Gönderen Konu: Ödüllü Vikibahar 2020 Yarışması (31 Mayıs)  (Okunma sayısı 418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

  • Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
  • *****
  • İleti: 9314
    • Her Gün Kampanya
Ödüllü Vikibahar 2020 Yarışması (31 Mayıs)
« : 02 Nisan 2020, 18:31:06 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Vikibahar 2020, 21 Mart-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenen uluslararası bir içerik geliştirme projesidir. Amaç, Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri hakkında maddelerin oluşturulması ve bu ülkelerin Vikipedistleri arasındaki ilişkileri güçlendirmektir.

Kurallar
Yarışma kapsamında burada listelenen Türkiye haricindeki Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri hakkında bir konuda madde oluşturulmalı ya da halihazırda var olan bir madde geliştirilmelidir.
21 Mart 2020 0.00 OAZD ve 31 Mayıs 2020 23.59 OAZD arasında oluşturulan ya da geliştirilen maddeler yarışmaya dahildir.
Organizatörler ve jüri haricinde her kullanıcı yarışmaya katılabilir.
Tüm yarışma boyunca katılım mümkündür.
Oluşturulan ya da geliştirilen maddeler; doğrulanabilir bilgi içermeli, güvenilir kaynaklar kullanılarak yazılmalı ve Vikipedi biçem el kitabına uygun olmalıdır.
Proje kapsamında açılan yeni maddelerin en az 3.000 bayt boyutunda olması, mevcut maddelerin ise en az 3.000 bayt boyutunda genişletilmiş olması gerekmektedir.
Yapılan katkılarda en az iki güvenilir kaynak kullanılması gerekmektedir.
Oluşturulan ya da maddeye eklenen liste, tablo, şablon ya da kategoriler yarışma kapsamı dışındadır. Liste ya da tablolar, basit bir listelemenin ötesinde, metin içerdikleri takdirde puanlamaya dahil edilecektir.
En yüksek puan alan 5 katılımcı, gerçekleşen sıralamaya göre birincilikten beşinciliğe doğru azalacak şekilde D&R hediye kartıyla ödüllendirilecektir.
Projeye katkı vermenin ikinci bir yolu ise, proje kapsamındaki konular dahilinde (Türkiye dahil) çekeceğiniz özgür lisanslı fotoğrafların Wikimedia Commons'a yüklenmesidir. Bu fotoğrafların, Vikipedi'de görseli olmayan maddelerde kullanılacak şekilde olması ve yüklenmelerinin ardından uygun maddelere eklenmeleri gerekmektedir. Aynı maddeye gereğinden fazla eklenen görseller, proje kapsamında değerlendirilmeyecektir. Wikimedia Commons'ta, maddede kullanılabilecek bir görsel varsa ve maddede kullanılmamışsa, proje dahilinde çekilip maddeye eklenen görsellerde bu durum dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır. Bu alanda en çok katkı yapan kullanıcı da benzer şekilde D&R hediye kartıyla ödüllendirilecektir.
Birinci yoldan ödül kazanan kullanıcının, ikinci yoldan da ödül kazanması mümkündür.
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin