Gönderen Konu: deposilin 1.2  (Okunma sayısı 19187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cadisila

• Usta Kampanyacı
deposilin 1.2
« : 25 Aralık 2012, 22:39:11 »
arkadaşlar benim oğlum 2.5 yasında ve dr deposilin 1.2 verdi 21 günde bir yapılacak üst solunum yolları için .bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim .ilkini bugün yaptırdık ama yine de çok tedirginim
Hayat kısa...gez toz eğlen umursamadan... Mutlu ol 😁

Çevrimdışı isimyok000

• Usta Kampanyacı
  • ~ ~ eesrabirkann~ ~
Ynt: deposilin 1.2
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2012, 22:45:07 »
canım 2.5 yaşında kullanım için ancak dr yorum yapabilir ama eğer sık bademcik enfeksiyonu geçiriyorsa, kalp kapakçığında hasar oluşmaması için önlem olarak kullandırılır bu ilaç. penadur diyede geçer. penisilin türevi bir ilaçtır. yaşına uygun gördüyse doktorun ve sık hastalanıyorsa ihmal etme derim. eğer için rahat değilse başka bir doktora göster.

Çevrimdışı cadisila

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2012, 00:06:06 »
teşekkür ederim dr uygun gördüğü için yaptırmaya başladık farklı drlara da götürdüm ama herkesin görüşü farklı kimi yaş uygun degil diyor kimi hemen başlayın diyor inşallah yanlış bir şey yapmayız çünkü allerjik reaksiyon gelişirse şokla sonuçlanır ve ölürmüş bunu duyunca çok kötü oldum

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2012, 00:12:21 »
Kalp kapakçığında hasar durumu belkide 50 yaşında felan ortaya çıkar.Kalp rpmatizması diyede geçer.Genelde boğaz iltihaplarında antibiyotiğin tamamnının bitirlmemesi sonucu kalan mikroplar kan yoluyla karışırmış.Ardından önce bacak vs gibi romatizmal ağrılara yol açarmış ve en sonunda kalp romatizması olarak ortaya çıkarmış.

Anlatma sebebim korkutmak değil ama antibiyotik kullanımının önemini belirtmek için.DHoUSE izlerken öğrendiklerimden bir kesit bu..

Ayrıca allerjik reaksiyon için allerji testi yaptırmak bence en iyisi.Onu yaptırdıktan sonra yaptırısanız daha iyi olucaktır.
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı isimyok000

• Usta Kampanyacı
  • ~ ~ eesrabirkann~ ~
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2012, 00:20:25 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Kalp kapakçığında hasar durumu belkide 50 yaşında felan ortaya çıkar.Kalp rpmatizması diyede geçer.Genelde boğaz iltihaplarında antibiyotiğin tamamnının bitirlmemesi sonucu kalan mikroplar kan yoluyla karışırmış.Ardından önce bacak vs gibi romatizmal ağrılara yol açarmış ve en sonunda kalp romatizması olarak ortaya çıkarmış.

Anlatma sebebim korkutmak değil ama antibiyotik kullanımının önemini belirtmek için.DHoUSE izlerken öğrendiklerimden bir kesit bu..

Ayrıca allerjik reaksiyon için allerji testi yaptırmak bence en iyisi.Onu yaptırdıktan sonra yaptırısanız daha iyi olucaktır.

kalp kapakçığında hasar derken üfürüm veya mtiral yetmezlikten bahsediyorum. Çünkü ben 25 yaşındayım 6 yıl önce kalbimde üfürüm, minimal mitral yetmezlik olduğunu öğrendim. sıkıntı yaratmıyor ama küçükken sürekli bademcik enfeksiyonu geçirdiğim için ve penadurdan çok korktuğum için böyle oldu sanırım :(
bende korkutmak istemem hayatımda hiç bi sıkıntı yaratmayan bi durum ama kalp kapakçığımın yetersiz duruma gelip ameliyat isteyen duruma gelebilme ihtimali olup, dizemin dediği gibi 50li 60lı yaşları bulurmuş.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2012, 00:24:04 »
aslında kendımden bahsetmekten hoslanmıyorum ama anlatayım...bılenlerınızde vardır vs vs... 11 yasında kalp amelıyatı oldum ben ASD denılenden...Yanı kalp kapakcıklarında delık vardı ve bu kapanmadı daha sonrada amelıyat olmak zorunda kaldım. Acık kalp amelıyatı oldum. Dunyanın testını yaptılar neden kaynaklıgıyla ılgılı. 1998 den bahsedıyorum,testlerın bır kısmı yurtdısına bıle gönderıldı ve hem burdakılerın hem yurtdısındakılerın sonucu aynıydı:antıbıyotıklerın etkısı.

şimdi ise cok zorda kalmadıkca asla almıyorum antıbıyotık,penısılın penadur vs vs cok zor ... Faranjıtım var mesela zencefıl,zerdecal vs pek cok sey kullanırım yaparım antıbıyotık ıcmem...

cok uzattım ama cok sorun sorusturun...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı fatosmurat

• Usta Kampanyacı
  • duble anne :)
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2012, 00:28:38 »
teşekkür ederim dr uygun gördüğü için yaptırmaya başladık farklı drlara da götürdüm ama herkesin görüşü farklı kimi yaş uygun degil diyor kimi hemen başlayın diyor inşallah yanlış bir şey yapmayız çünkü allerjik reaksiyon gelişirse şokla sonuçlanır ve ölürmüş bunu duyunca çok kötü oldum

yaa allah korusun benide korkutma şimdi inşallah olmaz öyle şeyler  :'( :'( :'(
"Ben O'na ne yaptım?" sorusuna yanıt arama.
Muhtemelen iyilik yapmışsındır...

Çevrimdışı cadisila

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2012, 00:29:20 »
benim oğlum kronik astım hastası zaten bunun dışında kanında sürekli mikrop çıkıyorve her ay boğaz enfeksiyonu geçiriyor yaklaşık 1yasından beri nerdeyse 2ayda bir hatta bazen ayda 1kullandık antibiyorik sürekli 40derece ateş oluyordu ve antibiyotiksiz geçmiyordu bu nedenle her ay 3antibiyotik iğne ardından da surup içmesin diye tercih ettik bunu henüz 2.5 yasında 5kez hastaneye yattı yavrum artık daha rahat atlatır umudundayım inşallah öyle olur

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2012, 00:32:27 »
benim oğlum kronik astım hastası zaten bunun dışında kanında sürekli mikrop çıkıyorve her ay boğaz enfeksiyonu geçiriyor yaklaşık 1yasından beri nerdeyse 2ayda bir hatta bazen ayda 1kullandık antibiyorik sürekli 40derece ateş oluyordu ve antibiyotiksiz geçmiyordu bu nedenle her ay 3antibiyotik iğne ardından da surup içmesin diye tercih ettik bunu henüz 2.5 yasında 5kez hastaneye yattı yavrum artık daha rahat atlatır umudundayım inşallah öyle olur

Allah buyuk dualar uzerınde olsun rıca edıyorum cok arastırıp sorusturun...Annem benım ıcın cok yıpranmıstı mesela...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı cadisila

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2012, 00:35:22 »
amin allah hepimizin çocuğuna sağlık versin anne olmak çok zormuş gerçekten ama daha kötü durumda olanlar da var şükrediyorum her zaman rabbim herkese şifa versin