Gönderen Konu: Forumdan Banlanmalar Hakkında  (Okunma sayısı 3111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufoskop

• Usta Kampanyacı
Forumdan Banlanmalar Hakkında
« : 09 Haziran 2010, 19:16:04 »
Merhaba uzun süredir foruma üyeyim yalnız artık beni bir şeyler rahatsız etmeye başladı.Nedir onlar?

Forumun görünmeyen bir yerinde kurallarda diyor ki;

2. Teşekkürler, bana çıkmaz, inş. bana çıkar vb.. gereksiz mesajların yazılması yasaktır. Bu tür mesajlar gerekli görüldüğünde bilgi verilmeden silinecektir. Mesaj sayısını yükseltme amacında olanlar ise ayrıca uzaklaştırma cezası alacaktır

Yorum: Uzaklaştırma cezası aldıkları yok ki, aldılar diyelim olan şu.Ufoskop banlanıyor sonra gidiyor Ufo diye nick alıyor geliyor ve banı açılana kadar forumda elini kolunu sallaya sallaya takılıyor.Şimdi bahane hazır diyecekler madem böyle üyeler görüyorsun yöneticiye şikayet et.Forumda görünmeyen bir sürü moderatörünüz var.Görünmeyen diyorum çünkü 10-15 günde bir foruma uğrayan moderatörler var.Online olan birkaç moderatörünüz de bu banlanan ve daha sonra nickinde ufak değişiklik yaparak gelen üyeleri çok iyi görüyorlar.Hiç kimse bana görmüyorlar demesin.O makyajlanmış nicklerin yorum yazdığı konuya moderatörlerin de yorum yazdığını çok gördüm,gördünüz,gördüler...

Yine kuralda uzaklaştırma cezası alacaktır diyor.3 gün mü 5 gün mü 1 ay mı sürekli mi?Hangi hareketin cezası ne kadardır bil bilelim.Yedek nick alıp gelenler süresiz uzaklaştırılsın.Süresiz diyorum çünkü adam 1-2 binlik mesajı olan nickini feda etmek istemez.

Bir başka dikkatimi çeken ise her konuda bir altın günü muhabbeti var.Çaylar demlenmiş,pastalar yapılmış gırla muhabbet dönüyor.3 -5 gün önce üye olmuş birisi bu sayede yüzlerce mesaj yazıp usta kampanyacı olup çıkıyor.

Aman efendim şimdi bana saldırmayın,sizin muhabbetiniz beni ilgilendirmez.Benim derdim yetkililerle,buradan şöyle sesleniyorum.Ey yetkili kişiler; forumun birinde çok güzel bir uygulama var,bu tip muhabbetlerin yapıldığı bir bölüm açılır ve oraya yazılan mesajlar o kişinin mesaj sayısına eklenmez.Yani sabahtan akşama kadar yazsın dursun,muhabbetini etsin.Tabi o zaman yazmazlar ya o da ayrı konu:)

Uzun lafın kısası gördüklerim bunlardır,aman haa sakın beni banlamayın bunları yazdım diye,ufo diye nick alıp kapıdan bacadan vesaire bulabildiğim delikten tekrar üye olur gelirim :P Saygılar...
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 19:19:11 Gönderen: ufoskop »

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Forumdan Banlanmalar Hakkında
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2010, 19:19:29 »
Ufoskop önerin ve uyarın için teşekkurler.. Düzenleme yapmaya çalışıcaz.Ancak şöyelde bir durum varki atsakta başka nick alıp gelmesine çare yok burada kimsenin.Kapalı forum olma durumumuzda yok zaten.Açık olucaz bir kesime hitap etmek istemiyoruz.Ama belki çok köklü üyeler için ayrı bölümler yapabiliriz.Ama su anda oda bir kenarda duruyor.
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2010, 19:23:54 »
uyarın için teşekkürler
mesajını dikkatle inceledim yeniden üye olabilmesine bende bir çözüm arayışı içerisindeyim

Çevrimdışı papatya89

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2010, 19:25:01 »
kadınlar forumda çoğunlukta o yüzden "altın günü" muhabbeti olabilir
ama sonuçta burası da kütüphane değil ki sessiz sessiz duralım
düz düz kampanyalara katılmakla da ömür geçmiyo
burda sohbet edince zaman daha çabuk geçiyo
ayrıca anlamıyorum ne diye mesaj sayısına bu kadar takmıssın ki :)

Çevrimdışı LeadRi61

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2010, 19:25:52 »
evet bende katılıyorum hele şu banlanıp yeni üye alanlar konusu.hem banlanan üyeliğin benzeri bir nick alıyor ve konularda bunu rahat rahat söylüyor o zaman banlamanın amaçı ne? en yeni örneği scorpion banlanmış sco_ diye üyelik almış gecen konuda gördüm vede açık açık belirtiyo banlandım bu yeni üyeliğim diye.

Ayriyetten bir önerim var çoğu forumlarda mesaj sayısı yükselmeyen bir sohbet bölümü var.
bizim burda serbest kürsü bölümündeki bütün mesajlarda mesaj sayısı yükselmese sabit kalsa iyi olur. hem normal sohbeti hemde kampanyalarla ilgili sohbeti ordan yapılabilir.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 19:27:24 Gönderen: LeadRi61 »

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2010, 19:33:13 »
altın günü olayında papatyayla aynı fikirdeyim bayan üye sayısı fazla ve böyle olunca sohbette kaçınılmaz oluyor maalesef  :)
ama bende açıkçası deneyimli gözüküyorum ama hala acemi kampanyacı olarak görüyorum kendimi ve leadir61 serbest kürsüdeki yorum sayısının sabit kalması fikrini destekliyorum  :)

Çevrimdışı cangz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2010, 19:33:37 »
Sohbet bölümü olsa muhabbetler orda yapılır.Konularda mesaj  kalabalığı yaratılmamış olur.

Çevrimdışı Rulez

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2010, 21:32:27 »
Bu arkadas çok rahatsız olmuş anlaşılan. Sanal alemde bu kadar stres yapmaya gerek yok relax olmak lazım. Milletin mesaj sayısını saymamak lazım. Yani birinin 10.000 mesajı olunca ona madalya takmıyolar yada herhangi bir hediye kazanmıyoki Niye bu şiddet bu celal..  ;)
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2010, 00:02:09 Gönderen: Rulez »

Çevrimdışı ufoskop

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2010, 00:41:15 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Bu arkadas çok rahatsız olmuş anlaşılan. Sanal alemde bu kadar stres yapmaya gerek yok relax olmak lazım. Milletin mesaj sayısını saymamak lazım. Yani birinin 10.000 mesajı olunca ona madalya takmıyolar yada herhangi bir hediye kazanmıyoki Niye bu şiddet bu celal..  ;)

Eğitimde bir kavram vardır: Banlanan üyenin önceleri yeni nick alma davranışında bir artış olur ama zamanla söner sonra da yok olur gider... ;D

Çevrimdışı Rulez

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2010, 00:44:22 »

Eğitimde bir kavram vardır: Banlanan üyenin önceleri yeni nick alma davranışında bir artış olur ama zamanla söner sonra da yok olur gider... ;D

Haahaha aklınca laf soktu birilerine hadi koca bi alkış mikroskop'a gelsin bizden  :-*