Gönderen Konu: "Bebeğime süt yerine çay veriyorum" :(  (Okunma sayısı 2272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Ynt: "Bebeğime süt yerine çay veriyorum" :(
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2015, 14:40:06 »
kendi adima yolda bebegiyle tasa oturan kadina dilenen kadina yardim etmiyorum...Neden mi? Kusura bakmasin ama ona yardim edecegime biseyler satan bir dedeye,mendil satan,lif satan bir teyzeye yardim ediyorum...Cok kucuktum teyzem cok fakirdi onla saatlerce hamur yapar,kese kagidi yapar ve pazarda teyzem onlari satardi...Yillarca gelinlik isledi,onla beraber sabahlara kadar dikis diktik...Orda dileniyorsun isin kolayi bu. İs yerime evim 1 saat 15 dakika,cayhanedeki gorevlimizin ise tam 2 saat...Kadina gel desem gelmez bile,benden de fazla kazaniyordur,bizim cay gorevlisi ablamdan da...Onu adet edinmis cunku...Armada'nin koprusunde bir amca var yakin gozluk tam 12 saat...Haydi onun gibi yapsin...Bebeginin ne isi var kucaginda...

Bu benim gorusum,dilenenlerden hoslanmiyorum,bu haberdeki olaya cok uzuldum herkese de ilettim,ama zekasiz bir ulkeyiz biz...Kim alcak bizi ABye guldurmeyin beni...Bu kadar kapilari acik herkesin doldugu,cocuk istismarinin zirve oldu kadinlarin zerre deger gormedigi toplumu alip napacaklar? Egitimmis,bizde tabu abi o egitim...

Ne yazdim ya...Kafam yogun...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2015, 15:46:50 »
Evet haberi ızledık.bende çok üzüldüm fakat birazda canım sıkıldı acıkcası.neden okadar çok çocuk yaptılar.bır önlem almaları gerekıyordu.artık sağlık ocaklar bıle bu konuda ücretsiz hizmet verıyor.bu tür ınsanlar yüzünden ülkede terör,hırsızlık,adam öldürme olayları cogalıyor.ac,parasız çocuklar paydaş oluyor ve bilinçsiz aileler yüzünden topluma kazandırılamıyor.bencede çocuk esirgeme kurumu acılen olaya el koymalı.ben anne babayıda normalde görmedım.yarın birgün bu çocuklar sokaklarda karşımıza tınercı,yankesıcı olarak karşımıza cıkacaklar
En azından çocuk esirgeme kurumunda düzgün bir egıtım,yada bir aile tarafından evlat edonılırde hayatları kurtulur.oh yaa yap çocuğu sonra devletim bana el uzatsın.yok böyle bir dünya.yardım ederek bence hata yapılır.tamam çocukların suçu yok ama O anne baba dan ben hayır b ekleyemiyorum acıkcası.
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.

Çevrimdışı tinkerbell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2015, 19:20:01 »
Türkiye'nin bazı bölgelerinde kadının, erkeğe korun ya da ilaç al korunayım /eczaneye gidelim ilaç alayım korunayım deme şansı verilmiyor.. Bunu da bilmenizi isterim.