Gönderen Konu: Hepsiburada Tesla Model 3 Araba Çekilişi  (Okunma sayısı 4170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SaidOzck

• Deneyimli Kampanyacı
Ynt: Hepsiburada Tesla Model 3 Araba Çekilişi
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2021, 12:51:01 »
Eğer ödenirse intikal vergisi 150.000 TL civarı. MTV tutarı da Yıllık 12.500 TL. Katılma imkanınız varsa katılın bence çok güzel bir kampanya olmuş. En son elektrikli araba olarak 4 yıl önce çağdaş market kırmızı Tesla Model X vermişti.

Çevrimdışı SaidOzck

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2021, 12:59:28 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Veraset intikal vergisi ilgil madde derki: (para ve mal üzerine düzenlenen yarışma ve çekilişler ile şans oyunlarından kazanılan ikramiyeler diye devam eder ) neden istisna olsun MPİ şimdi baktım kanuna istisna falan yok MPİ ye

Ben kendimi bildim bileli MP ödülleri vergisizdir diye bilirim. Linkteki haber de beni doğruluyor. Açıkçası kanunu okumadım.

Aynı şekilde piyangosepeti çekiliş bilgilerinde
"Talihliler, ikramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmet için tüm vergi ve diğer yasal ücretlerden muaf tutulacaktır" yazıyor.

Bu bağlamda piyangosepeti bayileri arasında listelenen Hepsiburada'dan kazandığımız arabayı Milli Piyango'dan kazanmış sayılıyorsak vergi ödemiyor olmamız lazım.

Eğer öyleyse tam katılmalık bir çekiliş olur keza o arabanın vrgisi muhtemelen ortalama bir ev tutarındadır.
Eşya piyangosu ve yılbaşı piyangoları vergisiz direkt olarak alabiliyorsunuz. Onun harici tüm çekilişe tabii olan ürünler ve şans oyunları 7.703 TL geçtiği an vergiye giriyor. Bu önceden de böyleydi hep böyle kalıcak sanırım.

Çevrimdışı Eyyubi27

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2021, 13:36:34 »
Katılım sayısı tahmini kaç olur acaba 100 bin ustuse katilmayayim hiç

Çevrimdışı focaserkan

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Aza tamah etmeyen çoğu bulamaz
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2021, 13:48:14 »
Katılım sayısı tahmini kaç olur acaba 100 bin ustuse katilmayayim hiç

1.000.000 adet ile sınırlı çekiliş hakkı  geçen sefer 300 tl üstü alışverişte  200.000  biletin tamamı 7 günde  satılmıştı. Bunda süre biraz daha uzun ve limit daha az tüm biletler biter yani  1.000.000 da 1 şans  :)

Çevrimdışı mach1

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2021, 14:26:56 »
Ben şahsen özellikle kampanya ya katılmak için alışveriş yapmayacağım ama Süre boyunca alacağım şeyi de hb dan alırım katılım sun diye en ufak bir ümidim de yok ayrıca çıkar diye

Çevrimdışı SaidOzck

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2021, 23:02:11 »
Kendi sayfasında biletlerin 1.3 TL den satıldığı doğru mu yoksa yanlış mı yazmışlar ? Tükendi diyor.

Çevrimdışı focaserkan

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Aza tamah etmeyen çoğu bulamaz
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2021, 10:20:28 »
Kendi sayfasında biletlerin 1.3 TL den satıldığı doğru mu yoksa yanlış mı yazmışlar ? Tükendi diyor.

bu fiyattan hepsiburada ya satılıyor biletler sonra 100 tl alışveriş karşılığında hepsiburada 1 bilet veriyor

Çevrimdışı Eyyubi27

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #17 : 17 Temmuz 2021, 10:57:34 »
Yani piyango sepeti 1.300.000 e satmış oluyor bileti vereceği araç onlara gelişi 600.700 dur reklamda yapıyorlar çünkü 500 600 binlira piyango sepeti yattığı yerden para kazanıyor bu durumda ajanslara kötü olur
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2021, 11:00:26 Gönderen: Eyyubi27 »

Çevrimdışı düşler sokağı

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #18 : 17 Temmuz 2021, 16:20:03 »
Yani piyango sepeti 1.300.000 e satmış oluyor bileti vereceği araç onlara gelişi 600.700 dur reklamda yapıyorlar çünkü 500 600 binlira piyango sepeti yattığı yerden para kazanıyor bu durumda ajanslara kötü olur
Böyle giderse yakında ajans majans da kalmaz

ziyaretçi14

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 18 Temmuz 2021, 09:59:28 »
Hiçbir kamu gurumu para gazanma gayesi yoktur, zaden tüm masraflarını hazineden maliyeden alir personel boş galmasin diye is uydurmuşlar. Arabayı ucuza değil pahalıya dahi sablamis olabililer