Gönderen Konu: Yurt dışından kargoyla ürün getirmede muafiyet bitti  (Okunma sayısı 3776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
Ynt: Yurt dışından kargoyla ürün getirmede muafiyet bitti
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2019, 22:50:45 »
Vergi almak konu değil aliexpreste 5 lira olan ürün fırsatçı satıcılarda 100 tl olunca o koyuyor insana. Adil bir sistemde elbette ki ülkem esnafı kazansın.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı ask_ne_demek

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2019, 23:20:00 »
Skrill sitesinden kart isteyecektim. Şimdi ona da mı vergi kesilecek anlamadım
Geçmiş tozdur, üfle gitsin

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2019, 00:32:29 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Vergi almak konu değil aliexpreste 5 lira olan ürün fırsatçı satıcılarda 100 tl olunca o koyuyor insana. Adil bir sistemde elbette ki ülkem esnafı kazansın.

evet orda veya başka bir yabancı sitede bir telefon kılıfı beğenmiştim.aynı modeli n11 gibi sitelerde 3-5 katına satıyorlardı.üstelik şok indirim yaptık dedikleri fiyat bile 3-5 katı fiyattı  :D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı _emin

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2019, 06:52:45 »
dünyada bütün ülkeler yurt dışı ürünlerden alınan ürünlerden vergi alıyor mu alıyor bizim de almamız lazım, geç bile kaldık . ülkemizin firmaları nasıl kazanacak, insanımız nasıl iş bulcak, devletimiz zaten vergi kaçıranlardan dolayı hep dolaylı vergi topluyor mecburen.bizde herşeye kdv ve ötv vs vs ödüyoruz, çok acil vergi düzenlemelerinin hayata geçmesi lazım ki bizde dolaylı vergiler insin ve kaldırılsın biraz nefes alalım çalışan ev geçindiren ailesine bakan işçi kesimi olarak rahatlayalım. tabii adil olarak vergi toplansın

Maaş alıyorsun vergi kesiliyor (gelir vergisi )
O maaş ile alışveriş yapıyorsun vergi kesiliyor ( KDV -otv vs vs )
Döviz alıyorsun vergi kesiliyi  (kambiyo )

Devletin hangi firmalara ait ne kadar vergiyi sildiğini bir Google ile görebilirsin
;)
Toplumsal Değerlerimiz İçerisinde Yaşamaya Çalışıyorum Ama Yaşayamıyorum

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2019, 13:44:29 »
"Türkiye artık ekonomik olarak gelişti" diyen ABD Başkanı Donald Trump Türkiye'yi, 1975 yılından bu yana dahil olduğu vergi muafiyeti programından çıkardı

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) kapsamındaki ülkeler listesinden Türkiye'nin çıkarıldığını duyurdu.

4 Mart'ta Kongre'yi bu yönde bir niyeti olduğu gerekçesiyle bilgilendirdiğini kaydeden Trump, ilgili bölümdeki gerekli düzenlemeyi yaparak Türkiye'nin vergi muafiyetine tabi ülkeler listesinden çıkarıldığını kaydetti.

Türkiye'nin GTS programından yararlanmasını mümkün kılan ekonomik seviyenin artık üstüne çıktığını vurgulayan Trump, söz konusu kararın 17 Mayıs 2019'dan itibaren geçerli olacağını belirtti.

ABD Başkanı Trump, 4 Mart'ta Kongreye gönderdiği mektupta, Türkiye'yi Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi programından çıkarmak istediğini beyan etmiş, bu kararına gerekçe olarak da Türkiye'nin artık "ekonomik açıdan gelişmiş olması"nı göstermişti.

ABD'de 1974'te yürürlüğe giren ve Türkiye'nin 1975'te dahil olduğu GTS programı kapsamında, uygun kriterleri taşıyan 121 ülkenin yaklaşık 4 bin kalem ürünü Amerikan pazarına gümrüksüz olarak girebiliyor.

ABD'nin Türkiye'den GTS kapsamı ithalatında tarımsal ürünler, otomotiv aksam ve parçaları, kıymetli taşlar ve mücevherat, plastik, makina ve aksam-parçaları ön plana çıkıyor.

Çevrimdışı te_amo

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2019, 15:28:29 »
ben de onu diyorum kıyak af bilmem ne yok adil alacaksın vergiyi

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #16 : 17 Mayıs 2019, 19:14:25 »

Çevrimdışı lBaDOkeil

• Deneyimli Kampanyacı
  • KurTrade
    • ByBit
« Yanıtla #17 : 18 Mayıs 2019, 00:34:31 »
Teşvik adı altında zaten büyük holdingler vergi vermiyor. Turquality , arge teşviği vs alırsınız. Tabii bu söylediklerim harici başka ab ülkesi teşvikleri de var.
Ama arkadaşın da dediği gibi bizde hep isci maaşlarından ve son tüketiciden dolaylı vergilerle düzen yürüyor. Onu bunu bilmem valla en büyük kötülüğü Ecevit yapmış. Su ötv yi icat etmiş, sırtımızda kamburdur.herseyde mi olur bu ötv.

Geçici olarak konulmuş olan vergiyi " tatlı geldi yav bunun kapsamını genişletip oranını arttıralım " mantığını kim icat etmiş acaba ?

Daha düne kadar %10 olan veraset vergisini de %20 yapanlara sormak lazım ama siyaset deyip silerler diye sormuyorum.
2012 Thailand
2013 New York
2014 Las Vegas

Kripto Borsası