Gönderen Konu: Yarışmalarda Açılan Fake Hesaplar ve Hakaret  (Okunma sayısı 9124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı siboş14

• Yeni Kampanyacı
  • *
Yarışmalarda Açılan Fake Hesaplar ve Hakaret
« : 14 Temmuz 2020, 12:27:08 »
Herkese selam,

Öncelikle bazı şeylere içerlediğimden değil ama gerçekten bir noktada bu konunun konuşulması ya da dile getirilmesi gerektiğini düşünerek yazıyorum. Instagram, facebook, twitter gibi mecralarda yarışmalar yapılıyor ve insanlar bu yarışmalara bir şekilde katılıyor. Ardından, diğer katılımcılar fake hesaplar açıp yorumlarda hakaret içerikli cümleler yazıyorlar diğer katılımcıları bir şekilde kötülemek için ya da sadece gıcık oldukları için. Bunun bir suç olduğunun da farkında değiller fake hesap nasılsa kimse beni bulamaz herkese sallayabilirim kafasındalar. Bir diğer konu, yine fake hesaplarla bu kişi daha önce şu yarışmayı kazandı bu kişi yarışmacı falan gibi milletin birbirini şikayet etmesi.

Gerçekten bu kadar kalitesiz durumların olması üzücü, işin ucunda ödül olunca herkes çok çirkinleşiyor. Bana da uzun süre fake hesap yorumlarıyla aslında hakaret içeren şeyler yazıldı engelledim geçtim. Ama bundan sonra direkt savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Biliyorum böyle şeyleri uğraşmayalım diye erteliyoruz ya da sineye çekiyoruz ama aynısı size de oluyorsa lütfen peşinde olun konunun. Bu kişiler sosyal medya ortamlarını boş bulup sallıyorlar ve çok pis bir kitle oluştu bu şekilde.

Bugün bana hakaret içerikli bu tarz bir mesaj geldi yarışma katılımımın altına ve şikayet ediyorum kendisini, sonuna kadar da arkasında duracağım. Lütfen siz de karşılaşıyorsanız bu kişileri şikayet edin, bir şekilde uğraşın ki bu insanlar ortamı boş bulup rahat rahat her yarışmada hakaret falan edemesin.

Neyse yazacaklarım bu kadardı, teşekkürler herkese :)

Çevrimdışı photomania

• Usta Kampanyacı
    • Vizörden gördüklerim
Ynt: Yarışmalarda Açılan Fake Hesaplar ve Hakaret
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2020, 13:17:24 »
Beni bıçaklamakla tehdit edenler bile olmuştu, her şeyi kazanıyormuşum da. Artık katılmayacakmışım da😁 Manyak dolu.
"Herkesin vizörden gördüğü farklıdır. Ne gördüğümüz aslında kim olduğumuzdur."

Çevrimdışı focaserkan

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Aza tamah etmeyen çoğu bulamaz
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2020, 13:59:28 »
beni de çekemeyen çok kişi vardı sürekli karı koca kazanıyorsunuz diye durmadan şikayet edenler en son 1 tanesini savcılığa verince artık piyasada bile görünmüyor

Çevrimdışı siboş14

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2020, 16:36:01 »
En doğrusu bunu yapmak. Özellikle küfür hakaret falan eden işsiz insanlar var. Artık bir yerden sonra saçma bir hal alıyor ve kesinlikle direkt şikayet etmek gerekiyor. Bunları böyle böyle bitireceğiz inşallah. Açık olarak böyle bir ortamda küfür edebilmesi falan suç yani. Tabi bu kitleler artık o kadar çirkinleşti ki çok normal 200 tl lik ürün için tüm aileme falan sövmesi, böyle kaliteli insanlardan böyle şeyler beklenir. Artık tek tek suç duyurusunda bulunacağım, şikayet edeceğim. Bir daha insanlara sallayamasınlar böyle fake hesaplarının arkasına saklanıp...

Çevrimdışı Mnkarahmetli

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2020, 17:21:15 »
 :o :o :o :o

Çevrimdışı ylmznesli

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2020, 22:46:39 »
En son lg den buzdolabı kazanınca hakaret dolu mesajlar almıştım engelledim hepsini ama gerçekten çok sinir bozucu bi durum

Çevrimdışı Smile

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2020, 00:28:16 »
Bitanesi vardı, forumun eskileri tanır, isim vermiyim, en son hızını alamayıp Beyaz TVye kadar ilerledi, canlı yayında Sinan Enginden küfürün eşiğinden dönüp sağlam bir azar yemişti. Sonra twitter falan kapatmıştı, daha da görmedim. :D