Gönderen Konu: Bunu alana 5 tane koç hediye!  (Okunma sayısı 2353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maviay

• Acemi Kampanyacı
  • **
Bunu alana 5 tane koç hediye!
« : 15 Kasım 2009, 21:16:33 »
2 tonluk boğayı 25 bin TL'ye alana 5 koç hediye
Yaprak KOÇER/SAMSUN, (DHA)

SAMSUN'da besicilik yapan Orhan Kütür, 2 tonluk kurbanlık boğasını 25 bin TL'ye alacak kişiye 5 koç hediye edeceğini söyledi. 2 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, davul zurna eşliğinde oluşturulan konvoyla hayvan pazarına getirildi.

Samsun’da Kurban Bayramı nedeniyle hayvan yetiştiricileri kurbanlarını pazara götürmeye başladı. Merkez Tepecik Köyü'nde besicilik yapan Orhan Kütür, 26 aydan bu yana beslediği, canlı ağırlığı yaklaşık 2 ton olan boğasını 25 bin TL'den satmak istediğini söyledi. Kütür, “26 aydır suni besin vermeden besledim. Tamamen organik bir hayvan. Devletimiz bize sahip çıktığı sürece biz böyle malları her zaman üretiriz. Bu fiyatlarla bu ülkede mal satılmaz. Boğa yaklaşık 2 ton ağırlığında ve 1 ton 100 kiloya yakın et vereceğini düşünüyorum. Bu boğayı alana 5 koçu hediye ediyorum” dedi. Kütür, ‘Simental' cinsi boğazısı ile onu taşıyacağı kamyoneti özenle süsledikten sonra davul- zurna eşliğinde Derebahçe Mahallesi’ndeki hayvan pazarına götürdü.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tonluk bogayi 25 bin TLye alana 5 koc hediye