Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Serbest Kürsü / Ynt: Milli Piyangonun alanlar sonu
« Son İleti Gönderen: sakaryazede Dün, 23:20:42 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
İşin faiz meselesi olmasa ve haramı olmasa belki daha iyi olabilirdi  ;D
Sağ görüşün ağırlıkta olduğu bir ülkedeyiz. Sağ düşünce sistemi = Kapitalizm = Liberallik = Faiz Lobisi

Asla değişmez. Sistemin temelinde var.
2
Serbest Kürsü / Ynt: Altın hesabı mı yoksa başka bir şey mi?
« Son İleti Gönderen: sakaryazede Dün, 23:12:29 »
Hocam yastık altı diyorsunuz ama kuyumcular işçilik ücreti altında iyi para alıyorlar sizden. Hesap işi neden kafanızdan çıktı ki?
Kapalıçarşı'dan yada büyük kuyumculardan 100 gr yada 500 gr gibi altınları levha altın olarak alabilirsiniz. Yine darphanenin bastığı çeyrek, yarım ve tam altınlarda işçilik ücretleri cüzidir. Alış satış fiyatlarında da ihmal edilir. Neden çünkü kuyumcu alıp o halde direk satabilir.

Bilezik, kolye gibi ürünlerde ciddi işçilik gerekir. Bunu siz kullandıktan sonra durumu iyi olsa da kuyumcu hurda olarak alır, yani işçilik ücreti yanar.

Bilezik, kolye gibi ürünler genelde hanımlar için yatırım aracı olarak görülür. Hem takı olarak kullanırlar, hem de bu halleri ile bozmak istemeyecekleri için bir yerde düğünlerinden, özel günlerinden zor zaman için sakladıkları takıları olur. Bu nedenle de filmlerde hep en zor zamanlarında kadınlar gidip takılarını çıkarıp zora düşen kişiye verir yada kullanırlar.

Şu dönemde maalesef herkes borçla düğün yaptığı için hemen takıları bozuyor. Ancak bizim yörenin büyükleri  gelinin takılarını bozmayı büyük hakaret saymaktalar hala, . Neden gelinin takısına dokundun diye de çokça ayıplarlar, dillerinden kurtulamazsın :D.
3
Serbest Kürsü / Trendyol
« Son İleti Gönderen: pokahontas Dün, 23:09:32 »
Trendyolda kargo bedava kampanyası varmı bildiğiniz acaba? Yada indirim kuponu?
Teşekkürler
4
Serbest Kürsü / Ynt: Yoklama Defterimiz
« Son İleti Gönderen: OTELCi Dün, 22:38:14 »
Otelci Buradaydı
5
migrosta nescafe 16 lı+bardak altlığı
simdi 6 tl...5 paket alana 2 coffee mate 100 gr.
ve ya 3 pakete 1 adet 100 gr coffee mate hediye
coffee mate 100 gr hediyesi sadece 3 ve 5m lerde
2 günde 80 paket aldım her mağazada yok stok
sorgulama gerekir,
değerlendirelim...
6
migrosta nescafe 16 lı+bardak altlığı
simdi 6 tl...5 paket alana 2 coffee mate 100 gr.
ve ya 3 pakete 1 adet 100 gr coffee mate hediye
coffee mate 100 gr hediyesi sadece 3 ve 5m lerde
2 günde 80 paket aldım her mağazada yok stok
sorgulama gerekir,
7
İnternet Kampanyaları / Ynt: dene bunu
« Son İleti Gönderen: ikbalelif Dün, 21:08:38 »
Bana bugün geldi kutum

hangi kargoyla geldi?
  aras kargoyla geliyor kutular
8
İnternet Kampanyaları / Ynt: dene bunu
« Son İleti Gönderen: hutti Dün, 20:42:05 »
Bana bugün geldi kutum

hangi kargoyla geldi?
9
Serbest Kürsü / Ynt: Her Gün Kampanya android uygulaması
« Son İleti Gönderen: entryka Dün, 20:21:33 »
Google Play'den neden silindi ki?

Silinmesinin sebebi genel de işletim sistemlerin uyumluluğu sorunu. İos 13 çıktığında seninde uygulamanı güncellemeni isterler
10
Fransa tarafına da gelirsek bu örgütlenme bence de benzin lobisinin işi. Avrupa fiili olarak elektrikli arabalara geçiş için çaba sarfediyor. Petrol türevli yakıtları azaltarak çevre kirliliğini azaltmak istiyor. Altyapısı hazır, yenilenebilir enerjiler ve nükleer enerji sanralleri var. Kendi kendine yetmek hariç bazı ülkelere de enerji satıyor.

O zaman bu durum kimin menfaatlerini bozuyor. Elbette ABD'nin, Ortadoğu'nun. Açık konuşayım ayaklananlar milliyetçi kesim. Ülkemizden de pay biçerseniz milliyetçi kesimin geçimle derdi sorunu olmaz. Ver milliyetçilik gazını, yürüsünler. Sosyalistler bile bu ayaklanmalara hayret ettiler. Elbette haklılık payları vardır, ama bana çok masumca gelmedi.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10