Gönderen Konu: Domuz eti  (Okunma sayısı 5919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Ynt: Domuz eti
« Yanıtla #40 : 16 Nisan 2013, 21:01:49 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
benden size tavsiye dısarda hiç bişey yemeyin heleki büyük marka ve ismlere hiç itibar etmeyin anlatsam ınanmazsınız  ;D

sen buyuk bır franchısıng zıncırınde calısıyorsun bence ısım vermeden anlat canım da gıtmeyelım,yavrularımız sevse de goturmeyelım.

Ben 2 staj yaptım 2 yerde de calıstım ısım vermeden bırınden arkadas durumundan anlattım dıgerlerını de ısım vermeden anlatabılırım,keza gazetelerın bu konuda nasıl calıstıgını da anlatabılırım
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı mavigül

• Usta Kampanyacı
  • Hayırlısından versin Rabbim...Amin
« Yanıtla #41 : 16 Nisan 2013, 21:27:25 »
benden size tavsiye dısarda hiç bişey yemeyin heleki büyük marka ve ismlere hiç itibar etmeyin anlatsam ınanmazsınız  ;D

sen buyuk bır franchısıng zıncırınde calısıyorsun bence ısım vermeden anlat canım da gıtmeyelım,yavrularımız sevse de goturmeyelım.

Ben 2 staj yaptım 2 yerde de calıstım ısım vermeden bırınden arkadas durumundan anlattım dıgerlerını de ısım vermeden anlatabılırım,keza gazetelerın bu konuda nasıl calıstıgını da anlatabılırım

lütfen paylaşın bildiklerinizden mesulsünüz anlatmadığınız sürece

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #42 : 17 Nisan 2013, 08:34:10 »
Türkiyede insanlar bilinçlenene kadar maalesef firmalar daha fazla kar etmek için insanların sağlığı ile oynamaya devam edecekler. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin sitesinin sahibide yurt dışına gittiği bir zamanda orada soruyor ne yiyeceğiz diye. Sorduğu kişide diyorki sen Türkiyede yediklerini biliyormusun. Bunun  üzerine bu sivil toplum örgütünü kuruyorlar. Türkiyede uzun yıllardır çok ciddi çalışmaları var. Sertifika listesinde olan firmaların ürünlerini gerçekten güvenerek tüketebilirsiniz. Şunuda unutmamak gerekki helal olan ürünler her zaman temiz anlamına gelmiyor. O sebeple sertifika aşamasında ürünler hem temiz ortamda olmasına dikkat ediliyor hemde 4 mezhebe göre inceleniyor. Toplumun bilinçlenerek bu tür firmaların ürünlerine rağbet etmeleri durumunda tüm kurumlar mecburen sertifika almak ve akabinde temiz ve helal ürün üretmek zorunda kalacaktır.

Özellikle çocuklarımıza doğumundan itibaren ne kadar temiz ve helal ürün yedirirsek ileride o kadar topluma faydalı ve sağlıklı bir nesil yetişeceğine inanıyorum.
Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı cloves

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #43 : 17 Nisan 2013, 09:48:12 »
Hepimiz biliyoruz ki Türkiye'de dini her alanda sömürüyorlar.
İlgili sitenin yok yurtdışında gittiği zaman Türkiyede'ki yiyceklerin nasıl yapıldığını öğrendi hikayesi çok basit ve böyle bir iş için teşvik edici bir neden değil bence.
Helal gıda sertifikası yahudilerden öğrenilmiş bir yöntem gerçek yahudiler dinlerini gerçek müslümanlar gibi yaşıyorlar ve koşerlenmemiş hiç bir şey almıyorlar yaşayacakaları evlerinin mutfaklarını bile koşerletiyorlar ve bu sertifikayı alabilmek o kadar kolay değil.
Yahudilere  satış yapmak içinde bir çok türk firmasının bu belgesi vardır.Helal gıda sertifikasına sahip ama hala daha gıda kodeksine uymayan üretim yaparak yakalnan firmalar varsa o sistem bence sadece para kazanmak için kurulmuştur ve belirli bir grubu,zümreyi buraya çekip para kazanmak içindir.
Alacağınız ürün ismine ve kalitesine güveniorsanız içinize siniyorsa da gerisi yalan.

Bilmeden tüketen değil  üretimde hile yapan ve buna onay veren kişiler messüldür yaptıklarından.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 09:58:46 Gönderen: cloves »

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #44 : 17 Nisan 2013, 09:50:55 »
@mavigül o hikaye fok böceğiydi  :) hamam böceğidemi var. ben evde hama böceği görünce öldürmüyorum, her canlının yaşamaya hakkı var prensibimden dolayı  :D annem görmesin diye hamam böceklerini evin dışına atıyorum. evde 1 hamam böceği vardı kocaman. 2 hafta boyuncas ne zaman gece kalkıp namaz kılsam oda ozaman çıkar yanıma gelirdi abartmıyorum hergün benim gece kalkıp namaz kıldığım vakit özellikle çıkardı.

birgün ağzımdan kaçırdım anneme söyledim odamda hamam böceği var hergün onla birlikte ibadet yapıyoruz dedim. hamam böceği ogünden itibaren yok oldu  :D annem öldürmedi ama gitti böcek nereye kaybolduysa artık  ;D

Senin bu olay tam ibretlik bir film olur ;)
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #45 : 17 Nisan 2013, 10:01:06 »
Hepimiz biliyoruzki türkiyede dini her alanda sömürüyorlar ilgili sitenin yok yurtdışında gittiği zaman türkiyedeki yiyceklerin nasıl yapıldığını öğrendi hikayesi çok basit ve böyle bir iş için teşvik edici bir neden değil bence.Helal gıda sertifikası yahudilerden öğrenilmiş bir yöntem gerçek yahudiler dinlerini gerçek müslümanlar gibi yaşıyorlar ve koşerlenmemiş hiç bir şey almıyorlar yaşayacakaları evlerinin mutfaklarını bile koşerletiyorlar ve bu sertifikayı alabilmek o kadar kolay değil.Yahudilere  satış yapmak içinde bir çok türk firmasının bu belgesi vardır.Helal gıda sertifikasına sahip ama hala daha gıda kodeksine uymayan üretim yaparak yakalnan firmalar varsa o sistem bence sadece para kazanmak için kurumuştur ve belirli bir grubu buraya çekmek içindir.
Bilmeden tüketen değil  üretimde hile yapan ve buna onay veren kişiler messüldür yaptıklarından.

Maalesef birçok firma helal gıda pastasından pay almak için bu sertifika işini yapıyor. Firmayı çok yakından tanıdığım için yapılan bu işin parasal amaçla değil tamamen inançla yapıldığını söylemek isterim. Firma sertifika şartlarında üretim alanına kamera zorunluluğu, tüm faturaların kendilerine ibrazı, ara denetim ve denetimdeki bir hatada 5 yıl sertifika vermeme gibi bir çok cezai işlemi uyguluyor. Evet dediğiniz gibi bu işi para için yapan çok ama birden hepsini karalamak maalesef çok yanlış.

Çevrimdışı cloves

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #46 : 17 Nisan 2013, 10:07:58 »
Ben kendi inandığımı dile getirdim kimseyi karalamak gibi bir fikrim yoktu.
Firma iyi niyetli olabilir ama dediğiniz gibi pastadan pay alma gayreti.
Türklere cezai yaptırımlar yada kurallar işliyormu.?

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #47 : 17 Nisan 2013, 10:21:41 »
Ben kendi inandığımı dile getirdim kimseyi karalamak gibi bir fikrim yoktu.
Firma iyi niyetli olabilir ama dediğiniz gibi pastadan pay alma gayreti.
Türklere cezai yaptırımlar yada kurallar işliyormu.?

Cezai yaptırım maalesef devletin yapacağı bir iş. Firmanın cezai yaptırımı iptal edip halka duyurmak oluyor maalesef.

Çevrimdışı mavigül

• Usta Kampanyacı
  • Hayırlısından versin Rabbim...Amin
« Yanıtla #48 : 17 Nisan 2013, 10:23:04 »
@mavigül o hikaye fok böceğiydi  :) hamam böceğidemi var. ben evde hama böceği görünce öldürmüyorum, her canlının yaşamaya hakkı var prensibimden dolayı  :D annem görmesin diye hamam böceklerini evin dışına atıyorum. evde 1 hamam böceği vardı kocaman. 2 hafta boyuncas ne zaman gece kalkıp namaz kılsam oda ozaman çıkar yanıma gelirdi abartmıyorum hergün benim gece kalkıp namaz kıldığım vakit özellikle çıkardı.

birgün ağzımdan kaçırdım anneme söyledim odamda hamam böceği var hergün onla birlikte ibadet yapıyoruz dedim. hamam böceği ogünden itibaren yok oldu  :D annem öldürmedi ama gitti böcek nereye kaybolduysa artık  ;D

Senin bu olay tam ibretlik bir film olur ;)

evet sırlar alemine yada isimleri herne ise bu tarz programlara iletmelisin