Gönderen Konu: Devrim Arabasını Gördünüz mü?  (Okunma sayısı 2471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
Devrim Arabasını Gördünüz mü?
« : 24 Temmuz 2011, 20:13:29 »
Bu tam bir kampanya sayılmaz. Ama yayınlamak istedim. Türkiye için büyük bir adım atılmış, ama cehalet yüzünden değeri bilinmemiş.Yada özellikle üstü örtülmüş. Çok güzel bir vefa gezisi...

Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
Ynt: Devrim Arabasını Gördünüz mü?
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011, 20:46:23 »
filmini izlemiştim cok güzeldi gercekten

Çevrimdışı hicazfasli

• Usta Kampanyacı
  • DESTEK İÇİN ÖM ATINIZ.
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 20:50:10 »
bizim Devrim'in arabası,helal olsun Devrim'e....  :D

Çevrimdışı firuzeyno10

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011, 21:07:51 »
bende başlıgı nedense devrimin arabasını gördünüzmü die okudum yaşlanıyommu ne :D

Çevrimdışı logocuk

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2011, 21:12:51 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bende başlıgı nedense devrimin arabasını gördünüzmü die okudum yaşlanıyommu ne :D

aynen bende bzm devrime araba çıktı sandm ;D

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2011, 22:09:20 »

16 Haziran 1961. Devlet Başkanı Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri "Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma" olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir.
Zaman müthiş dardır. Ekibin Cumhuriyet Bayramı' na kadar yalnızca 130 günü vardır. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak eserin adı da konmuştur: “Devrim”.
“Devrim Arabaları” azmin ve birbirine inanan insanların neleri başarabileceğini gösteren, bu topraklarda yaşanmış bir başarı öyküsüdür… Hikaye, bu aracı üretme görevini üstlenmiş 23 mühendisin kariyerlerini ve aile hayatlarını riske atarak girdikleri bu üretim macerasında zamanla, yoklukla, politikayla, karşılarına çıkan sayısız engelle mücadelelerini anlatır. Aslında anlatılan bir inanç ve azim öyküsüdür. Filmde bir mühendislik başarısının, siyasi olaylarla baştan sona nasıl yokedilmeye çalışıldığı gözle önüne seriliyor. Türkiye'nin dışarıya bağımlılığını azaltacak bir proje olarak görünen bu olaya karşı ABD'den gelen yardım komiserlerinden, projeyi halkın gözünde küçük düşürmeye çalışan 'medya'ya kadar birçok olgu başarıyla incelenmiş.
“Devrim Arabaları” Türk mühendisinin ve işçisinin, 20 sene öncesine kadar toplu iğne dahi üretemeyen bir ülkede kalkıştıkları bu meydan okumayı, bugün her şeye kolayca sahip olan nesillere, idealist zihniyeti ve zaferi de aktararak yaşattıkları bir birlik ve başarı öyküsüdür.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı devrim1986

• Usta Kampanyacı
  • P.S. ✿ I Love You..✿
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2011, 01:14:35 »
Bu gece doğum günüme merhaba dedim ve ardı sıra hediye geldi bu araba aziz dosttumdan..Araba tutkunu olduğumu biliyordu..Zevkli ve eğlenceli bir tercih yapmış..Teşekkürler bro ..:D :D

Mizah bir yana inş. araba da çıkar tek bana değil forumdaki en kıymetlilere..Çünkü hepiniz benim nazarımda en kıymetlisiniz..::)

Tesadüfen geldim bu konuya özel bir gecede..Yorumlarınızla güldüm ve tebessümlerin kaldı geride..Mutlu geceler... :D :D
Dünyalar kadar değil aşklarım kadarsın...

Çevrimdışı logocuk

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2011, 09:01:05 »
doğum günün kutlu olsun nice senelere sevdiklerinle inş. :)

Çevrimdışı devrim1986

• Usta Kampanyacı
  • P.S. ✿ I Love You..✿
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2011, 12:00:19 »

Çok teşekkür ederim bu zarif kelimelerin için..İşin diğer bir özel yanı ise : Diazemle doğum günümüz aynı tarihlerde..Üstad senin de doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce... :D :D
Dünyalar kadar değil aşklarım kadarsın...

Çevrimdışı sozten

• Usta Kampanyacı
Devrimin Arabasını Gördünüz mü?
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2011, 12:07:31 »

Çok teşekkür ederim bu zarif kelimelerin için..İşin diğer bir özel yanı ise : Diazemle doğum günümüz aynı tarihlerde..Üstad senin de doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce... :D :D
doğum günleriniz kutlu olsun devrim ve diazem ve devrimin arabaları ve diazemin ipadları  :) (görseli simgeden çaldım)
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2011, 12:13:32 Gönderen: sozten »