Gönderen Konu: anaokul sorunu  (Okunma sayısı 2042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selgu

• Usta Kampanyacı
anaokul sorunu
« : 08 Kasım 2012, 11:39:04 »
oğlum anasınıfına başladı.ilk  2 hafta yanında beni istedi sonra alıştı  bırakıp eve geliyordum akşamda alıyordum sonra nolduysa başa döndük sürekli sınıfta yanında oturuyorum sınıftan cıkınca ağlamaya kendini yerlere atmaya başlıyor  2 haftadır durum böyle .akşamları durduk yere öfke nöbetleri ağlamalar cok inatcı oldu  .hastanenin cocuk piskologu ile görüştüm kaybetme kaygısı yaşıyormuş ilacla biraz rahatlıcağını söyledi ama şuan ilaca başlamakta istemiyorum . oğlum 4 yaşında napıcağımı bilmiyorum anneler tavsiylerinizi bekliyorum :'( :'( :'(

Çevrimdışı mavilim

• Usta Kampanyacı
Ynt: anaokul sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2012, 11:42:18 »
okulda canını sıkan bişeyler olmuştur kesin
öğretmenlerin daha ilgili olmasını rica etseniz belki çözülür
allah kolaylık versin

Çevrimdışı kamile44

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2012, 11:46:55 »
benimde kız 4 yaşında ben busene kıyamadım göndermeye .bence zorlama seneye gitsin.zorunlu değil çünkü 4 yaşındaki bir çocuğun gitmesi.zamanla okuldanda bıkar bence isteğine bıraksan iyi olur.ben öğretmenlerle görüşmüştüm çok küçük ,göndermeseniz iyi olur demişlerdi.

Çevrimdışı selgu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2012, 11:52:23 »
2 hafta daha götürcem sonra aynı durum devam ederse alıcam  sosyalleşmesi için  okulu istedik ama cocuğum uyum sorunu yaşıyor dediğiniz gibi okuldan bıkabilirde

Çevrimdışı mavilim

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2012, 11:58:10 »
çalışan anne değilseniz bence de sıkmayın çok küçük daha
seneye anasınıfına gider sonraki yıl okula

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2012, 12:02:28 »
ben bir anaokulu öğretmeniyim.ama şu an çalışmıyorum.ben 3-4-5 yaşı eğer anne çalışmıyorsa ve çocukta tanımlı derecede sorunlu bir çocuk değilse uygun bulmuyorum.çocuğun en kendini güvende hissettiği yer ailesidir.çocuk en güzel kimliğini ailesinin yanıda bulur.bencede göndermezseniz daha iyi olur.eğer zaten bu şekilde huzursuzlanıyorsa o huzursuzluğunu ilkokula kadar taşıyacaktır göndermeye devam ederseniz.okul fobisi oluşturmak istemiyorsanız acilden alın derim ben.tabi size kalmış gerisi.
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.

Çevrimdışı selgu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2012, 12:07:02 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
ben bir anaokulu öğretmeniyim.ama şu an çalışmıyorum.ben 3-4-5 yaşı eğer anne çalışmıyorsa ve çocukta tanımlı derecede sorunlu bir çocuk değilse uygun bulmuyorum.çocuğun en kendini güvende hissettiği yer ailesidir.çocuk en güzel kimliğini ailesinin yanıda bulur.bencede göndermezseniz daha iyi olur.eğer zaten bu şekilde huzursuzlanıyorsa o huzursuzluğunu ilkokula kadar taşıyacaktır göndermeye devam ederseniz.okul fobisi oluşturmak istemiyorsanız acilden alın derim ben.tabi size kalmış gerisi.
okulu pedegoglar tavsiye etti . arkdaşı olmadığı için sorunlarımız vardı ( sürekli tayin cocuk alışıyor yeni bir yere gidiyoruz eşimin işi gereği sürekli taşınıyoruz  )

Çevrimdışı uzaksehirler

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2012, 12:07:43 »
mecbur degilseniz bence de seneye gönderin anaokuluna. yazık çok acıyorum kücükken okula gitmek zorunda kalan çocuklara. ilk yıllar başarılı olsa bile sonra geri kalıyorlar sınıf arkadaşlarından. çocugunuzun mutlulugu daha önemli.  Allah yardımcınız olsun

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2012, 12:11:15 »
krese basladım benım topik te ilk 2 gun sorun yoktu sonra aksamdan sızlanmaya baslıyodu okula gıtmıycem dıye servıse zor bın dırıyodum ama gelırken mutlu gelıyodu gecen sabah cok agladı gıtmıycem dedı neden dıye sordugumda orda yemek yedırıyolar uyutuyolar dıyodu (duyanda bız evde yedırmıyoz uyutmuyoz sanır  :D )guzelce anlattım dıl doktum la dedı lo demedı tamam dedım gıtme ama tv yok oyuncak yok gezme yok vs vs yok dedım tamam dedı sonra aksamüstü sıkılıdı yapacak bısey olmadıgı için bak dedım sen okuldayken evde boyle yapırum ben ev cok sıkıcı falan fılan dedım tamam anne yarın gıtcem dedı 3 gundur ıyı şükür. bende calısmıyorum yakında calıscagım kısmetse ama bence kres ve anaokulu anne calısmasa bıle sart cunku zaman eskı zaman degıl cocuklara cocukluklarını yasatamıyoruz onlara yetemıyoruz tvlere bılgısayaralara hapsedıyoruz ıstemıyerekde olsa  :( orda sosyallesıyolar dısıplın ogrenıyolar akranlarıyla bı arada oluyolar hemde bı yetıskın gozetımınde  ;)

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2012, 12:13:03 »
ya aslına bakarsanız pedogoglar hemen okulun arkasına sığınıyorlar.ama sadece arkadaşsızlık için küçük yaşta okul ve disiplin ortamı ne kadar uygun sizce.kendiniz empati yapın.ne kadar hoşlanırdık küçükken otur otur kalk kalk tan.çevrenizde çocuğunuza arkadaşlık yapacak kimseler yokmu?onlarla görüşün .çocuğunuz bu şekilde sizin yanınızda 1 sene daha geçirsin derim ben.6 yaştan öncesi erken derim çalışmayan anneler için.
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.