Gönderen Konu: Kalça Protezi  (Okunma sayısı 6846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavilim

• Usta Kampanyacı
Ynt: Kalça Protezi
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2012, 09:46:47 »
canım yaa neler olmuş çok üzüldüm :(
allah şifa versin eskisinden daha iyi olsun inşallah

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2012, 09:50:06 »
Canım çok geçmiş olsun.Bu süreci kayınvalidem yaşamıştı.Doktorun bizesöylediği kemik önce kırılmış sonra düşme olmuş.Oysa biz düşünce kırıldığını sanmıştık.Ama yaş ilerledikçe kırılıyormuş sonra düşme oluyor demişti doktor.Ama senin annen daha gençtir zannediyorum.Kayınvalidem ameliyattan sonra evde ayağını uzatıp oturdu.Çok hareket ettirmedik.Sonra kendi evinde yürüteç ile hareket etmeye başlamıştı.Kalsiyum açısından zengin yiyecekler yedi.Zaten kerik erimesi kuvvetli olan insanlarda yaş ile beraber kırılma oluyormuş.Çok geçmiş olsun
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı enavci

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2012, 09:52:01 »
canim cok uzuldum gecmis olsun Allahtan sifalar dilerim
Moralini yuksek tut, annenin sana ihtiyaci var

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2012, 09:58:28 »
Gulsah ust kat komsumuz boyle bir durum yasadi anneden buyuktur yas olarak uzun bir sure yatti yatakta ama simdi bastonla yureyebiliyor hareket etmedikleri icin biraz sinirli oluyorlar,birde fizik tedavi verirlerse size buyuksehir saglik hizmetlerinle gorus ayrica sana bi tavsiye vereyim moralini iyi tut ki anneciginin moralide iyi olsun ki hemen iyilessin bu hastaliklarda moral cok onemli .
babanem 1 hafta bakirkoy devlet noroloji kismida yatti sana sunu diyeyim biz bile oradaki insanlAri gorunce babanemin durumu neymis dedik annen kucuk bir kaza atlatmis birkac ay skintili olacak ama duzelecek tekrar diyorum muhim olan sizin moralinizin iyi olmasi lutfen bunu unutma

Çevrimdışı TUNAMM

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 23 Ekim 2012, 09:59:20 »
Rabbim acil şifalar versin inş.Çok geçmiş olsun.

Çevrimdışı gizemlitosbaga

• Moderator
  • Hero Member
  • ...Şans cesurdan yanadır...
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2012, 09:59:36 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Canım çok geçmiş olsun.Bu süreci kayınvalidem yaşamıştı.Doktorun bizesöylediği kemik önce kırılmış sonra düşme olmuş.Oysa biz düşünce kırıldığını sanmıştık.Ama yaş ilerledikçe kırılıyormuş sonra düşme oluyor demişti doktor.Ama senin annen daha gençtir zannediyorum.Kayınvalidem ameliyattan sonra evde ayağını uzatıp oturdu.Çok hareket ettirmedik.Sonra kendi evinde yürüteç ile hareket etmeye başlamıştı.Kalsiyum açısından zengin yiyecekler yedi.Zaten kerik erimesi kuvvetli olan insanlarda yaş ile beraber kırılma oluyormuş.Çok geçmiş olsun

annem daha genç, 56 yaşında.
menopoz ertesi de elbette kemik yoğunluğunda düşüş oluyor, bu da dayanıksız yapıyor kırılmalara karşı.
sanırım ve umarım bize yürüteç gerekmeyecek. ileri yaşlarda dediğin gibi kendiliğinden de oluyor bu problem.
Umarım süreci en hafif şekilde atlatırız. Annemde panik atak da var, yıllardır depresyon tedavisi de görüyor, şu sıralar iyiydi; bu durumun onun psikolojisinde de bozulma yaratmasından endişeliyim açıkçası.
Hepinizin dediği gibi Allah büyük, yardımcımız olsun hepimizin.
Sağolun arkadaşlar.
...İster kum tanesi olsun ister kaya, ikisi de aynı şekilde batar suya (OldBoy)...

Çevrimdışı Zemote

• Deneyimli Kampanyacı
  • Bir Şarkı Çalar Ama Sen Binlerce şey hissedersin..
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2012, 10:09:37 »
Bende 2005 de Trafik Kazası gecirdim  Bacak Çıkmış Çıkarkende Kalça Kemigini Kırmış..
Önce Dizden matkapla delip Ağırlık Taktılar
Sonra Ameliyat Oldum..  Kalçaya platin ve 2 Tane fida takıldı..  1 hafta hastahanede yattım..
Yaklaşık 2 Ayda evde kıpırdamadan yattım.. 
Hareket edemediğimden Kireçlenme oldu Arkasından fizik tedaviye gittim..
Şuanda çok iyiyim..

bilmiyorum Aynı Tarzmı Geçmiş olsun..

Çevrimdışı burcu84

• Usta Kampanyacı
    • Renkli Bahçem
« Yanıtla #17 : 23 Ekim 2012, 10:11:53 »
Çok geçmiş olsun benim babannem hem dizden ameliyat hemde kalça amelyatı oldu. biraz yattı tabi haliyle yaşı 78. ama şuan çok iyi fiziktedavi hareketleri ile kendine geldi şimdi gayet iyi yürüyor kendi kendine maşallah. Annenize acil şifalar diliyorum

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #18 : 23 Ekim 2012, 10:20:27 »
Bende 2005 de Trafik Kazası gecirdim  Bacak Çıkmış Çıkarkende Kalça Kemigini Kırmış..
Önce Dizden matkapla delip Ağırlık Taktılar
Sonra Ameliyat Oldum..  Kalçaya platin ve 2 Tane fida takıldı..  1 hafta hastahanede yattım..
Yaklaşık 2 Ayda evde kıpırdamadan yattım.. 
Hareket edemediğimden Kireçlenme oldu Arkasından fizik tedaviye gittim..
Şuanda çok iyiyim..

bilmiyorum Aynı Tarzmı Geçmiş olsun..

çok  geçmiş olsun.
kaynama ihtimali olmadığı için vida takmadılar bize, direk kemiği oradan aldılar ve yerine protez koydular.
zor olacak ama umarım kısa zamanda atlatırız, çok  teşekkürler.
...İster kum tanesi olsun ister kaya, ikisi de aynı şekilde batar suya (OldBoy)...

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2012, 10:21:40 »
Çok geçmiş olsun benim babannem hem dizden ameliyat hemde kalça amelyatı oldu. biraz yattı tabi haliyle yaşı 78. ama şuan çok iyi fiziktedavi hareketleri ile kendine geldi şimdi gayet iyi yürüyor kendi kendine maşallah. Annenize acil şifalar diliyorum

sağolasın Burcu, en azından bayram tatili var, kısa bir süre de olsa yanında kalabileceğim. Sonra bakıma ihtiyacı olur sanırım bir müddet, Samsun dan teyzem gelecek nasipse, atlatacağız inşallah.