Gönderen Konu: Microsoft Uzaya Gönderiyor  (Okunma sayısı 2238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nalanlive

• Acemi Kampanyacı
  • **
Microsoft Uzaya Gönderiyor
« : 06 Ocak 2009, 09:51:00 »
Microsoft ve AMD el ele verip Windows Vista’nın bu ay sonundaki çıkışını kutlamak için ödüllü bir oyun hazırlamışlar. Büyük ödülü açıklıyoruz: Uzaya Yolculuk!
Her hafta güncelleneniyor!
Her hafta siteye 12 yeni puzzle eklenecek ve her puzzle'ın çözümü için oyunda kurdukları dünyanın yanı sıra gerçek dünyada yaptıkları gösterilerden / olaylardan da faydalanmanız istenecek.

Gerçek dünyada yapacakları gösterinin yerini daha önceden sitelerinde duyurduklarından evinize yakın olması halinde gidip izlemeniz mümkün ancak izleyemeseniz bile video görüntülerini daha sonra siteye ekleyecekler ve ipucu olarak kullanmanız mümkün olacak.

Ödül: Uzay seyahati bileti
Oyunun kazananına verilecek büyük ödül ise göz kamaştırıcı: 250,000$ değerinde bir uzaya seyahat bileti! 2008 yılında RocketPlane Limited isimli şirketle gerçekleştirilecek seyahatte kazananın 3839 km/s hıza ve 100 km yüksekliğe çıkıp 3-4 dakika boyunca ağırlıksız ortamı yaşaması mümkün olacak.

Türkler uzayda!
Şimdiye kadar uzaya giden insan sayısı 1000’in altında ve aralarında hiç Türk bulunmuyor. Maalesef gurbetçi bir vatandaşımız oyunu kazanmadığı takdirde bu oyunla da bulunmayacağı kesin.
Zira oyuna kayıt olunurken seçilebilecek ülkeler arasında Türkiye yok. Yine de oyunu incelemek için farklı bir ülke adına kayıt olup oynamanız mümkün.
Bilgi için:  Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Microsoft Uzaya Gönderiyor
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2009, 10:09:49 »
yok ya benim ayağım karaya basacak  ;D başlığı görünce ilk şaka sandım :)

Çevrimdışı pan167

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2009, 10:54:30 »
nie Türkiye yok anlamadım. bizler ne doktorlar, değerli bilimadamları yetiştiriyoruz. Nie Türkiye seçeneği koymamışlar hala anlamadım. uzaya gidilecekmiş hıh. benim ülkemi seçenekler arasına koymuorlarsa sitelerine bile bakmam. aaaa sinirlendim bak.  >:(

Çevrimdışı nalanlive

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2009, 10:56:49 »
evet neden türkiye yok ben de anlamadım ama daha sonra eklerler belki sistemi tam oturtamamışlardır

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2009, 10:58:52 »
bir türk, bir fransız, bir amerikalı uzaya gitmişler.... ;D

fıkra gibi yaaa

Çevrimdışı a1ONEboy

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2009, 11:46:02 »
genelde bizim değerli insanlarımızı akıllı insanlarımızı alıp dışarıya götürdükleri için Türkiye'de değildir diye koymamışlardır!!! ;D
YGS , LYS ve benzeri sınavlardan dolayı kapalıyız !

Çevrimdışı moviefreak

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2009, 12:09:53 »
genelde bizim değerli insanlarımızı akıllı insanlarımızı alıp dışarıya götürdükleri için Türkiye'de değildir diye koymamışlardır!!! ;D

:D