Gönderen Konu: "Bebeğime süt yerine çay veriyorum" :(  (Okunma sayısı 2246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyinboz

• Usta Kampanyacı
"Bebeğime süt yerine çay veriyorum" :(
« : 22 Ocak 2015, 08:14:06 »
Arkadaşlar, birkaç gün önce eşimle birlikte bu haberi gördük ve derinden etkilendik. Düşmez kalkmaz bir Allah, yarın insanın başına ne geleceğini kim bilebilir? Biz aman oğlumuz pişik olmasın, aman şu mamayı içince gaz yapıyor, aman şu bez iyi değil diye düşünürken nasıl sefalet içinde yaşayan bebekler var ve bu onların seçimi değil :( Hiç bir bebek daha yeni "merhaba" dediği dünyada bunları yaşamayı hak etmiyor. Diliyorum ki eşim ve tüm anneler için  hiçbir anne çocuğuyla sınanmasın  ve hiç bir babanın çocuklarına karşı başı öne eğilmesin....

Biz eşimle birlikte bez,mama,şampuan,biberon,kıyafet,pişik kremi aklımıza ne gelirse sipariş verip bu aileye yönlendirdik. İş yerinden sekreter arkadaşımızda sağolsun herkese yaydı ve onlarca koli yola çıktı   ^_^

Bir paket bez 25 lira mı? Bu bize çok koymaz ama oradaki 3 bebe için ne kadar kıymetli tahmin edebilirsiniz.  Yazarken gözlerim doluyor, bir anne bebeği ağladığında ona mama yerine çay veriyorsa burada bize de çok şey düşüyor.

Yardım etmek isteyenler için adres ve telefon bilgileri:

Adres:
İsmet Çetinkaya:  0536 271 30 69
Sofular Köyü, Kuyumcular Mahallesi, Karadeniz Ereğli/Zonguldak

Herkese şimdiden teşekkürler ve Allah razı olsun.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 08:20:52 Gönderen: huseyinboz »

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Ynt: "Bebeğime süt yerine çay veriyorum" :(
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2015, 10:32:56 »
arkadaşlarıma ılettım...

bu arada ben zengın fılan degılım arkadaslar,bu algı sızde olusmasın. Yogun calısan,zor para kazanan bır ınsanım. Tek olay arkadaslarımla yardım yapmayı,ınsanları mutlu etmeyı sevıyoruz elımızden geldıgınce. Yanı her tuzu olana hıyar dıye kosamayabılırız...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı evin07

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2015, 12:21:55 »
evet aileye maddi destek sağlayarak daha fazla çocuk yapmalarına imkan sağlayabiliriz.
“Bazı insanları her zaman, bütün insanları da bazen kandırabilirsiniz; ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.”

Çevrimdışı evin07

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2015, 12:23:02 »
destek vermek yerine o zavallı çocukları devlet korumasına aldırmak daha iyi olabilirdi.
“Bazı insanları her zaman, bütün insanları da bazen kandırabilirsiniz; ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.”

Çevrimdışı adige01

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2015, 12:45:57 »
evet aileye maddi destek sağlayarak daha fazla çocuk yapmalarına imkan sağlayabiliriz.
bu nasıl bir düşüncedir,çok yanlış
Kalbini ALLAH bilsin,gerisini salla gitsin..

Çevrimdışı evin07

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2015, 13:00:30 »

benim doğrum size yanlış gelebilir. herkesin fikri aynı olmak zorunda değil sonuçta.burda da görüyorum kadının ayağında ayakkabısı yok ama kucağında bebek,karnı burnunda para dileniyor.pardon ama küfür etmek geliyor içimden.ben 2 ayrı iş ve internetten satış yapıyorum.evim de var ki tanrım olmayanlara da versin. yine de şu an bir çocuk yeter diyorum.çünkü tam olarak iyi şartlarda büyüteceğimden emin değilim.demek istediğim anne-baba kendini bu durumlara düşürmemeli.madem bu kadar açsın neden her yıl bir çocuk getirirsin dünyaya? ben tek kuruş yardım etmem. ama imkanım olsa o çocukları bir saniye o insanların elinde de tutmazdım.

Çevrimdışı adige01

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2015, 13:25:48 »

benim doğrum size yanlış gelebilir. herkesin fikri aynı olmak zorunda değil sonuçta.burda da görüyorum kadının ayağında ayakkabısı yok ama kucağında bebek,karnı burnunda para dileniyor.pardon ama küfür etmek geliyor içimden.ben 2 ayrı iş ve internetten satış yapıyorum.evim de var ki tanrım olmayanlara da versin. yine de şu an bir çocuk yeter diyorum.çünkü tam olarak iyi şartlarda büyüteceğimden emin değilim.demek istediğim anne-baba kendini bu durumlara düşürmemeli.madem bu kadar açsın neden her yıl bir çocuk getirirsin dünyaya? ben tek kuruş yardım etmem. ama imkanım olsa o çocukları bir saniye o insanların elinde de tutmazdım.
ben zaten dilencilerden bahsetmiyorum,çalışacak durumu olup dilenmek çok başka birşey.Fakat insanın başına heran herşey gelebilir.2. çocuğa bakabilirim dersiniz çocuk yaparsınız biranda herşey ters gidebilir muhtaç duruma düşebilirsiniz ( sizin için demiyorum,genel olarak) yakın zamanda forumdan da bir arkadaş yardım talebinde bulunmuştu gördünüz mü bilmiyorum.Ummadıkları birşey başlarına gelmiş ve zor durumda kalmışlar.Birçok arkadaşımız yardım etti saolsun eğer herkes bu şekilde düşünseydi ozmn kimse birbirine yardım eli uzatmazdı.
Hı durumu olmayıp 6-7 çocuk yapmak elbette doğru değil ama ortada bir gerçek varki o çocuklar şuanda çaresiz durumda..Elinde imkanı olupta yapanlardan Allah razı olsun inşallah.Bu da benim düşüncem,tabiki herkesin doğru/yanlışları farklıdır...
Amacım polemik yaratmak değil yada yargılmak değil yanlış anlamayın lütfen..
Kalbini ALLAH bilsin,gerisini salla gitsin..

Çevrimdışı huseyinboz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2015, 14:03:06 »

Biraz açık konuşacağım, lütfen kimse kusura bakmasın.

Bakış açınız beni üzdü. Dikkat ederseniz durumu kötü aileler genellikle aile planlaması konusunda biraz cahil oluyorlar ve siz kürtaja karşı mısınız bilemem ama bu tür aileler kürtaja sıcak bakmıyorlar+ekonomileri de kültürleri de buna uygun olmuyor. 6 tane çocuk yapmış diye hepimiz sırt mı çevirelim, açlıktan ölün mü diyelim? Hadi aile cahillik yapmış, o çocukların suçu ne? Ben vicdanen o çocuklarla ilgili kendi üzerimde bir sorumluluk hissettim, hatta kendi çocuğuma bu ay bir bisiklet alacaktım almadım, o parayla bu çocuklara birşeyler aldım. "Senin çocuğunun bisikleti mi daha önemli yoksa o mama yerine çay içen çocuğun karnının doyması mı?" diye sordum kendime...

Kimse kimseye yardım etmek zorunda değil. Bu sadece vicdanınızın sesiyle alakalı. Ben durduramadım ve asla da durdurmam çünkü bunun altında paylaşım var, 6 tane yüreğin ferahlaması, yüzlerinde gülücük oluşması var ve bunu düşününce bile mutluluktan ürperiyorum. Keşke, keşke daha fazlasını yapabilsem!

Çevrimdışı huseyinboz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2015, 14:08:17 »
Ayrıca devlet korumasına alınmalarından bahsetmişsiniz. Hangi devlet koruması? Yurtlarda küçücük çocuklara ne kötü muamemeler yapılıyor. Hangi şartlarda olursa olsun, bence bir çocuğun kendini en güvenli ve mutlu hissedeceği yer ana-babasının yanıdır. Hem anne-baba olarak baktığınızda sizin 20 tane de çocuğunuz olsa hiçbirine kıyamazsınız, "al, ben bakamıyorum, buna sen bak" diyemezdiniz.

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2015, 14:14:03 »
suriye lilere vermektense, kendi vatandaşınıza verin, ama 3 lira ama 5 lira,

bu aileler gibi öyle çok var ki,  :'( :'(