Gönderen Konu: Filtre Kahve Önerisi Olan Varmı  (Okunma sayısı 3722 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
Filtre Kahve Önerisi Olan Varmı
« : 16 Nisan 2020, 00:46:59 »
ben kahve içemeyen biri olarak filtre kahve içseniz vazgeçemezsiniz yazıları okuyorum internette.

kahve dünyasından hiç paket halinde alıp içen varmı. french press te yapmayı düşünüyorum.

özellikle bu aromalı filtre kahvelerin besin değerleri yazıyormu pakette. mesela kaç gram şeker kaç gram yağ var içinde gibi.

filtre kahvenin dibi yani telvesi atılıyormu. birde bu filte kahve direk robotta rondoda çekilip yulaf ezmesinin içine karıştırılırmı. türk kahvesi yapılıyorda filtre kahve olurmu bilmiyorum.

DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
Ynt: Filtre Kahve Önerisi Olan Varmı
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2020, 10:45:40 »
Filtre kahve french press ile demlendikten sonra süzülüp içiliyor hemde misler gibi.Altta kalan telve atılıyor. Kahve çekirdeğinden yapıldığı için doğal.Türk kahvesi daha ince olanı diyebilirim.Türk kahvesi için çekilen kahve yulafa atılıyorsa bu da atılır.
Fakat aromalı olanlardan bahsetmiyorum direk olarak çekirdekten çekilenlerden diyorum.Aromalı olanlar nasıldır bilemem hiç kullanmadım.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2020, 11:37:15 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Filtre kahve french press ile demlendikten sonra süzülüp içiliyor hemde misler gibi.Altta kalan telve atılıyor. Kahve çekirdeğinden yapıldığı için doğal.Türk kahvesi daha ince olanı diyebilirim.Türk kahvesi için çekilen kahve yulafa atılıyorsa bu da atılır.
Fakat aromalı olanlardan bahsetmiyorum direk olarak çekirdekten çekilenlerden diyorum.Aromalı olanlar nasıldır bilemem hiç kullanmadım.

sağol.bende merak ettim işte. aromalı kahveler daha uygun olur yulaf ezmesinin içine diye düşünüyorum ama besin değerleri tablosu yazmıyordu kahve dünyası veya öteki firmaların paket üzerinde internetten baktım. mağazaya gitmeyede üşeniyorum açıkcası çok uzak bana. daha önce olsa spor yürüyüş amaçlı 25-30 km kadar yürüyordum bazen ama koronadan dolayı çıkmıyroum fazla uzağa
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2020, 21:46:11 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin sen bilinçli bir abimizsin. tchibo da çeşit çok, sertlik ve asitlik oranlarına bakacaksın. çok sert kahve tavsiye etmem.  kahve dünyası da çeşit çok ama biz file market den alıyoruz orada da tek tip filtre kahvesi var.
bir de çıkan telveleri atmayın derim. petek soba yanına koyunca oda 2-3 saat kahve kokusu verir. kahve çektirmedeki kadar kokusu olmasa da ya da kafeterya kadar olmasa da kahve kokusu dışardan gelen hisseder. yine atmayın evde varsa ev çiçeği altına dökebilirsiniz, gübre görevi görür. tabi her çiçeğe olur mu bilmem. benim annem babam hassastır ufak poşete biriktiriyorlar türk kahvesi de olsa. sonra sitede gidip ağaçların çiçeklerin altına döküyorlar. çöpe gitmesine razı olmuyorlar, gübre olarak iyidir.

çay posası esas gübre.birde en değerli yumurta kabuğu.onu kurutup toz haline getirmek çiçekleri bitkileri çok iyi besler. çay posası güneşte kurutulup,yumurts ksbuğu güneşte kurutulup robottsn geçirilip dsaha sonra toprak ile karıştırılırsa harman.çok kaliteli bir torf olur.