Gönderen Konu: aramızda doktor var mı  (Okunma sayısı 6514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

glmcn

• Ziyaretçi
aramızda doktor var mı
« : 28 Aralık 2008, 11:59:49 »
arkadaşlar aramızda doktor var mı bilmiyorum. eğer yoksa da burda deneyimlerimizi paylaşalıp,bitkisel öneriler de verebiliriz diye düşündüm.
öncelikle ben başlıyım  :)
ben cuma günü dişçiye gittim. diş röntgenim çekilmişti ve doktor küçük bir dolgu demişti 1 hafta önce. fakat cuma günü kanal tedavisi dedi ve dişimi uyuşturmadan biraz oydu.sonra oyduğu yeri iğneye benzer bir aletle temizlerken kanattı. kanama durmadı. pamuğa anestezi yaparken kullandığı ilaçtan döküp dişimin içine koydu ve kanama için tekrar tekrar pamuklar koydu dişime. sonrada geçici dolgu yapıp eve yolladı. fakat 2 gündür dişimin arkası şişti. toplu iğne başına benzer bi şişlik oluştu damağıma doğru,dişim sanki kararıo gibi gelio,dişimi sıkamıorum,çiğneyemiorum bir şey.sizce ne yapmalıyım? randevuma 2 gün var daha...

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
Ynt: aramızda doktor var mı
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2008, 13:03:08 »
çok geçmiş olsun...kararmaması lazım dişin dolgu bile olsa...tavsiyem başka bir diş doktoruna gitmenizdir...

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2008, 13:09:10 »
Kuzenime aynısı olmuştu.Kanın durmadığından dolayı baya bi sorun yaşamıştı.Üstteki tavsiyeyi dinleyin bencede..
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2008, 14:24:13 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
arkadaşlar aramızda doktor var mı bilmiyorum. eğer yoksa da burda deneyimlerimizi paylaşalıp,bitkisel öneriler de verebiliriz diye düşündüm.
ben cuma günü dişçiye gittim. diş röntgenim çekilmişti ve doktor küçük bir dolgu demişti 1 hafta önce. fakat cuma günü kanal tedavisi dedi ve dişimi uyuşturmadan biraz oydu.sonra oyduğu yeri iğneye benzer bir aletle temizlerken kanattı. kanama durmadı. pamuğa anestezi yaparken kullandığı ilaçtan döküp dişimin içine koydu ve kanama için tekrar tekrar pamuklar koydu dişime. sonrada geçici dolgu yapıp eve yolladı. fakat 2 gündür dişimin arkası şişti. toplu iğne başına benzer bi şişlik oluştu damağıma doğru,dişim sanki kararıo gibi gelio,dişimi sıkamıorum,çiğneyemiorum bir şey.sizce ne yapmalıyım? randevuma 2 gün var daha...
tuzlu suyla gargara yapılmasını solemişti doktor banada kanal tedavisi uygulandı ve bide antibiotik wermişti herhangi bi ilaç verilmedimi sana?

Çevrimdışı ikbalelif

• Usta Kampanyacı
  • bütün mutsuzluklar kardeştir aynı dili konuşurlar
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2008, 15:10:05 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bence randevu gününü beklemeden başka bir dr a gidip muayneni yaptır.bu diş işi şakaya gelmez çünkü geçmiş olsun....
bütün mutsuzluklar kardeştir
aynı dili konuşurlar

glmcn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2008, 07:37:48 »
teşekkürler hepinize. fakat apse olmuş sanırım çünkü yandaki dişim acaip acıo. birazdan hazırlanıp doktora gitcem ama çok korkuorum :)

Çevrimdışı asi demir

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2008, 10:10:01 »
çok geçmiş olsun ya dişçi beni de mahvetmişti
apseli dişin üzerini dolguyla kapatmıştı

glmcn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2008, 07:59:20 »
dolgu iki dişimin arasına girdiği için olmuş. dişetim iltihaplanmış. dolguyu değiştirdi ,güyaaa pansuman için dişin içini tekrar kanattı iğne gibi bi şeyle dişimi oyup  ??? yha ilk defa dişçiye gittim zaten direkt kanal tedevisiyle başladık şimdi de bu. annemi istiorum yhaaa  ;D
ama dün doktoru görmenizi isterdim o bile fena oldu. tamam geçti geçtiiii az kaldııı fln demeye başlamıştı  ;D

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2008, 09:00:36 »
Hec deme dun sabah sanıım sizinle aynı saatle bende dişciye gittim kanal dedi 3 dişe.1 saat ugraşti en arkadaki dişime.Dış görüüşünde hiç bişey yok ama içinde baya sorunlar yaşadık.Şimdi yine gidiyorum kanal durumlarına umarım bu sefer iyi gider.
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

glmcn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2008, 09:23:43 »
Allah yardımcınız olsun. valla benim dişi uyuşturuo mu uyuşturmuo mu ben anlamıorum. ikisinde de acaip acıo. dün mesela uyuşturmadan oydu iğne gibi bişeyle çok acıdı. önceki dişimi aletle uyuşturup yaptı o da çok acıdı :D
tekrar geçmiş olsun