Gönderen Konu: Sabri Ülker Çevre Ödülü  (Okunma sayısı 557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

  • Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
  • *****
  • İleti: 9525
    • Her Gün Kampanya
Sabri Ülker Çevre Ödülü
« : 19 Ağustos 2020, 12:39:36 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

ÖDÜLÜN 2020 İÇİN BAŞVURU TAKVİMİ NEDİR?

Ödül Başvuru Tarihleri: 23 Aralık 2019 – 26 Ekim 2020

NEDEN SABRİ ÜLKER ÇEVRE ÖDÜLÜ?

Sabri Ülker Çevre Ödülü, Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu tarafından, doğal çevremizi korumak ve iyileştirmek amacıyla, arkasında tüzel destekçiler olmadan sahip olduğu fikri kendi kaynaklarıyla bir yere kadar somut hale getirmiş; araştırma veya uygulama safhasında mali olarak belli bir yerde tıkanmış ve alacağı teşvikle topluma ilham kaynağı olacak projesini ileriye taşımak isteyen kişi ve/veya kuruma verilir. Ödülü kazanan kişi ve/veya kurum projeleriyle, genellikle, çevresel sürdürülebilirliğin teşvikine, çevre politikalarını olumlu yönde etkilemeye, çevresel adaletin sağlanmasına ve yaşanabilir bir gelecek yaratmaya odaklanmalıdır. Bu ödül ile 18 yaşını doldurmuş, üniversitede okuyan öğrencilerin, akademisyenlerin, araştırmacıların, genç girişimcilerin, küçük ve mikro işletmelerin, ticari ve sanayi işletmelerin fon katkısıyla kurulmamış tüm STK’ların çalışmalarını ön plana çıkarmak ve kamuoyunun dikkatini bu tür çalışmalara çekmek amaçlanmaktadır.

Sabri Ülker Çevre Ödülü, çevreyi korumaya yönelik geliştirilen bilimsel çalışmaları ön plana çıkartıp desteklemek ve kamuoyunun dikkatini de çevreyi korumaya yönelik çözümlere yöneltip, gündem oluşturmak ve bireyleri, kurumları ve sivil toplum örgütlerini bu alana yöneltmeyi teşvik etmek amacıyla verilmektedir.

Ödülü kazanan kişi ve/veya kurum projeleriyle, çevresel sürdürülebilirliğin teşvikine, çevre politikalarını olumlu yönde etkilemeye, çevresel adaletin sağlanmasına ve yaşanabilir bir geleceğe katkı sağlamaya odaklanmalıdır.

BAŞVURACAK PROJELERİN KAPSAMI NE OLACAK?


Sabri Ülker Çevre Ödülü’nün kazananının projesi “Çevre ve İnsan” ana başlığı çerçevesinde, aşağıdaki konu başlıkları altında değerlendirilir:

Sürdürülebilir su ve doğal kaynak kullanımı
Sürdürülebilir karbon ve enerji yönetimi
Sürdürülebilir atık yönetimi
Sürdürülebilir inovasyon
İklim değişikliği ve gezegenin sağlığı

Başvuru süreciyle ilgili daha detaylı bilgi için “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünü inceleyiniz.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2020, 14:04:16 Gönderen: admin »
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin