Gönderen Konu: kızıma güzel bir isim  (Okunma sayısı 14093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Ynt: kızıma güzel bir isim
« Yanıtla #40 : 21 Kasım 2012, 13:08:22 »
en cok Sanem'e üzülmüştüm halamın adı olduğu için o Trabzon müftüsümü ne adam anlamının put olduğunu demişti :(
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı drosera

• Usta Kampanyacı
  • şans ben sana güldüm sende bana gül:))))))
« Yanıtla #41 : 21 Kasım 2012, 13:10:30 »
benim 2 oğlum var.6 yaşındaki oğlumun adını Furkan koyduk.hakkı batıldan batılı yanlıştan ayıran ve kur-an demek.2. hamileliğimdede kızım olursa adını Asel koymak istedim.aslında ismin tamamı asel-ül-azra.kulağa okunurken böyle okunması gerekir.ama asel yada azra olarak seslenebilirsiniz.ismin tamamı cennette akan bal nehri.Asel bal demek.Azra temizlik berrakllık,el değmemiş demek.rabbim bana bir erkek evlat daha verdi.bende onun adını Eymen kkoydum.Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu kimse.peygamber efendimizin dadısının oğlu beraber büyümüşler,beraber savaşmışlar.sahabe ismidir.annesinede ümmü-eymen derlermiş.

ismin anlamı cidden önemli.kim ne derse desin çocuk konulan ismin özelliğini taşıyor.Eymen doğduğundan beri bize çok uğurlu geldi.birde çocuğunuza kesinlikle taş kay toprak vs gibi anlam teşkil edecek isimler koymayın.çünkü peygemaber efendimiz bu tarz isimler kkonulmaması gerektiğini söylemiştir ve yasakladığı isimlerde vardır. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin burdan inceleyebilirsiniz.

hayırlı doğumlar dilerim...

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
« Yanıtla #42 : 21 Kasım 2012, 13:12:02 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
en cok Sanem'e üzülmüştüm halamın adı olduğu için o Trabzon müftüsümü ne adam anlamının put olduğunu demişti :(
yegenımın adıda sanem anlamı  tapılacak kadar guzel kadın kadın gecıyor cogu yerde ona ıstınaden koymuslardı  ;)

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #43 : 21 Kasım 2012, 13:20:48 »
bencede isim seçerken anlamına dikkat edin.anlamı güzel olsun.bu arada 2 isimli olursa bebeğinizin şanslı bir insan olacağınıda söyleyeyim.çift isimli insanlar daha şanslı oluyormuş öyle duymuştum.isim öneriside bemim oğlumun ismi AHMET KAAN,kızımın ismide EMİNE ŞULE.kızımın ismini pelin süheda koymak isterdim ama.
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #44 : 21 Kasım 2012, 13:33:06 »
yegenımın adıda sanem anlamı  tapılacak kadar guzel kadın kadın gecıyor cogu yerde ona ıstınaden koymuslardı  ;)

bılmıyorum canım ya o adam put dedi,hatta o hızla halama telefon acmısım o da dıyorkı napayım 40dan sonra ısım de degısmez :D :D
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı cico23

• Deneyimli Kampanyacı
  • geri geldim :D
« Yanıtla #45 : 21 Kasım 2012, 15:46:50 »
bu yazıyı okuyun mutlaka ;D

Çevrimdışı adriana1983

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #46 : 21 Kasım 2012, 16:52:41 »
Sanem ve sibel put anlamında gerçekten berre çok güzel bir isim ama peygamberimiz değiştirmiş anlamı kişiye gurur sebebi olacağı için.
 isim koyarken çok dikkat etmek lazım mesela yusuf isimli kişler Yusuf (a.s.)gibi çileli olurlarmış Betül ismi çocuklara ağır gelirmiş Emir isminde ki çocukların çok yaramaz olduğunu söylüyorlar.
 benim Kızım Zülal Serra Zülal'in anlamı soğuk temiz su Serra ise bolluk beraket Zülal'i hem küçüklüğümden beri beğenirdim hemde manası güzel diye istedim Serra ise karar veremediğimizden konan ikinci isim ama şunu kesin olarak söyleyebilirim ki bize bolluk ve bereket getirdi

Çevrimdışı OzleminO

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #47 : 21 Kasım 2012, 16:55:40 »
alya, çisel, selen, dalya, kayla, samira, duru, deren
✿✿✿(◠‿◠)✿✿✿

Çevrimdışı cheryl

• Acemi Kampanyacı
  • **
  • Güneşe bakarsan Gölgeleri göremezsin
« Yanıtla #48 : 22 Kasım 2012, 09:11:52 »
eda koy

Çevrimdışı tinkerbell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #49 : 22 Kasım 2012, 15:15:58 »
içinde da ve du harfleri gecen isim olsun da ve du sağlık anlamına geliyor.Ve ben cok inanıyorum .Duru olsun r güç demek..Soyadıda önemli tabi