 milyondan bir anda 900 bine inerken, sanatçı İbrahim Tatlıses’in takipçileri ise yarım saatte 100 bin azaldı.

Kapanan hesaplar nasıl açılır

Askıya alınan hesap sahiplerini uzun bir süreç bekliyor. Söz konusu kullanıcıların support.twitter.com adresinden destek ekibine dertlerini bildirebilecek form doldurması gerekiyor. Ancak formun İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. Bir algoritmayla askıya alınan hesaplar, Twitter ekibi tarafından incelenerek yeniden kullanıma açılabiliyor. Bu noktada süreci hızlandırmak için kullanıcıların Twitter ayarlarından ekledikleri uygulamaları kaldırmaları gerekiyor. Kullanıcıların, 2 binden daha fazla takip edilen Twitter abonesi varsa bu sayıyı da düşürmesi gerekiyor. Askıya alınan hesaplar, 1 ile 10 gün içerisinde geri alınma şansı olabiliyor.