Gönderen Konu: Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü Yarışması  (Okunma sayısı 897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jadeE

• Acemi Kampanyacı
  • **
böyle bir yarışma buldum ilginçmiş

Değerli Ehlibeyt Dostları!

Bab-ı Ali (Ehlibeyt) İlim Vakfımız, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Hz. Fatıma’nın (s.a) mübarek doğum yıl dönümü ve “MÜSLÜMAN KADINLAR VE ANNELER GÜNÜ” münasebetiyle iki dalda yarışma düzenleyecek ve dereceye girenlere değerli ödüller takdim edilecektir.

a) Öykü yarışması

b) Şiir yarışması

ÖYKÜ YARIŞMASININ KONUSU:

Hz. Meryem, Hz. Asiye, Hz. Hatice, Hz. Fatıma ve Hz. Zeyneb’in hayatıyla alakalıdır. Yani bu örnek şahsiyetlerin hayatının önemli bazı kesitleri öykü kuralları dikkate alınarak öyküleştirilecektir.

ŞİİR YARIŞMASININ KONUSU:

Hz. Fatıma’nın annelik boyutuna da vurgu yapılarak “Anne ve Annelik” hakkında olacaktır.

YARIŞMA KURALLARI

1- Yarışma bayanlara özeldir.

2- Öykünün içereceği olaylar, muteber tarih kaynaklarına dayandırılmalı ve kaynak gösterilmelidir.

3- Öykü ve şiirler katılımcıların kendisine ait olup başkalarının eserlerinden istifade edilmekle birlikte aynen iktibas edilmemelidir.

4- Öykü, A4 ebadında 10 sayfadan az olmamalıdır.

5- Eserler önceden yayımlanmamış ve başka bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.

6- Yarışmacılar en geç 17 Mayıs 2011 tarihine kadar eserlerini e-posta adresine göndermeli veya bu tarihe kadar elimize ulaşacak şekilde belirtilen adrese postalamalıdırlar.

7- Yarışmacılar isim, telefon ve açık adreslerini belirtmelidirler.

8- Ödül kazanan yarışmacılarımızın ödülleri, 22 Mayıs 2011 Pazar günü düzenlenecek olan merasimde kendilerine takdim edilecektir.

Adres:

Bab-ı Ali (Ehlibeyt) İlim Vakfı: 2. İzmir Cad. Arık Apt. 36/14 Kızılay / ANKARA

/ Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir