Gönderen Konu: Altın  (Okunma sayısı 53163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
Ynt: Altın
« Yanıtla #30 : 16 Mart 2020, 14:19:17 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
altın 310 seviyelerine düşmeden yüklü miktar alınmaz şu sıralar. 3-5 gram ayda alacaksan belki alırsın. ama daha fazlası riskli. altının düşmesi yüksek ihtimal. ha düşmezsede öyle çok üst seviyelere çıkacağını sanmıyorum. yıl sonuna kadar 330-350 seviyelerinde seyreder en yüksek oranla.birazda abartarak rakam verdim.

tahmin ettiğim gibi 310 seviyelerine düştü altın. 309 şuan da. ben dahada düşecek diye düşünüyorum. heleki 300 seviyelerine gelirse alım fırsatıdır kaçırmayın.

ikinci tahminimde gerçekleşti altın şuan 300 e düştü. tamda alım fırsatıdır kaçırmayın derim. 300 ün az bir altına 299 a bile düşse alın. bundan sonra sert düşüşler olacağını sanmıyorum.en fazla 290 seviyesini görebilir.ondan sonra yükselişe geçecektir bu ivme yukarı doğru yükselecek.

uzun vadede en az 6 ay kar getirir.

şunu samimiyetle belirteyim.bu yorumların bir uzmandan bir ekonomisten alıntı değildir. hayatımda döviz ve altın yatırımı yaparken hep hislerime ve tecrübelerime göre hareket ettim.

örnek vereyim piyasada popüler ekonomist daha geçen 300 e inecek dedi altın,sonra u dönüşü yaptı.yeni bir gelişme oldu altın yukarı ivme kazanacak dedi. sonuç altın düştü.

bir tane gene ünlü biri altın daha düşmez 310 seviyesi son seviyeydi dedi şimdi 300 e düştü.

ben bu yaşıma kadar ne ekonmid tavsiyesi dinledim ne onlara göre yatırım yaptım.

hayatımda biriktirdiğim ve birikim yapmaya devam ettiğim sürece .ne altında ne dövizde 1 kez olsun zarar etmedim hep kar ile bitirdim.

özetle paranız varsa şimdi alın geç kalmayın. az biraz daha düşebilir korkmayın.uzun vadede çok ama çok yükselecek diye düşünüyorum.

« Son Düzenleme: 16 Mart 2020, 14:21:00 Gönderen: eyefive »
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #31 : 16 Mart 2020, 22:19:38 »
Bloomberg’deki yorum genel olarak nakite dönme ihtiyacından ötürü altının satıldığı yönündeydi.
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #32 : 08 Nisan 2020, 11:03:30 »
ahh ahh bir tahminim daha zirve yaptı.300 olunca alın çokta fazla inmez artık;bundan sonra çıkar mutlaka demiştim. 300 olundu 1 gün hatta ayrım günden bile az,bir daha inmedi şimdi 357 lira oldu.

ALLAH ( CELLE CELALUH ) doğrusunu bilir. 2021 yılında altın 400 ü bulur ama bu önümüzdeki 8-9 ay boyunca inişlerde olacaktır.ama öyle 300 lü seviyelere artık inmez diye düşünüyorum. altının inceği en alt seviye 320 bandı olur. 2 aydır altın almadım türk lirası duruyor. en son aldığımda 3 ay önce 290 ve 2 ay önce 300 den almıştım. burdan almam artık.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı caddy

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #33 : 08 Nisan 2020, 19:53:11 »
Ekonomist olarak artık seni takip edecem Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #34 : 08 Nisan 2020, 21:32:08 »
Ekonomist olarak artık seni takip edecem Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

evet güzel olur  ;D

Çevrimdışı hitex

• Usta Kampanyacı
    • Gezginnerede
« Yanıtla #35 : 10 Nisan 2020, 16:15:40 »
şu an gram 363,8 :)
Gezginnerede Güncel kültür sanat haberleri ücretsiz etkinlikleri yeni mekanları sizin icin paylasır. Sanattan hayattan haberiniz olsun.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #36 : 10 Mayıs 2020, 23:34:48 »
şahsen ben ülke ekonomisine yön veren tarzda zengin bir iş adamı olsam tüm yatırımımı altına yaparım.

1.) en helal yatırım içim rahat eder.

2.) zekat verirken en makbul en doğru ( sevap ve islama en uygunluk açısından ) yöntemden birisi.

3.) Altın her devirde her yılda geçer. diyelim kaza geçirdin 20 yıl komada kaldın.sonra ayıldın..yada çok yüklü altının var ama koyduğun yeri unuttun zamanla bulamadın paranın değeri sıfırlandı.hafızanı kaybettin bir müddet sonra geri geldi ama bir bakmışsın biriktirdiğin paralar tedavülden kalkmış  :D altın olsaydı bu sorunu yaşamazdın  :D

ama diyorum ya ufak yatırımcı için altın pek cazip olmaz dövize göre.

1.) altın alış satış fiyatı farklılığı 2.) işçilik olayı 3.) eski altın yeni altın değer kaybı olayı 4.) bozdururken veya altına çevirirkenki komsiyondan dolayı değer kayıpları ( genelde banka hesaplı altıncılıkta oluyor bunlar )

ben mesela ufak yatırımcıyım altından soğudum.yukarıda can sıkıcı sebeplerden ötürü. ama dedim ya iş adamı olsaydım çok zengin sırf altın yatırımı yapardım. çünkü işadamı olunca çevren çok olur.söz haibi olursun gücün olur. seni tüy gibi yolamazlar  :D altınını eritemezler yani senin  ;D

Çevrimdışı hitex

• Usta Kampanyacı
    • Gezginnerede
« Yanıtla #37 : 22 Mayıs 2020, 08:05:08 »
Altın ve gümüş alımlarına binde 2 oranında vergi (BSMV) getirildi.
Satış 377.3407
Gezginnerede Güncel kültür sanat haberleri ücretsiz etkinlikleri yeni mekanları sizin icin paylasır. Sanattan hayattan haberiniz olsun.

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #38 : 22 Mayıs 2020, 09:16:18 »
Bitcoin tarzı yatırımlarda ne düşünüyorsunuz? Ben çok seyahat ettiğim için Travala diye bi sitede 150 USD'lik AVA isminde bir kripto param birikmişti (gönderdiğim davetlerden gelenlerden) hatta konuyu burada da açmıştım.

Neyse, dün itibariyle değeri 600 USD olmuş durumda ve ben bu parayı harcayıp harcamamakta kararsızım.

Sizce harcamalı mıyım, tutmalı mıyım?
Lütfen takip :)
referans linklerim Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı 3333iga

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2020, 10:06:12 »
PARA CEBE yakışır.cebe girmemiş para senin değildir.