Gönderen Konu: Fenerbahçe Bağış KAZAN&KAZAN  (Okunma sayısı 3599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı perishan

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
Ynt: Fenerbahçe Bağış KAZAN&KAZAN
« Yanıtla #15 : 15 Mayıs 2019, 12:03:04 »
Legal metinde 5 adet ev hediyesini aradım, ben mi göremedim?

Çevrimdışı mehmetergun

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #16 : 27 Mayıs 2019, 16:01:27 »
Bu çekilişe son zamanlarda katılan var mı acaba?

ben fenerbahce.org/winwin sitesinden katılım yaptım. gelen email de  "katılımcı numarası:df5aae21" şeklinde bir ifade var. yani normal bir katılım no yazmıyor.

ayrıca kredi kartı ödemesi payU diye bir yer üzerinden gerçekleşiyor, burdan da ödemeye dair bir email geliyor, bunda da şöyle bir ifade var:

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin (recurring) web sitesinde ......
tarihinde gerçekleştirdiğiniz ..... numaralı ödemeniz
onaylanmıştır.

recurring i tekrar eden bir şey gibi hatırlıyordum, payU firmasını aradım ve onlar da doğruladı. ödeme yaptığınız karttan her ay aynı tutarın çekileceği anlamına geliyor bu ifade dediler. yani burda biraz kandırmaca var :)

katılan arkadaşların dikkatine.

Çevrimdışı piacio

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #17 : 28 Mayıs 2019, 12:23:40 »
Bu kandırmacaya ve hırsızlığa karşı bir şey yapamazmıyız peki. Bende 1 katılım yaptım buna.

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #18 : 28 Mayıs 2019, 13:53:49 »
payu nasıl ulaştınız garip bir müşteri hizmetleri var.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı mehmetergun

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #19 : 28 Mayıs 2019, 14:35:33 »
payu telefon menüsünde "payu ile çalışmak istiyorum" seçeneği ile birine ulaşabildim ancak. diğer seçeneklerden kimseye ulaşılamıyor.

bu tekrarlı ödeme konusunda neden hiç bir adımda bilgilendirme uyarı yok sorusuna bu fenerbahçe ile ilgili bir şey cevabı veriliyor. gelen mail direkt sizden geliyor, recurring ifadesi yerine neden türkçe olarak tekrarlı ödemedir şeklinde açık açık yazmıyorsunuz sorusuna cevap fenerbahçe tarafından belirlenen bir şey cevabı veriliyor. yani bu email metnini size kelime kelime fenerbahçe mi yazdırıyor sorusuna cevap evet olarak veriliyor:))

işlemi nasıl iptal edeceğiz sorusuna cevap fenerbahçe ile iletişime geçmeniz lazım şeklinde. verdikleri iletişim numarasını aradığımda fax hattı çıkıyor :)))

bu bağışı yapanların %80 i gelen emailde recurring nedir falan üzerinde durmasa, kart ekstrelerine 2-3 ay dikkat etmeseler tekrar tekrar para çekildiğine, oh ne güzel havadan para. ben bir kez bağış için ödeme yapmıştım deseniz, ama gelen emailde "recurring" kelimesi vardı, dikkat etmeliydiniz, araştırmalıydınız, ingilizce bilmiyor musunuz ki bile denebilir:)))

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #20 : 28 Mayıs 2019, 14:55:06 »
şu aşamada ne yapmak gerekli bende 1 ay dışında alınmasını istemiyorum.
 Nietzche

Çevrimdışı mehmetergun

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #21 : 28 Mayıs 2019, 17:12:56 »
bu gibi işlerde herkes topu başkasına atmaya çalışır ama sanırım payu da bitiyor bu iş. ben zamanım ve açıkçası sabrım olmadığı için münakaşaya girişmedim ama bu şekilde sonuç alınır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı junior

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #22 : 28 Mayıs 2019, 20:39:01 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bu gibi işlerde herkes topu başkasına atmaya çalışır ama sanırım payu da bitiyor bu iş. ben zamanım ve açıkçası sabrım olmadığı için münakaşaya girişmedim ama bu şekilde sonuç alınır diye düşünüyorum.
şikayet maili atalım arkadaşlar. babam kredi kartından katıldık. payu mailinde aşağıdaki not var. herkes şikayetçi olursa mutlaka dönüş sağlarız. bunu bana vodafone yapmıştı. paket almıştım , yenileyeli daha 2 gün olmuşken bunların sim kart özelliğinden telefonun kilitli ana ekrana üst tarife satın al mı ne birşey çıktı. yanlışlıkla satın al tıklamışım. zaten tıklamayınca normal menü gelmiyor. okumadan bastım. tekrar paket aldı mı, param gitti. kavga dövüş onaylamışsınız yapacağım birşey yok dedi. dedim o zaman tl ler bitsin, bak tekrar vodafone kullanıyor muyum dedim. artık isterse vodafone araba , daire versin işim olmaz.

Siparişiniz ile ilgili her türlü sorunuz için
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin (recurring)  yetkilileri ile 2165421952
numaralı telefondan ya da ozkanpalaciLinkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin.org adresinden
iletişime geçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2019, 20:44:20 Gönderen: junior »
Bir teşekkürü çok görmeyin. Kibirin sonu FELAKET.

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #23 : 28 Mayıs 2019, 20:56:00 »
ozkanpalaciLinkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin.org  mail attım bakalım ne diyecekler. Belki de tekrar olayı yoktur.
 Nietzche

Çevrimdışı junior

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #24 : 28 Mayıs 2019, 21:56:44 »
ozkanpalaciLinkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin.org  mail attım bakalım ne diyecekler. Belki de tekrar olayı yoktur.
bu çekilişe 2 milyon insan katılsa ki daha büyük bağış yapanlar var. Eeee o zaman minimum 20 tl den 40 milyon tl yapar. Valla tekrar tahsil ederse onu bunu bilmem de babam beni oyar. Oylum oylum selvi boylum. Keske katıl demeseydim.

Çevrimdışı tamerhamza

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #25 : 28 Mayıs 2019, 22:04:09 »
İnternet üzerindeki ödemelerimde son birkaç yıldır bankaların çıkardığı sanal kartları kullanıyorum.
Sanal kartımın bakiyesi sürekli sıfırda. sadece ödeme yapacağımda para aktarıyorum oraya. Dolayısı ile internet üzerinden paylaştığım kart numarası üzerinden benden habersiz çekim yapmak isteyen olursa avucunu yalıyor :)

Daha önce sanal kartımın bilgisini Greenpeace'e bağışta kullanmıştım. Adamlar mail attı kartınızdan 2. kez para çekemiyoruz diye. Beni neye üye yaptıysanız iptal etmek istiyorum dedim. İster iptal etsinler ister iptal etmesinler zaten para çekmek isteyen çekemiyor....

tek seferlik bağış yapmak isteyen olursa bu yolu tavsiye ederim...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2019, 22:12:52 Gönderen: tamerhamza »

Çevrimdışı piacio

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #26 : 28 Mayıs 2019, 22:36:49 »
Fenerbahçe gibi dev bir spor kulübünün böylesi bir ahmakça işe gireceğine ihtimal vermiyorum. Bu olsa olsa payu'nun kurnazlığıdır. 3 sene önce internetten bilgisayarım için Mcafee antivirüs programı almıştım. 1 yıllık ödemeyi kartımla yaptım. 1 yıl sonra baktım adamlar tekrar para çekmiş kartımdan , talebim olmadan. ne yaptıysam iptal ettiremedim. mecbur kartı iptal ettirdim bende. Bazı şirketler kendilerini çok kurnaz sanıyor. 100 TL için şikayet eden olmaz diyorlar herhalde.

Çevrimdışı junior

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #27 : 28 Mayıs 2019, 23:07:59 »

bence de sorun fenerbahçe'de değil, bu PayU denen sistemde. Ekşi bile şikayet kaynıyor. Arkadaşlar bence de bankayı arayıp kredi kartınızı değiştirin. Fenerbahçe aklı selim açıklama yapsa da bu şirket parayı çeker. Çok olumsuz yorum var, belli ki birilerinin ensesi kalın akrabalarının şirketi.
Katılıyorum, bu şirketler genelde millet öyle 20 tl - 100 tl için dava etmez, uğraşmaz diye bu işleri yapıyorlar. Arkadaşım kredi kartından her yıl 180 tl üyelik ücreti almış bir site. Ne sitesi olduğunu söylemedi  :D Sadece bir üye olmuş o kadar. Dedim ya arkadaş sen ne gamsızsın, 5 yıl bu ücreti vermiş. Hiç mi umursamadın, tabi aile zengin olunca ekstreye bakmıyor bile. Benim babam da bana kredi kartı çıkarttırmıyor sağolsun :D dolandırırlar seni diyor, güvenmiyor. haklıymış

Çevrimdışı mehmetergun

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #28 : 29 Mayıs 2019, 07:07:29 »
sanko86, tekrarlı ödeme kesin var, payu çalışanı kendisi söyledi recurring bu anlama geliyor diyeve fenerbahçe için bu her ay dedi.
şurda da bilgi var:

bence burada sorun fenerbahçe sayfalarında hiç bir aşamada bu ödemenin tekrarlı olacağına dair bir uyarı bir bilgi olmamasında. şimdi tekrar katılım yapıyormuş gibi işlem yapıp Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni de kontrol ettim, tekrarlı ödemeye ait en ufak bir bilgi yok.

"İsim ve soy ismimin kampanya kayıtlarında tarihte iz bırakacak şekilde kullanılacağı" (!) konusunda bile bilgilendirme var ama tekrarlı ödeme konusunda yok :)))

Çevrimdışı junior

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #29 : 29 Mayıs 2019, 11:28:03 »
konu sıcak arkadaşlar, babama whatsappdan sordum. hala mailine dönüş yapan olmamış.

biz kredi kartını iptal edeceğiz mecbur. öyle görünüyor