Gönderen Konu: İstanbul film house yardım...  (Okunma sayısı 24683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nil1299

• Usta Kampanyacı
İstanbul film house yardım...
« : 24 Kasım 2009, 15:14:35 »
arkadaslar sineme oyunculugu 1.kurdan gecemiyorum bir turlu 5 kez oldu
dogru cvplarla katıldım yok kabul edılmedı bır turlu mail attım ama hala cvp vermedıler
napcam nasıl geccem bı yardım edin sizdede oyle bi takılma oldumu acaba 

Çevrimdışı mesepalamudu

• Deneyimli Kampanyacı
Ynt: sinema oyunculugu 1.kur yardım
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2009, 15:16:58 »
ben de hiç etkin bile olmuyor dersler.Mail yazdım ama cevap vermiyorlar.

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2009, 15:17:58 »
Sinema oyunculuğu

Anlatımda tonlama özelliği aranır mı? 
Söylemde, noktalamaların ne anlama geldiğini bilirsek tonlama kendiliğinden ortaya çıkar.Sesi değişik aşamalarda kullanma tekniğine tonlama denir.Söylem içinde, noktalama işaretlerine uyularak değişik varyasyonlarla tonlama da yapılmasını sağlar. yani tonlama özelliği aranır.

Rol uygulamalarında, inandırıcı gücün ne anlama geldiğini açıklayınız?
Oyuncu, kamera önünde ve sahnede, oynadıkları oyunun ve senaryonun bir metin olduğunu bilirler. Canlandırdıkları kişiler ve olaylar genellikle gerçek değildir. Üstlenilen rolün uygulamasında, - Eğer ben olsaydım nasıl davranır ne yapardım? sorusunu kendisine sorarak, rolün amacı ile kendi amacını birleştirip rolünü, yanıtı ile gerçekleştirebilmelidir. Ancak böylelikle canlandıracağı role inanır ve inandırır.

Rol çalışmalarında karakter canlandırmalarının en önemli özelliği nedir?
1 – Karakterler seçkindir. Yazan herkesi yazdığı senaryoya koyamaz ya da oyun metnine. Çünkü zaman sınırlıdır. Azdır. O yüzden anlatmak istediği en uygun karakteri oluşturur.
2 – Karakterlerin tutarlılığı. Hareketlerin tamamı karakterlere uygun olmak durumundadır. Film süresinde ya da oyun boyunca çelişme olmamalıdır.
3 – Her karakterde tipleşmeye doğru bir yöneliş vardır. Çoğu kez genel fikirleri verir. Karakterin bütün derinliğini vermek mümkün olmadığı için az da olsa tipleşir.
Her karakterde çeşitli özellikler olur. Bir karakter kendine karşı olan bir karakterle belirlenir. Karakterin ana temaya katkısı vardır. Bu katkı, karakteri tanımaya yarar. Karakterin eğitimi, çevresi ve şimdiki durumu karakterin ortaya çıkmasındaki önemli faktördür.

Sinemada hareket denilince ne anlarsınız?
Sinemada insan hareketleri, bir çerçeve içinden beyaz bir perdeye,(ekran) yansıtılma özelliği ile gözlenir. Sinema oyuncusunun bilmesi gereken en önemli şey, kameranın insan hareketlerini, çerçeve içinden çerçevesel boyutlarla izleyene aktarmasıdır. Aktaracak olan kişi de kendisidir.
Oyuncunun yürümesi kamera tarafından tespit ediliyorsa, bir hareket eylemi görüntüleniyor demektir.

Oyuncunun rol uygulamalarında davranış biçimi ve gözlemlerinin önemini anlatınız?
Oyuncu gözlemlerini de aktararak durumlar ve davranış biçimlerini teknik bilgilerini, deneyimlerini ne kadar kapsamlı olarak anlatabilirse aktivitesi o kadar mükemmel olur.Her insanın kendine özgü hareketi ve davranış biçimi vardır. Bu faaliyetler gözlenerek tatbik edilmelidir. Kapıyı nasıl açıyor, nasıl çömeliyor, nasıl oturuyor, nasıl kaşınıyor, nasıl sigarasının dumanını üflüyor, nasıl iletişim kuruyor, koşuyor, ağlıyor, gülüyor, vs

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2009, 15:18:22 »
sorular ve cevapların bu şekildemi oluyor?

Çevrimdışı nil1299

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2009, 15:28:44 »
yok canım bu baska kur un sanırım
benımkı 1 kur

Sinema yoluyla dünyada İlk belirgin öyküyü sinemasal boyutta anlatan kimdir? Türkiye'de bu ilki gerçekleştiren ilk sinema adamı kimdir?

İlk sinema filmlerinde neden tiyatro oyuncuları tercih edilmiştir?

Konuştuğumuz dilin grameri, neden söylem adına önemlidir? Tonlamaya etkisi var mıdır?

Kullandığımız Türkçe sözcülerden içinde, iki sessiz harf bulunur mu, bulunursa hangileri? Ve Türkçe' ye giren Yabancı sözcüklerde iki sessiz harf bulunur mu, bulunursa hangileri?

İnsan vücudunun ayakta iken, vücut ağırlığı hangi bölgededir? Vücudumuza katkısı nedir?

sorular boyle ama cvplarrkabul etmıyor

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2009, 15:29:56 »
nil pelin kendi blogunda cevapları paylamıstı birde o cevaplarla dene istersen o bitimiş cunku tum kurları

Çevrimdışı nil1299

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2009, 15:39:48 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
nil pelin kendi blogunda cevapları paylamıstı birde o cevaplarla dene istersen o bitimiş cunku tum kurları
tekrardan dun gonderdım pelinin sitesinden ama gene kabul edilmemiş  :(
anlamadım gittti

Çevrimdışı glh_n

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
  • Blogumdaki kampanyalar sizi beklerrr :D
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2009, 16:40:42 »
ya bi arkadaşa da aynı sorun oluomuş. senaryo yazımını 1. kurda  4. kez kabul edilmedi   bi sorun mu var acaba sitede yoksa cevaplar falan aynı gelio diye mi kabul etmiolar acaba ???
YENİ FACEBOOK SAYFAMI BEĞENİRMİSİNİZ :)
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı nil1299

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2009, 22:04:22 »
-cevaplarınız başka kullanıcıların cevaplarının tıpa tıp eşi olursa kopya çekildiğini düşünebiliriz. 

-cevaplarınız anlaşışır olsun, kelimleri doğru yazın, imla hatsı olmasın.

iyi çalışmalar,

İst Film House

bunu gondermısler ama herkez kopyalayıpda gonderıyor anlamadım

Çevrimdışı gülmerşen

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2009, 00:55:21 »
bence kopya olduğunu düşünmüşler benim kendi yaptığım kabul edildi ama herkesle aynı olan kabul edilmemiş
yakında sorular da değişir muhtemelen :o
O şimdi Aşık  ♥♥♥♥♥