Gönderen Konu: Yurtiçi Kargo'yu Allah bildiği gibi yapsın!  (Okunma sayısı 5531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyinboz

• Usta Kampanyacı
Yurtiçi Kargo'yu Allah bildiği gibi yapsın!
« : 14 Mayıs 2015, 16:31:04 »
Bu nasıl bir şirket?

Kargolar gelmiyor, gelince paketler ya parçalanmış ya da ağzı açık geliyor. Telefonlara bakan yok, onlarca defa ara, kimse açmıyor, gözümün önünde çalan telefona sırıtıp tavla oynayan bir ekip canlanıyor, iyice sinirleniyorum. Bir de güya evde bulamıyorlar, bırakılan not yok, "Not yoktu" deyince "Rüzgar uçurmuştur" diye cevap geliyor ağzında sakız cart cart çiğneyen, müziğin sesinden benim sesimi duyamayan sözde çalışan... Telefonda bekletirken yanındakiyle özel meselelerini konuşuyor, tartışıyor, hatta benim duyduğumu bile bile... Bu nasıl lakaytlık? "Kargom kayıp, yetkili biriyle görüşmek istiyorum" diyorsun, "şube müdürümüz çocuğunu kreşe bakmaya gitti" diyor, bir başka gün de "Kayınvalidesi rahatsızlanmış, geçmiş olsuna gitti" diyor. Ben bu özel mevzuları dinlemek zorunda mıyım?

Müşteri hizmetlerini arıyorsun, canlı insan yok, buldunsa da ezik ezik konuşuyor, dişli değil. Biliyorum ki şubeyi arasa kendi fırça yiyecek.

Zamanında forumdan bir arkadaştan ürün almıştım, Yurtiçi Kargo parçalanmış bir şekilde teslim etti. Konuştuk, uğraştık, o kadar stres, zaman kaybı.  Tüketici Heyeti'ne başvurdum, sonuç=  "Karayolları taşımacılığı ile ilgili konular, Tüketici Hakları'nın yetkisi dışındaymış. Mahkeme açarak hakkımı arayabilirmişim." 

Kısaca kargonuzun içinde isterse çok değerli birşey olsun; Yurtiçi ile geliyorsa eğer___ kaybolursa, kırılırsa, çalınırsa, yok olursa suçlu siz olursunuz! Kimseye de hak iddia edemezsiniz.  Başvuru yapabileceğiniz hiçbir yer yok!   Hem işlerini düzgün yapmıyorlar, hem de pişkinler, zerrece utanmaları yok. Sesler yükseliyor, konuşmalar çirkinleşiyor. Bu sabah işine gelmediği için "Sesiniz gelmiyor" deyip şak diye suratıma kapatacak kadar da ilerletmişler rahatlıklarını.

Bundan sonra kazandığım yarışmalarda, iletişim bilgileri paylaşırken not düşeceğim, KESİNLİKLE YURTİÇİ ile göndermeyin diye. Siz de aynı sorunları yaşıyorsanız, bence siz de aynısını yapın. Ya işlerini düzgün yapsınlar ya da kapansın gitsin.

Dipnot: Sinirle hızlı yazdım, anlatım bozukluğu olmuşsa affola
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2015, 16:34:43 Gönderen: huseyinboz »

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
Ynt: Yurtiçi Kargo'yu Allah bildiği gibi yapsın!
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2015, 17:15:39 »
Yurtiçi kargo çok deriiin yaraları var bende. Müşteri memnuniyeti adına birşey yok. Gerekli  aksiyonu aldık derler eski tas eski hamam devam ederler. Bunları kime şikayet edeceğimi bilemiyorum bende artık.
Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı Aequitas

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2015, 17:19:47 »
Aynı klubün üyesiyim inanın aldığım ürünü bilerek getirmediler tam 3 gün şubede durdu en son biri aradı saat 17 ye kadar gelip alın yoksa geri gidicek dediler. Bende adresime getiriyorsanız getirin deyip yüzlerine kapattım tabii ki ürünü adresime getirmediler. Bir kargomu kaybettiler ya da düşünmek bile istemem ama çaldılar dilekçe yazın dediler Merkez den şu numaraya fakslayın yaptım baktım arayan yok aradım nedir benim şikayetimin durumu kargomu kime vermişsiniz diye bana verilen cevap faksınızı bulamıyoruz dilekçenizi tekrar fakslayın ve bizi yine arayın ve gönderen firmadan da gönderici ödemeli olduğu için fatura fotokopisini isteyin dediler. Şikayetvar.com yazdım ancak umurlarında değil marka imajı yerlerde sürünüyor farkında değiller. Çevremde bir tek memnun kişi yok. Eskiden böyle değillerdi bizim burda şube değişimi oldu ne olduysa ondan sonra olmaya başladı. Ya da Yurtiçi Kargo gerçeğiyle er geç tanışmış oldum.
Veritas = Aequitas

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2015, 17:29:53 »

İşte tablo... Bu şikayetime hiç bişiy yapmadılar. Geri iade ettiler firmaya.
Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı ylmznesli

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2015, 18:03:37 »
Bir yurtici kargo birde metro turizm ikiside isini iyi yapamiyor ikisini de sikayet edecek yer bulunamiyor ikisi de bunu umursamiyor ve maalesef ikiside cok tercih ediliyor  >:(
tepkisini memnuniyetsizligini belli etmek zor geliyo insanlara. Baslarina kotu seyler geldiginde firmayi tekrat kullanmamalari gerekirken bunu ciddiye almiyorlar...

Çevrimdışı Ozgurky

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2015, 19:43:58 »
Bugün bana da kargo gelmiş, evde olmadığım için yapışkanlık not bırakmışlar. Üzerinde adres, telefon vs. hiçbir şey yok ama bakalım yarın en yakın şubeye gideceğim oradadır sanırım/umarım kargom.
Hayat, biz başka şeyler planlamakla meşgulken olagelen şeylerdir.

Çevrimdışı Ozgurky

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2015, 21:02:06 »
Mesajı yeni geldi günahlarını almayayım ama kargomu evimin yanındaki şubeye değil de uzaktaki şubeye koymuşlar. :)

Çevrimdışı huseyinboz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2015, 09:09:00 »
Benim kızdığım nokta şu, arıyorum kargom niye teslim edilmedi diyorum. Kargo geldi, sizi evde bulamadığı için geri götürdü diyorlar. Bizim sitede 24 saat güvenlik personeli ve kamera kaydı var, dün hiç üşenmedim, kayıtlara baktım, Yurtiçi Kargo'dan gelen kimse yok. Sözde beni aramışlar ama ne hikmetse herkesin aramasını görüyorum ama onlarınki nedense yok...  Sözde yapışkanlı ihbar notu bırakıyorlar, o da yok. Bu kadar yalanın bir arada olması sinirimi zıplatmaya yetmiyormuş gibi, dün takip numarasından bir baktım kargo benim adıma teslim edilmiş gözüküyor!!! 3 gündür kargom nerede diye kendimi parçalıyorum, sistemde teslim almış gözüküyorum. 444 99 99'u arıyorum, uykulu bir adam bana baştan savma cevaplarla yardımcı olmaya çalışıyor. Adam yardımcı olmaya çalışmıyor, sadece derdi şikayet kaydını açıp kapatmak, gerisine bulaşmamak, dinlemek dahi istemiyor.

Az önce yine aradım şubeyi, 3 gündür kargom nerede diye yırtınıyorum, sistemde almadığım halde teslim aldı gözüküyorum ki benim teslim almam zaten imkansız, benim işyerim evimden kaç km uzakta.  Neymiş akşam sisteme teslim edildi olarak girmek zorundalarmış, yoksa uyarı alırlarmış :))))))))))))))))))

Kargoyu teslim etmiyorlar, etti gösteriyorlar, niye? Uyarı almamak için.  Yok dedim ya, ben tüm firmalara bana Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmayın diye yazacağım, gerekirse başka kargolarla ücret alıcı göndersinler.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 09:10:22 Gönderen: huseyinboz »

Çevrimdışı Ozgurky

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2015, 18:58:37 »
Bugün gidip elden teslim aldım. Şube o kadar karışık ki bir kargoyu almak için 15-20 dakika bekledim. Bir ara kargomu bulamayacaklarını sandım ama neyse ki sağlam bir şekilde alabildim. O sırada defalarca kez telefonları çalmasına rağmen hiçbiri oralı olmadı. Ben sesten rahatsız oldum ama onlar o kadar alışmış ki resmen duymuyorlardı.

Çevrimdışı Aequitas

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2015, 19:23:21 »
Benim sözde teslim edilen kargom ile halen uğraşıyorum esktradan bir de aldığım ürünü devamlı adreste bulamadıkları kargom var. Şu ikisini aliyim ellerinden artık Yurtiçi Kargo ile işim olmaz. Polise şikayet nasıl aklıma gelmedi yazan arkadaşa teşekkür ederim şubeye bunu diyip gerçekten de şikayet edeceğim bu sözde teslim edilen için ne demek bu resmen hırsızlık vb. bir şey. Yurtiçi Kargo adının bu kadar kirlenmesine nasıl izin veriyor anlamış değilim. Her kargoda sorun oluyor mesela Aras Kargo ile ufak sorunum oldu hatta onları ilgilendirmeyen bir sorundu göndericinin yaptığı hataydı ona rağmen hemen arayıp özür dilediler ilgilendiler ve kargom ertesi gün elime ulaştı. Keza diğer bütün kargolar da böyle Yurtiçi  Kargo hariç. Yurtiçi Kargo'nun esas amacı müşteriye hiç önem vermemek bizden nasıl soğuturuz amaçlı çabalamak diye düşünüyorum.
Veritas = Aequitas