Gönderen Konu: Herkese Ücretisiz Ubuntu İşletim Sistemi !!  (Okunma sayısı 3133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leylek1905

• Acemi Kampanyacı
  • **
Ynt: Herkese Ücretisiz Ubuntu İşletim Sistemi !!
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2009, 23:29:41 »
open solaris için

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı jade

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2009, 23:49:32 »
Bedava cd yi sırf bedava diye istememek gerekir. İnterneti sınızsız olanların buradan cd isteyip 3 hafta beklemesine gerek yok. Ubuntu zaten ücretsiz olarak indirilebilir. Gerçekten denemek isteyenler ve kotalılar cd yi isterse hizmet sömürülmemiş olur.

Katılıyorum

ya tabi bu kadarda beleşçi olmayın netten indirin

caglarcosgun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2009, 00:45:48 »
Arkadaşlar bu konuyla ilgili birşeyler belirtmek istiyorum. Evet hepimiz kampanyacıyız ve "nerde beleş oraya yerleş" i benimsemişiz  ;D

Fakat Ubuntu dediğimiz şey "İşletim sistemi işte" deyip geçeceğimiz birşey değil. Açık kaynak bir işletim sistemi. Yani üzerinde yapılacak herşey ama herşey bedava. Yani Microsoft veya Apple gibi işi paraya vurmuş bir şey değil Linux. Bu sistemi yüklediğinizde bugün kullandığınız Windows a tam anlamıyla elveda diyeceksiniz. Bugün indirdiğiniz hiç bir program çalışmayacak. Kendine özgü programları yükleyebilirsinzi sadece.

Bu bedava gönderimler hayır işinin yanı sıra bir bakıma kapitalizm e karşı durmaktır. İnsanları sömüren şirketlere karşı durmaktır. Bugün Microsoft un 600$ dan fazla tutan bir seti Pardusta bedava gelmektedir.

Neyse demek istediğim şey şu:
Eğer sırf "hmm bedavaymış e ozaman bizde alalım" deyip alıyorsanız almayın. Gerçekten kullanmak, "DENEMEK" istiyorsanız alın. Kuruncada hemen silip atmayın. Zorluk çekeceksiniz ama çok çabuk alışacaksınız. Ben şuan bunu XP üzeriden yazıyorum çünkü kulladığım grafik programlarının linux desteği yok. Ama diğer her alanda Ubuntu-Pardus u kullanıyorum. Zira korsan derdim yok illegal program derdim yok.İhtiyacınız yoksa ve öylesine isteyecekseniz boşverin. Gerçekten ihtiyacı olan biri istesin.

ÖZGÜRLÜK İÇİN LİNUX  ;)

Çevrimdışı sapphire

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Kedi Bakımı ve Beslenmesi
« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2009, 01:57:13 »
Arkadaşlar bu konuyla ilgili birşeyler belirtmek istiyorum. Evet hepimiz kampanyacıyız ve "nerde beleş oraya yerleş" i benimsemişiz  ;D

Fakat Ubuntu dediğimiz şey "İşletim sistemi işte" deyip geçeceğimiz birşey değil. Açık kaynak bir işletim sistemi. Yani üzerinde yapılacak herşey ama herşey bedava. Yani Microsoft veya Apple gibi işi paraya vurmuş bir şey değil Linux. Bu sistemi yüklediğinizde bugün kullandığınız Windows a tam anlamıyla elveda diyeceksiniz. Bugün indirdiğiniz hiç bir program çalışmayacak. Kendine özgü programları yükleyebilirsinzi sadece.

Bu bedava gönderimler hayır işinin yanı sıra bir bakıma kapitalizm e karşı durmaktır. İnsanları sömüren şirketlere karşı durmaktır. Bugün Microsoft un 600$ dan fazla tutan bir seti Pardusta bedava gelmektedir.

Eğer sırf "hmm bedavaymış e ozaman bizde alalım" deyip alıyorsanız almayın. Gerçekten kullanmak, "DENEMEK" istiyorsanız alın. Kuruncada hemen silip atmayın. Zorluk çekeceksiniz ama çok çabuk alışacaksınız. Ben şuan bunu XP üzeriden yazıyorum çünkü kulladığım grafik programlarının linux desteği yok. Ama diğer her alanda Ubuntu-Pardus u kullanıyorum. Zira korsan derdim yok illegal program derdim yok.İhtiyacınız yoksa ve öylesine isteyecekseniz boşverin. Gerçekten ihtiyacı olan biri istesin.

ÖZGÜRLÜK İÇİN LİNUX  ;)

Katılıyorum, linux gibisi var mı? Bu arada meslektaşız galiba, grafik programı kullandığınıza göre :)
Lütfen blogumu takibe alır mısınız? Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı leylek1905

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2009, 10:45:49 »

ÖZGÜRLÜK İÇİN LİNUX  ;)

Kullandığın program hangisi bilmiyorum ama vine ile windows programları gayet güzel çalışıyor. Denemediysen öneririm.

Çevrimdışı fluerty

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2009, 19:46:36 »
Ubuntu'dan değil de OpenSolaris'ten bugün cevap geldi bana,3 gün önce vip olarak kargolanmış 2-5 hafta arasında adresinizde olur diyor

caglarcosgun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 19 Eylül 2009, 13:34:08 »
@sapphire;
grafik dedim ama pek sayılmaz.kısmen grafik.flash kullanıyorum.yakın meslektaşız sanırım :)

@leylek1905;
wine ye son baktığımda -ki epey oluyor- macromedia flash 8 e desteği yoktu.bende sonra hiç bakmadım :)

Çevrimdışı fluerty

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #17 : 06 Ekim 2009, 12:12:52 »
az önce ubuntu ve open solaris'im geldi  :)
artık akşama iş dönüşü birinden birini denicem (: