Gönderen Konu: Pirelerden Nasıl Kurtulunur?  (Okunma sayısı 50593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
Pirelerden Nasıl Kurtulunur?
« : 20 Haziran 2010, 11:18:00 »
Merhaba 2 gün önce kotumun paçasında pire vardı kumaşın arasına girdi kaçırdım yakalayamadım nereye gitti bilmiyorum ama sürekli kaşınıyorum foruma bile giremiyorum 2 gündür duş alsam bile kıyafetlere ve yatağa geçti ise yıkanmak da çözüm değil ne yapmak lazım ilacı falan da yok bu meretin çarşafın üstünde küçük lekeler var sordum pire pisliğiymiş :P
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı catpat07

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
Ynt: Pirelerden Nasıl Kurtulunur?
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2010, 11:20:26 »
yaz geldiğii için bu meretler her yerden  fırlar. zarar vermezler merak etme. annemler köpek besliyordu. onlara her gittiğimde paçama pire yapışırdı. köpeği birine verdiler her yeri kireçlediler. geçti. gene de arada sırada çıkıyor.eviniz düz ayaksa sokaktan pire gelir. sana tavsiyem çok fazla dağda kırda bayırda gezme.  :)
:)

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2010, 11:26:49 »
kireçleme işlemi nasıl, nerelere yapılıyor? ben zaten mecburen dağda, kırda , bayırda yaşıyorum. evde kedim var onda bir tane bile yok ilacı var onun onu sıkıyoruz ona gidemiyorlar bana geliyorlar. kendi üzerimize sıkacak bir ilaç olması lazım. zarar vermiyorlarsa sorun yok da misafirler huylanıyor biraz.

Çevrimdışı catpat07

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2010, 11:29:00 »
biz bildiğin kireci köpeğimizin yaşadığı yerlere döktük. sanırım öyle oldu babam döktü.ama geçen hafta da kapının önlerine dökmüştü.büyüklerimiz daha iyi bilir ben pek anlamam. pirenin nedeni kedidir arkadasım. eczanelerde piresavar var. ondan alabılırsın. adı piresavar mı bılmıyorum ben uydurdum :)
:)

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2010, 11:43:16 »
tamam bir sorayım eczaneye piresavar ve şu kireç olayını öğreneyim ayrıca bütün çamaşırları 100 derecede yıkamak gerekiyormuş.

Çevrimdışı gulsevdam

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2010, 12:45:33 »
yakalayıp öldürmeden ondan kurtulamazsın kendi gitmezse yada iiyice bir ilaçlama işlemi...
...

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2010, 12:58:02 »
bir yakalasam öldürücem kolay kolay da ölmüyor tırnaklarının arasında eziyorsun çıt ediyor içi dışına çıkıyor şu pireleri eğiten kişiler vardı onlardan lazım hepsini eğitip dışarı yollasın

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
  • Şans Lazım Şans:)
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2010, 13:18:29 »
eczanerlerde pirelerden kurtulmak için birçok ilaç var birde bileklikler var bileğinize takıyorsunuz sürekli,ayrıca evi ilaclayan firmalar var fiyatı 60 tl  :)

Çevrimdışı ozlemce108

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2010, 13:19:42 »
bizim terasa kediler geliyordu,geçen yaz onlardan eve geçmiş. ilaçlatmadan evi kurtulamadık,kesin çözüm evi ilaçlatmak:)

Çevrimdışı kyle_XY

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2010, 13:19:58 »
aa evet kediye taktığım pire kolyesi vardı insanlar için olanı da vardır iyi fikir sağ ol  ;)