Gönderen Konu: sizce hangi bankamatik kartı daha iyi ?  (Okunma sayısı 4545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a1ONEboy

• Usta Kampanyacı
sizce hangi bankamatik kartı daha iyi ?
« : 30 Haziran 2009, 00:49:29 »
arakdaşlar ben bir bankadan banka kart almak istiyorum ama hangi bankadan alacağımı bilmiyorum daha çok akbank ve garanti bankasının kartını önerdiler sitesinden baktım garantinin sayı olarak katlarca daha çok şubesi var .. sizce bunlardan yada başka bankaların kartlarının hangisi daha iyidir .. ayrıca kendi adıma kart alabilirmiyim ??? not:yaş 16 ;D ;D
YGS , LYS ve benzeri sınavlardan dolayı kapalıyız !

Çevrimdışı banban

• Usta Kampanyacı
Ynt: sizce hangi bankamatik kartı daha iyi ?
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2009, 00:56:39 »
bankamatik kartı dediğine göre , herhangi bir bankada hesap açıp, mevcut hesabına atm kartı alabilirsin. yani sadece
hesabında bulunan parayı çekmek yada hesabına para yatırmak için..
her  bankanın hesaplardan hesap işlem ücreti vb. şekilde para kestiğini biliyorsundur. Bu durumda hepsini araştırıp, en az hangi banka masraf kesiyorsa onda hesap açmanı ve kart çıkartmanı öneririm. Çünkü her banka ayda bir yada üç ayda bir,yani  dönemsel olarak hesabından vırt zırt parası çeker.. hesabındaki para da kuş olur bir anda..
ayrıca ortak nokta abonesi olan bankalarla çalışırsan,  atm olmayan il ve ilçelerde  diğer bankaların atm lerini kullanabilirsin..  buna da dikkat edebilirsin..
banka olarak hepsi aynı..sen masraf ve ortak noktaya bak derim ben, eski bir bankacı olarak  ;)

kredi kartı  değildir bahsettiğin diye düşünüyorum, çünkü bankamatik kartı demişsin. :)
HeDoNisT !!

Çevrimdışı a1ONEboy

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2009, 00:59:28 »
evet bankamatik kartı garantiye baktım 58 tl ücreti yıllıkmış öyle dedi kadın 2 otomatik ödeme verirsem para alınmıyormuş .. diğerlerindede böylemidir ???

Çevrimdışı banban

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2009, 01:12:59 »
her bankanın müşteri çekmek için uyguladığı kampanyalar var. garantide bunlardan birisini yapmış mesela .
bence her bankayı araştır, internet sitelerinde ilgili bilgileri bulabilirsin sanıyorum .
 ufak bankalara bakmanı da öneririm. onlar genelde daha az ücret alıyor.
yapı kredi 3 ayda bir, işbankası 6 ayda bir, finans ve hsbc her ay alıyor hatırladığım kadarıyla. birisinin 6 ayda bir aldığını, diğeri 6 ya bölüyor her ay alıyor.. yani totalde aşağı yukarı aynı.. biri 50, diğeri 55, öteki 60 alıyor gibi..
kimi banka öğrenci hesaplarından masraf almıyor, kimi asker hesaplarından, kimi otomatik ödeme yaptırırsan garanti gibi.. bankaya gittiğin zaman masraf almamaları için ne yapılabilir sor mutlaka..
yani mesela ;  otomatik ödeme yaptırırım sizden, kredi kartı çıkartırım yada ... gibi :)
en kötü,  öğrenciyim ben diye ağlarsın , yarısını alın dersin :)  bazen etkili oluyor emin ol :)
HeDoNisT !!

Çevrimdışı a1ONEboy

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2009, 01:15:59 »
tamam çok sağol banban ;D başka kart kullanan varsa söyleyebilir .. + larını - lerini ;D

Çevrimdışı banban

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2009, 01:31:01 »
rica ederim..  :D
HeDoNisT !!

Çevrimdışı fusterous

• Usta Kampanyacı
  • Kazanamazsak Kader, Kazanırsak Zafer.
    • hepsiburada
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2009, 12:09:17 »
Bak sana önerebileceğim sadece iki kart var gerisi fasa fiso :D

Ziraat ve Halkbank kartları ne bugüne kadar bi sorunla karşılaştım ne ücret kesintisi yaptılar .

Üstelik havale'lerde ya ücret almıyolar yada çok az alıyorlar .

Ayrıca banka kartı çıkarıcaksan babanın imzasıyla öğrenci kart al daha avantajlı!

Çevrimdışı simonbolivar

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2009, 12:12:28 »
akbank 6 ayda bir 27 lira kesiyor.soyguncular amam aman

Çevrimdışı mt93

• Usta Kampanyacı
  • Yine,yeniden burdayım :=)
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2009, 12:16:50 »
bunları öğrenmek benim içinde iyi oldu ;D

Çevrimdışı lemonyak

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2009, 12:22:15 »
benim kartlarda sorun var galiba ne akbank nede garanti bankası kart ücreti almıyor benden :)
...