Gönderen Konu: Flash Disk Virüs Sorunu  (Okunma sayısı 1340 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı artun

• Usta Kampanyacı
  • Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kuralı koyar!
Flash Disk Virüs Sorunu
« : 31 Mayıs 2010, 20:31:37 »
Merhaba arkadaşlar,

Bugün yaşadığım büyük bir sorun sonucunda flash diskten dosyalarımı kaybettim. Daha doğrusu çıktı almak için bir yere gittim. Flash Disk'imi bilgisayara taktılar ve bilgisayardaki bir virüs veya her neyse benim için önemli olan dosyalara birşeyler yaptı. Dosyalarıma şuan erişemiyorum. Korunan işletim sistemi dosyaları vs. herşeyi açmış olmama rağmen bulamadım. Resimle daha kolay anlatırım belki;

işte olay bu... daha önceden bu şekilde bir sorunla karşılaşmış ve sorunu çözümlemiş birisi yardımcı olursa sevinirim.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı LeadRi61

• Usta Kampanyacı
Ynt: Flash Disk Virüs Sorunu
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 20:38:30 »
Tam bu sorunla değilde benzer virüslerle çok karşılaştım. flash disklerde çok oluyo böyle virüs sürekli farklı bilgisayarlara takınca. ben düzeltemedim direk format attım flash diske,tabi herşey gitti.Virüs programıyla tarattınızmı hiç belki işe yarar

Çevrimdışı artun

• Usta Kampanyacı
  • Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kuralı koyar!
Ynt: Flash Disk Virüs Sorunu
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 20:42:04 »
Tam bu sorunla değilde benzer virüslerle çok karşılaştım. flash disklerde çok oluyo böyle virüs sürekli farklı bilgisayarlara takınca. ben düzeltemedim direk format attım flash diske,tabi herşey gitti.Virüs programıyla tarattınızmı hiç belki işe yarar

temizledim içinden sadece autorun dosyası çıktı ve bu klasör dışında hepsi sağlam... banada sadece bu klasör lazımdı gerisi dert değil... daha öncede oldu artık çıktı almaya gide gele aşina oldum bu virüslere ama diğerlerini kurtardım...  genelde sistem dosyası şeklinde dosyalarını saklayıp yerine aynı dosyanın ismiyle saçma sapan bir dosya oluştururdur tıklayınca açılmaz hiçbirşey de yapamazdı onları sistem klasörlerini açıp içinden alıyordum ama bu sefer bulamadım...

Birde işin garip kısmı benim flash 8Gb lık ama bu bozulan dosyanın boyutu 11.1 Gb yazıyor :D