Gönderen Konu: yatırım için yardım  (Okunma sayısı 1531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drifter

• Yeni Kampanyacı
  • *
yatırım için yardım
« : 12 Şubat 2017, 17:31:23 »
abilerim ablalarım..
böyle diyorum çünkü hem yaş hemde tecrübe olarak bi çoğunuzun benden büyük olduğunu düşünüyorum.Ben öğrenciyim ve 10bin lira kadar birikimim var. Türk lirası giderek değer kaybediyor ve ben bu parayı değerlendirmek istiyorum neler yapabilirim yardımcı olur musunuz

ozcartman

• Ziyaretçi
Ynt: yatırım için yardım
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2017, 18:45:55 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
abilerim ablalarım..
böyle diyorum çünkü hem yaş hemde tecrübe olarak bi çoğunuzun benden büyük olduğunu düşünüyorum.Ben öğrenciyim ve 10bin lira kadar birikimim var. Türk lirası giderek değer kaybediyor ve ben bu parayı değerlendirmek istiyorum neler yapabilirim yardımcı olur musunuz

yatırım konusunda kimseden fikir almanızı önermem. eğer neyin kazandıracağı bilinseydi bu işin uzmanları tv'lerde dergilerde maaşlı çalışmazlardı. peki ne yapayım derseniz: araştırın ve kendi bildiğinizi yapın. sizin paranızı en iyi siz korursunuz.

Çevrimdışı drifter

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2017, 19:43:08 »
haklısın hocam da bilmiyorum ki :) galiba böyle bi durum da en iyi yatırım hiç birşey yapmamak :D

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2017, 12:21:24 »
küçük birikimin en iyi ve sağlam adresi % 13
faizle Odeabank oksijen hesap günlük faiz
İşler istenilen an para çekilir ve yatırılır,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı rebellionnn

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2017, 15:36:47 »

Odebank Oksijen hesapta 3000TL'lik kısıma faiz verilmiyor.
10.000 TL'lik bir yatırımın %30una faiz verilmiyor demektir yani %9,1 faize denk gelir.
Bu sebeple CepteTeb Vadeli hesabı ve ya EnPara vadeli hesabı öneriyorum %11,25 faiz oranıyla. (Oksijen hesaba göre dezavantajı ise minimum 32 günlük açılabilmesi)

%11,25 oranla 10.000 TL için ayda 83,8 TL faiz alırsınız. Bununla birikiminizin elflasyon karşısında erimesini bir nebze önlersiniz. Daha büyük karlar için benim verebileceğim yatırım tavsiyesi yok, hepsi risk içerir.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2017, 15:44:03 Gönderen: rebellionnn »

Çevrimdışı drifter

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2017, 19:08:26 »
eyv hocam 83 tl de iyi para söylediğiniz gibi tl nin eridiğini düşünürsek

Çevrimdışı kampanyacı45

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2017, 22:59:36 »
Ben gram altın öneririm ancak güvenip güvenmemek size kalmış araştırın onun dışında enpara.com vadeli mevduat öneririm

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2017, 13:10:47 »
10 ay önce olsa benim gibi dolar ve altına yatırım yap derdim. ama şuna herşey ateş pahası. tl ile bişey alınmaz. değeri yurtdışını bırak yurtiçinde bile yetersiz. normal banka faizi veyaaa danışcağın biri varsa imara açılmamış arsa... paran azsa hobi tarlaları

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2017, 12:12:06 »

Odebank Oksijen hesapta 3000TL'lik kısıma faiz verilmiyor.
10.000 TL'lik bir yatırımın %30una faiz verilmiyor demektir yani %9,1 faize denk gelir.
Bu sebeple CepteTeb Vadeli hesabı ve ya EnPara vadeli hesabı öneriyorum %11,25 faiz oranıyla. (Oksijen hesaba göre dezavantajı ise minimum 32 günlük açılabilmesi)

%11,25 oranla 10.000 TL için ayda 83,8 TL faiz alırsınız. Bununla birikiminizin elflasyon karşısında erimesini bir nebze önlersiniz. Daha büyük karlar için benim verebileceğim yatırım tavsiyesi yok, hepsi risk içerir.
30000  lira da yatırılsa 3000 vadesizde dönüyor
yani % 9 la alakası pek yok ama her durumda 11.25 oranının
getirisini geçer yani tüm mevduatın % 30 u boşa gitmiyor
vadesizde yatan maximum 3.000,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2017, 13:00:27 »
Hiç banka faizine bulaşma.O paranın hayrını göremezsin.haramla helal karışırsa.helalide ziyan edersin.

bende  macbook pro retina alırım diye 3-4 senedir.kendimi hiç sıkmadan ufak ufak biriktirdim.seninkine yakın oldu para.

hiç bir uzmana danışmadım,hatta çoğu döviz fazla artmaz dediğinde ben genede dolar aldım.ve para neredeyse bu zaman zarfında 2 ye katlandı.

euro alma avrupa birliği dağılabilir herşey olabilir.üye ülkelerden çıkanlar olabilir.değer kaybedebilir uero.dünyanın her yerinde geçerli para birimi dolardır.döviz alacaksan sadece dolar.

altında alabilirsin hiç bir zaman kaybettirmez uzun vadede çok kazandırır

ama yatırım yapmadan önce en önemli şey zaman dilimidir. kaç sene o parayı biriktirmeye yatırım yapmaya devam edeceksin ona karar ver önce.

en az 2-3 yıl paraya dokunmayacaksan yatırıma giriş.

arsa olayına gelince hangi şehirdesin bilmiyorum ama 10 bin liraya burada arsa verilseydi ben alırdım  :D

dindar birimisin bilmiyorum nacizane tavsiyem ALLAH ( CELLE CELALUH ) e danış. abdestli bir şekilde dua et.rüyamda göster diye yalvar.hakkımda hayırlı olanı.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM