Gönderen Konu: CryptoLocker virüsü mutlaka okuyun !!!!!!!  (Okunma sayısı 2909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nuray.uzunc

• Usta Kampanyacı
Ynt: CryptoLocker virüsü mutlaka okuyun !!!!!!!
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2015, 08:56:05 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
geçen hafta sazanlık yapıp işyeri bilgisayarımda açtım ve maalesef virüsü kaptım 1 gün boyunca uğraştık ve 1 günlük veri kaybıyla kurtardım office belgelerimi, ama virüsü silmek zaman aldı bir çok virüs programı denedik en sonunda bir tanesi sildi

yapmış olduğunuz işlemle virüsü silmediniz anladığım kadarıyla
donanım haberde 1 saattir bu duruma düşenleri okuyorum
insanlar binlerce lira fidye vermişler dosyalarını açtırabilmek adına
format bile bir çözüm olmamış
aman çok dikkatli olun sağlam bir şekilde elden geçmesini sağlayın bilgisayarınızın
hele internette işlem vs yapıyorsanız çok ama çok dikkatli olun
ya hala inanamıyorum insanlar binelrce lira veriyorlar şu anda virüsü yapan kişilere dosyalarını kurtarabilmek adına bilgisayarlarını kurtarabilmek adına
ve türkiyedeki btk nasıl buna önlem alamıyor nasıl
iş gücü kaybı var
gasp var
tehdit var herşey var bunu yapanlarda ve elimiz kolumuz bağlı kalıyoruz ne güzel ya yap bir yazılım 3 günde binlerce onbinlerce tl at cebine olan zavallı biz insanlara olsun senin yaptığın yanına kar kalsın yazık ya yeminle yazık

zaten ben dosyaları bir gün önceki haline çevirdim 1 günlük işlemlerimi kurtarmayı düşünmedim açıkçası, virüs bilgisayardan şuan silinmiş olması lazım çünkü ne yaptıysak silinmemişti hala bilgisayarı açınca direk ekran çıkıyordu şifre çözme talimatı diye DR.Web tarayıcı ile bilgisayarı tarattırıp virüsleri etkisizleştirip sildikten sonra böyle bir ekranla karşılaşmadım tekrar virüs tarattığımda çıkmadı, yani şifrelenen dosyaların şifresini çözmedik sadece 1 gün öncesine getirdik.   

Çevrimdışı sevdammm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2015, 11:47:54 »
internette forumlarda okuduğuma göre indirince bulaşıyor ama genede karpesky ile bir taratabilirsiniz eset norton maalesef yakalıyamıyormuş bunu varsa eğer bilgisayarda dün saatlerce okudum kim nerde ne yazmış vs diye
açmayla bulaşma diilde indirdiğiniz anda bulaşma oluyormuş ama genede ufacık ihtimal dahi olsa bilgisayarınızı taratın
evim evim güzel evim diyebileceğim evim :)

Çevrimdışı mavilim

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2015, 14:53:05 »
ptt, ttnet, turkcell mailleri
aman açmayın

Çevrimiçi Smile

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2015, 15:16:16 »
Bu virüsten bende yemiştim, nasıl oldu hiç anlamadım ama yemiştim. İnternetten key bulup 10dk içinde halletmiştim :)