Gönderen Konu: yeni bir iş kurmak istiyorum.hangi sektörü tavsiye edersiniz arkadaşlar  (Okunma sayısı 3615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
Emlakçılık en mantıklısı ama artık her yer emlakçı oldu herkese çok rahat veriyorlar sertifika. Bizim ülkemizde sertifika almak çok kolay. Emlak sektörü öncüleriyle girceksin bu işe. Örneğin; REMAX
Süt mısır bi ara popüler oldu ama artık herkes tezgahı kapattı bitirdi.
Dolmuş hattı satın alma, büfe açma param olsa yapacağım ilk iştir.

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
Gıdadır büfedir demişsiniz ama.Bir marketteyseniz yada büfede; tatil yok gece yok gündüz yok.Tek başına asla olmaz satan devereden kişilerde zaten yeter kazanmayayım diyor.Gece git hale manav kısmını al, sabah erkenden aç ekmek satmaya başla ,akşam kaçta kapatcağın belli değil , Ramazan ayı süresince ayrı sıkıntı muhasebesi dert ,kaybolan çalınan malın veresiye isteyenin veripde ödeyemenin derdi çok.O kadar kolay değil büfe ve market bence..
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
Market bencede saçma. Ama ufak büfeler gayet iyi. Koy bir elemen yeter. Sadece telefon ile konuşanlar gelse, sigara alanlar, otobüs dolum kartını yapanlar, kontür alanlar olsa, sayısal loto gibi şans oyunları oynatsa zaten kar'ını cıkarıyor. Arada cips sakız satsada olur satmasada. Büfenin olcağı yer önemli.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
@balca o mısır pates gibi ürünlerin geleceği devamı yok.ilk çıktığında 2-3 sene yapacaksın yada ilk sen getireceksin.parayı götüreceksin ondan sonra bitecek.devamlılığı yok.uzun vadede kazandırmıyor yani. ama dediğin gibi yazlık deniz memleketlerinde bu süre biraz daha uzayabilir.biraz daha tutulabilir ama onunda geleceği yok.

ben hep şuna inanıyorum.'' bir insan aynı kıyafeti sürekli giyebilir,aynı evde yıllarca oturabilir,aynı arabayı yılalrca kullanabilir vs.... ama aynı yemeği her gün yiyemez ve yemek yemeden duramaz aç kalmaz ölür. o yüzden her zaman favorim yemek ve içecek işi.ama buda zor bir durum mekan,adres güzel olacak.kaliteli yemek yapacaksın ve başka bilinmeyen yemekleri yapacaksın.yada bilinenin en iyisini yapacaksın.o zaman boş kalmaz.yemekten kastım sadece ev yemekleri değil unlu mamüller bile olabilir :)

mesela kültür belgeseli,seyehat programları izlerken en ilgilendiğim dikkatimi çeken şey oranın yiyecek ve içecek kültürüdür.öyle değişik şeyler gördümki onları türkiyede yapsak çok para kazanırsın ve sürekli tutacak şeyler.arabistana gittim bir yer keşfettim ana baba günü ama gel görki adamlar yemek yapamıyor.çoğu diğer yabancı ülkelerden gelen müslümanlar.salatalarında yağ sirke limon diye bir şey yok ona rağmen acayip tutuluyor.orayı bir türk işletse dünya para kazanır.sermayem olsa ilk işim onu hayata geçirmek iNŞALLAH.

@esmanur un dediği gibi eğer bir işi yapacaksan eğitimini almak çok iyi avantajlar sağlayabilir.

ya kurbi 12 yıldır Altınoluk'a gıdıyorum bır kucuk bardak mısır bu sene 5 tlydı, o akordeon patatesın tanesı 2,5 tlydı...Kadın kapış kapış satıyordu... Malıyetı ne olakı abı? Bır kg patatesten en az 5 tane yaparsın...Gozlerımle gordugum hesapladıgım seylerı onerıyorum ki benım okul erken acılmasa 3 kuzen bız bırlesıp yapacaktık. Hersey gıdıyor tatıl merkezınde kı bır de beldelerde sezon 1 Kasım bıtıs! Kışın Altınoluk 10000 kişi iken Hazıran ıtıbarıyle 200000 kişiye ulasıyor... Bufeyı tek başına yapamazsın,kafe işletsen yıne rekor kırarsın tatıl beldelerınde...

Haaa tatıl beldelerı dıyorum sakın ılcelere gıtmeyın. Altınoluk,Akcay,Gure derken ben dıyemem gıt de Burhanıye'de bunları yap. Edremıt'te de pansıyonculuk yapılır da asla bu seyyar işler yapılmaz.

Mezun oldugumda bır ıkı kere de pazarcılık yaptım mesela pazar tezgahına sahıp olanlar da tatıl beldelerınde rekor kırıyordu...

Bır de yanlıs anlasılmasın alkol satısı yapabılen kafeler ucuyordu. Sabah adam yeme ıcme yaparken aksam vaktı işin ıcıne +18 satıs da ekleyınce rekor kırıyordu.

Daha cok sey var...Ama yer cok cok onemlı.

KOBI destegı de cok fazla,muhakkak ıyı ıncelemek lazım...Bunun ıcın de Ekonomıst dergısı okuyun derım...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
bilende yazmis bilmeyende  :) ama para kirmak icin tek bir gercek var oda ticaret birde
ticarette yukselmenin sarti risk alarak surekli is buyutmek ben malesef risk alamayanlardanim...
cocuklugumun gectigi mahalleden 3 kose donucunun ornegiyle yazimi bitireyim ibretlik bunlar
cocukken ayakkabi boyacisi olan nejdet sihhi tesisat ve mobilya dekorasyon isiyle basladi
muteahhitlige yukseldi simdi her biri trilyonlar eden dukkanlari en az 50-60  stok dairesi var
eskiizmirde kucuk bir firinla ise baslayan karasalihogullari onlarca firin ve 250 araclik filoya sahip
benim evin yakinindaki residance dairelerden en iyi 3 tanesini gecenlerde satin aldilar paranin gucu
ve 80 lerde tup satan ziyanin ogullari once odun-komur sonra celik kapi vb bayiliklerle islerini
buyutup bugun abartisiz kendi yaptiklari 120 daireden kira gelirleri var durum bu,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bilende yazmis bilmeyende  :) ama para kirmak icin tek bir gercek var oda ticaret birde
ticarette yukselmenin sarti risk alarak surekli is buyutmek ben malesef risk alamayanlardanim...
cocuklugumun gectigi mahalleden 3 kose donucunun ornegiyle yazimi bitireyim ibretlik bunlar
cocukken ayakkabi boyacisi olan nejdet sihhi tesisat ve mobilya dekorasyon isiyle basladi
muteahhitlige yukseldi simdi her biri trilyonlar eden dukkanlari en az 50-60  stok dairesi var
eskiizmirde kucuk bir firinla ise baslayan karasalihogullari onlarca firin ve 250 araclik filoya sahip
benim evin yakinindaki residance dairelerden en iyi 3 tanesini gecenlerde satin aldilar paranin gucu
ve 80 lerde tup satan ziyanin ogullari once odun-komur sonra celik kapi vb bayiliklerle islerini
buyutup bugun abartisiz kendi yaptiklari 120 daireden kira gelirleri var durum bu,

girişimcilik dersi vol 1 :D yatırım - varlık ve kaynakların değerlendirilmesi - risk yönetimi :D

Çevrimdışı aralkoçu

• Usta Kampanyacı
Bildiğiniz ve sevdiğiniz işi yapın
:) Şans