Gönderen Konu: Facebook YENİLENDİ! Zaman tüneli aktifleştirme! 15-12-2011  (Okunma sayısı 2046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
Beklenen oldu. Facebook'un en çok tartışılan sistemi Timeline zorunlu hale gelmek için gün sayıyor. İşte yeni Facebook.

Ayrıntıları Okuyun...

7 gün sonra tüm profiller bu sisteme geçecek!!

Facebook çok konuşulmaya devam edecek. Sosyal medyanın kalbi olarak bilinen Facebook, en çok tartışılan sistemi Timeline'ı, artık tüm Faceook kullanıcıları kullanabilecek. Facebook, tüm kullanıcıların Timeline'a geçmesi için 7 günlük bir süreç tanıdı, bu sürecin ardından tüm Facebook kullanıcıları Timeline'a otomatik olarak geçecek. Peki Timeline nedir ve gerçekten Facebook tüm özel hayatınızı deşifre mi edecek isterseniz bu konulardan sizlere biraz bahsedelim.

ZAMAN TÜNELİNE NASIL GEÇİŞ YAPACAĞINIZ YAZININ SONUNDA BELİRTİLMİŞTİR

Facebook hızla büyüyen bir sosyal ağ, bu sebepten dolayı bu sosyal ağın kullanıcılarının yaptıkları sistemde belli koruma kurallarıyla saklanır vazıyette, Facebook'un Timeline'ı başlatması, Facebook üzerindeki tüm paylaşımlarınızın ve tüm hareketlerinizin görülmesi anlamına geliyor. Bu noktada Timeline için en büyük önemi izinler kısmı kapsıyor. Facebook uzun süredir Timeline'ın güvenliğini arttırmak ve kullanıcılarının Timeline'a karşı bir korku beslememesi için çok uğraşmış durumda. Timeline geçişinizi yaptıktan sonra tüm paylaşımlarınızın kimlere gözükeceğini ve profilinizin nasıl olacağını ayarlama yetkiniz var.

Facebook Timeline artık aktif

Timeline'ı aktive ettiğinizde ya da 7 günlük süreci doldurup otomatik olarak sisteme geçtiğinizde paylaşımlarınızın yanında beliren yıldız işaretine basarak sizin için önem teşkil eden bir durumun profilinizde daha büyük görünmesini sağyalabilirsiniz.

Sizin için önemli paylaşımları yıldızlayın

Gün, ay ve yıl olarak geçmişe doğru ilerleyen Timeline'da izinlerin ayarlanması çok önemli, çünkü Facebook üzerinde her kullanıcının ortalama 130 civarında arkadaşının olduğu hesaba katılırsa her arkadaşınız için ayrı ayrı ya da arkadaşlarınızı belli gruplar altında toplayarak paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

Facebook Timeline

Timeline istediğiniz paylaşımlarınızı saklama imkanı da sunacak. Özellikle memnun kalmadığınız bir paylaşımı saklayarak o paylaşımınızın görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
Ynt: Facebook YENİLENDİ! Zaman tüneli aktifleştirme! 15-12-2011
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2011, 23:43:43 »
biz hep kampanyaları yıldızlıyınca bizim sayfada herşey yıldızlı olacak:))
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2012, 14:49:58 »
Yeni Facebook dolandırıcılığı

Facebook’un kısa bir süre önce tüm üyelerinin kullanımına açtığı Zaman Tüneli uygulaması, dolandırıcıların yeni hedefi oldu. Profillerini Zaman Tüneli yapan ve beğenmeyip eski profile dönmek isteyen Facebook kullanıcıları, uyanıkların ağlarına düşmekten kurtulamadı. Maxicep ekibi ve üyeleri olarak bizlerinde sıkça dile getirdiği Zaman Tüneli uygulamasından çıkılamayacağı uyarıları, ne yazık ki sonuçsuz kalmış gibi görünüyor.

Zaman Tüneli stilini denemeye geçen Facebook kullanıcılarının bazıları, eski profil stiline alışmış olmalarından dolayı Zaman Tüneli’ni bırakmaya çalıştılar. Yeteri kadar araştırma yapmayan kullanıcıların bu zafiyetlerini gören dolandırıcılar, bir Facebook uygulaması hazırladı ve uygulamanın Facebook profilinizi eski haline getirdiğini iddia etti. Çözümü gökte ararken yerde bulduklarını sanan Zaman Tüneli karşıtı kullanıcılar, uygulamaya gereken izni verdikten sonra bir işe yaramadığını fark ettiler.

Kullanıcıdan gereken izinleri alan Facebook uygulaması, profil sahibinin e-posta adresini ele geçirerek spam mailler atıyor, arkadaş listesindekilere mesaj gönderiyor ve hesaptan paylaşımlar gerçekleştiriyor. Mesaj ve paylaşımlardaki bağlantılar yoluyla arkadaş listenizdekileri de kandıran uygulama, bu sayede kurbanlarını hızla çoğaltıyor. Değerli okurlarımızı bir kez daha uyarmak isteriz ki, Zaman Tüneli profilinden vazgeçip eski profilinize dönmeniz mümkün değil.
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2012, 14:54:19 »
zaman tüneline sırf wide screen geniş ekran arka plan resmi için geçtim,zaten facebooku mesajlaşmak ve kampanyalara katılmak haricinde kullanmıyorum. eski tasarımı hiçte özlemedim dolayısıyla  :D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı dhande

• Usta Kampanyacı
  • bir varmış bir yokmuş!
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2012, 15:04:14 »
sinir oldum ben zaman tüneline ama hiç ilgimi çekmedi bu facebook niye zorla yapıyor herşeyi :P
Bir umuttu yaşatan insanı aldım elime sazımı!! (:

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2012, 15:05:51 »
hala geçmedim geçmeyide düşünmüyorum eğer otomatik geçmezse iğrenç olmuş
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
Facebook'tan bir yenilik daha!
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2012, 14:28:12 »
VentureBeat'in haberine göre, Facebook tüm web'de sosyal ağ üzerinden "kusursuz" bir paylaşım sistemi kurdu. Facebook'un Open Graph adını verdiği sistemin son parçaları da test ediliyor ve çok yakında yayınlanacak.

Eylül ayında Facebook'un f8 geliştirici konferansında açıklanan Open Graph, üç ana başlığa sahip: Timeline, Ticker ve Actions. İlk iki parça başarıyla yayınlandı. Ve şimdi de tüm dünyaya yepyeni bir sosyal paylaşım çeşidini tanıtmaya geldi sıra. Actions! Facebook geliştiricilere Action'ın Ocak gibi yayınlayacağını söylemişti.

"Şu anda Timeline'ın gelişimi üzerine yoğunlaştık. Haber, müzik ve video kategorilerinde çeşitli uygulamalar yayınlandı bile. Gelecek haftalarda da sağlık, spor, yemek ve gezi kategorilerini de içeren pek çok uygulama yayınlanacak." Facebook sözcüsünün VentureBeat'e yaptığı açıklama işte böyle...

Peki ama nedir bu Actions? Aslında ne olduklarını biliyorsunuz, birkaç aydır Facebook, Open Graph'ın kapasitesini deniyordu. "Oku", "Dinle" ve "İzle" aksiyonları sayesinde ne zaman bir arkadaşınız Spotify'dan şarkı dinlese ya da haber okusa haberiniz oluyordu. Facebook bu tür paylaşımı "kusursuz" olarak adlandırıyor, çünkü aksiyonlar otomatik olarak Ticker'ınıza ya da Timeline'ınıza gönderiliyor.
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı actilki

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2012, 14:32:10 »
eski hali çok daha iyidi bu böyle çok karışık ve ağır

bende yapmış oldum ama yanlışlıkla bırdahada çıkamıyorum