Gönderen Konu: Ödüllü Logo Tasarım Yarışması  (Okunma sayısı 1320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
  • Şans Lazım Şans:)
Ödüllü Logo Tasarım Yarışması
« : 07 Temmuz 2012, 14:23:33 »
Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından düzenlenen olan logo tasarım yarışmasında toplam ödül 40 Bin TL

Türkiye Noterler Birliği, noterliğin Türk Hukuk Sistemi içindeki özgün yerini, tarihin derinliklerinden çağdaş topluma, gelişim ve değişim sürecini, mesleki özelliklerini ve işlevini yalın bir biçimde yansıtabilen ve kamuoyunda daha kolay tanınmasını sağlayabilen bir logo tasarımı yarışması düzenliyor.

1) Yarışmanın Adı: Türkiye Noterler Birliği Logo Tasarımı Yarışması

2) Yarışmanın Amacı: TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin kurumsal yapısını temsil etmek üzere düzenlenen bir yarışmadır.

3) Yarışmanın Konusu: TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin Türk hukuk sistemi içindeki yerini,tarihi ve kültürel yapısı ile,mesleki özelliklerini yansıtabilen, kamuoyunda daha kolay tanınmasını sağlayabilen özelliklere sahip yeni bir LOGO tasarımı, yarışmanın konusudur.

Yarışmaya katılacak logolarda Türkiye Noterler Birliği’nin ve noterliğin işlevi, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir.

4) Katılım: Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır. Adaylar yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabilir.

5) Yapıt Boyutları: A4 beyaz kağıt üzerine hazırlanacak tasarımların uzun kenarı 15 cm olan renkli çalışması ve aynı kağıt üzerine, 2 cm renkli, 2cm siyah beyaz tasarımların da yerleştirilmesi gerekmektedir. Çalışmalar pasparto yapılmayacak ve kartona yapıştırılmayacaktır. Çalışmaların renkli basımı ve bir CD içerisine kaydedilen vektörel formatıyla birlikte aşağıda verilen iletişim adresine gönderilmesi gerekmektedir.

6) Çalışmanın Açıklaması: Tasarımcı tarafından gerekli görüldüğü takdirde çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin açıklama, çalışmayla beraber ayrı bir A4 kağıda yazılıp verilebilir.

7) Çalışmaların İşaretlenmesi ve Gönderilmesi: Çalışmaların arkasına 6 rakam ve/veya harften oluşan rumuz ve sıra numarası yazılmalıdır. Katılım formu ve üzerinde rumuz yazılı CD, ağzı kapatılmış ayrı bir zarfla birlikte, aynı paket içerisine konulmalıdır. Zarfın üzerine de aynı 6 rakamve/veya harften oluşan rumuz yazılmalıdır. Çalışmalar, posta veya kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek başvuru formu ile birlikte yarışma iletişim adresine gönderilmeli ya da elden teslim edilmelidir. Posta-kargoda meydana gelen gecikme hasar ve kayıplardan TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ sorumlu tutulamaz.

8 ) Kullanım Hakkı: Ödül alan yapıtlar, TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ’nin ve Noterliklerin tanıtımı için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlar ile, tabela, totem ve kurumun uygun göreceği her türlü yayın ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılıp çoğaltılabilecektir.

Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılırlar. Yarışmanın birincisini ve ödülleri jüri üyeleri belirlerken logonun kullanımına, üzerinde değişiklik yapılmasına ya da yerine başka bir çalışma kullanılmasına Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu karar verir. Bu durumda eser sahibi ödül dışında herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

9) Yarışma iletişim adresi ve Sekreterya:
Türkiye Noterler Birliği Başkanlığı
Tele-faks : (0312) 218 80 00 Dahili: 1205/1206
Adres : Söğütözü Cad.No:4 Söğütözü Çankaya/Ankara

10) Yarışma Takvimi:
Son katılım tarihi : 01 Kasım 2012 Saat: 17.00
Seçici kurul değerlendirme tarihi : 06 Kasım 2012
Sonuçların ilanı : 15 Kasım Ekim 2012

11) Ödüller:
Başarı Ödülü : 20.000 TL
Mansiyon : 5.000 TL

SEÇİCİ KURUL
Prof.Dr. Adnan TEPECİK,Başkent Üniversitesi,Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı, Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

Prof.Dr. Uğurcan AKYÜZ,Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, Grafik Bölümü Öğretim Üyesi

Doç. Çiğdem DEMİR,Gazi Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi,Görsel İletişim Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

Dr.Özlem ÖZKAL Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi

Kurum Temsilcileri :
Türkiye Noterler Birliği Onursal Başkanı : Muhsin BİLGE
Türkiye Noterler Birliği Başkan Yardımcısı : Handan BAYKAM
Türkiye Noterler Birliği Sayman Üyesi : Salih DEMİRKIR
acegen yazılım

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
Ynt: Ödüllü Logo Tasarım Yarışması
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2012, 16:13:28 »
logodan anlasam varya  :D güvenilir bir arkadaşımda yokki logo fikrini versem çizim şablolunu o çizse parayı kırışsak  :D yok işte öyle biri  :D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı kaktusche

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2012, 16:16:39 »
aslında ben yapabilirim ama süre çok uzun. o kadar beklemek beni gerer  ;D

Çevrimdışı emresonmez

• Yeni Kampanyacı
  • *
  • ♥ İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur♥
    • Tribun Beste TV
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2012, 23:19:11 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

bu linkten logo tasarım programı ındırebılırsınız ...
Hayat güzeldir...yalnız başına da olsan...
Hayat güzeldir...yüz yaşında da olsan...
Hayat güzeldir...güzellikleri görebilecek bir ruh taşıyorsan...!

Çevrimdışı enesdmn

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2012, 23:37:53 »
ben yaptim gondercem

Çevrimdışı emresonmez

• Yeni Kampanyacı
  • *
  • ♥ İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur♥
    • Tribun Beste TV
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2012, 23:56:29 »
hukuk ağırlıklı olması lazımmış terazi koyarsın daha ıyı olur
Hayat güzeldir...yalnız başına da olsan...
Hayat güzeldir...yüz yaşında da olsan...
Hayat güzeldir...güzellikleri görebilecek bir ruh taşıyorsan...!

Çevrimdışı kaktusche

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2012, 01:01:58 »
corel yada freehand ile daha özgün çalışmalar yapabilirsiniz.

ama bence sıradışı olmak lazım. yani terazi herkesin aklına gelebilir ancak daha çarpıcı bişey bulmak lazım...

Çevrimdışı enesdmn

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2012, 13:47:17 »
ben yaptım gayette güzel